125 290 Sludinājumi
69 781 Lietotāji
2079 Šodien online
24 Jauni lietotāji

Kopasūtījumi - lai būtu likumīgi

varbūt te kāds vai kāda zinoša šajā visā likumdošanā.

Kā jau daudzi un daudzas, arī es veicu pasūtījumus (esmu kā starpnieks) par ko prasu savu uzcenojumu - nelielu, bet tā, lai vismaz kāds prieks citam palīdzēt.

Saprotams, ka ar šādu koppasūtījumu veikšanu, caur kontu iztek padaudz nauda. Kā izvairīties no tā, lai pēkšņi VID neuzpeld? Vai ir kādi nosacījumi, pie kādas summas tas viss sāk palikt VID interesanti. Cik man zināms, tad VID nav pieejami kontu izraksti.

bet nu mazums... pieņemsim veicu koppasūtījumu, kāds VID darbinieks pasūta caur mani, uz pasūtījuma rēķina, protams, kaut ko nopelnu. VID darbinieks, protams, veicot šādu kontrolpasūtījumu, var man sagādāt galvas sāpes, jo nekādus nodokļus jau nemaksāju. Domāju, ka lielākais skaits meiteņu, kas veic šādus pasūtījumus jau gadiem, nekur nav reģistrējušās kā uzņēmējdarbības veicējas. Tad kā nu izdodās tik ilgus gadus veiksmīgi darboties?

Apskaidrojiet, kā gudrāk darīt? Gan jau kādai citai arī šāda informācija noderēs.

0 0

Perle

31.01.2014 08:22

Labots 31.01.2014 08:25

Sveika! Domāju ka meitenēm nav jareģirtrējas,jo viņu gada apgrozījums diezvai pārszniedz 2000 Ls,  bet ja gadā pārsniedz 2000 LS,nezinu cik tie ir eur tagad, ir jāreģistrējas kā IK vai SIA :) Jo VID darbinieki var ieinteresēties ar tavua apgrozījumu,ja neizrakstīsi viņiem rēķinu unt.t.,Bišķiņ arī nav skaidrs,ko un kā tu plāno tirgot VID darbiniekiem kaut ko. VID iestādei,vai vienkārši cilvēkam?

Aiziej droši uz kādu VID nodaļu un painteresējies,viņi izstāstis visu :) Bet ja plāno pārdot kaut ko valsts iestādēm,tad protams jāreģistrējās un jāmaksā nodokļus.

0 0

Sabīne

31.01.2014 08:28

Apgrozījums naudai kontā domāju mēnesī vien jau ir virs 2tk. Nerunāju tik par sevi, bet arī par citām meitenēm... protams, lielākā daļa naudas aiziet jau pa tiešo veikaliem, no kuriem tiek veikti pirkumi un tā sauktā peļņa paliek minimāla. tā teikt - pasūtījums ir par summu 100 eiro, ienāk kontā, piem, 110. 100 tiek pārskaitīts veikalam, 10 paliek kontā - tipa peļņa. Šaubos, ka meitenēm, kas gadiem veic šādus pakalpojumus un pasūta no n tiem veikaliem, kontā apgrozās tikai 2 tk gadā, domāju, ka tur ir ap 200 tk drīzāk.

VID neko neplānoju tirgot. Bet saprotams, ka tur arī strādā meitenes, kas veic pasūtījumus. tad nu jautājums par to, ja nu šādas iestādes darbiniece veic pasūtījumu, paziņo par to tālāk savā iestādē, ka redz, es prasu pa virsu naudu uttt.

0 0

1 - 2 no 2