125 287 Sludinājumi
69 774 Lietotāji
1871 Šodien online
17 Jauni lietotāji

Gribi dzīvot? DOMĀ un DARI!

Šī ziema cilvēkus padarījusi apjukušus! Domāju ka varu apgalvot to, ka nekad februāra mēnesī nav redzēti tik daudz velobraucēju uz ielām!

Jauki! Cilvēki dzīvo veselīgu dzīvesveidu, ekanomē un ir draudzīgi dabai, taču ir viens BET!

Daudzi no velo braucējiem neaizdomājas par to, ka viņi ir neredzami, par to, ka auto nedzird, auto redz pēdējā brīdī un apstāties uz sitienu arī nevar!

Stāsts par šīs dienas piedzīvoto....(21.02.14)
Braucot no Berģu ciematiņa uz lielceļa pusi pēdējā mirklī saprotu ka priekšā velo braucējs. Gaismas stars no ciemata puses un tas mazais sarkanais kvadrātiņs velo aizmugurē mani darīja uzmanīgu!
Lēnām slīdot garām secinu ka no priekšas nav vispār redzams.... ļoti liela vēlme apstāties un pateikt par to ko domāju, bet noturēju mēli aiz zobiem un turpināju ceļu.

Braucu no Teikas un skatos, pie mūsu krustojuma stāv divas mašīnas ar avārijas gaismām. Viena tuvāk, otra tālāk. Nodomāju ka atkal jau kāds mēģina izgriezt uz lielceļa nepārliecinoties par drošību.
Pēc kādām 10-15 minūtēm atkal braucu no Berģiem. Pie krustojuma nu jau redzu ātro palīdzību.taču automašīnas nav! Kā jūs domājat.... ko glāba??? Ceļa malā velo braucēja ar savu braucamo blakus!!!!

KO ES VĒLOS PATEIKT....

Neviens mūs neglābs, ja paši sevi nesargāsim. Mums jāmāca saviem līdzcilvēkiem, bērniem par to ka uz ceļa ir jābūt redzamam. Šobrīd ir tik daudz iespēju... Pats labākais standarts- velo aprīkots ar gaismām no priekšas un no aizmugures un mugurā atstarojoša veste.

Taču cacīgam cilvēkam ( kā es :D ) ir citas iespējas...

Atstarojoša dzija no kuras var uzadīt cepures, šalles, jostas, cimdus.

Atstarojoši diegi ar kuriem var satamborēt motīvus

Atstarojošas lentas kuras var sašūt pieskaņojot apģērbam, kuras var apsiet ap kāju.

Ne tikai cietīs notriektais, bet kā jutīsies autovadītājs???? es noteikti negribētu dzīvot ar tādu vainas apziņu tikai tādēļ, ka kāds ir bezjūtīgs, neatbildīgs!

0 0

LAURA

23.02.2014 18:09

Nu to diemžēl neviens vēl īsti nezina. Es arī ticu liktenim, bet vai tādā līmenī tik droši var ticēt, ka lekt ar gumiju bez stiprinājumiem? Lūk, ja pa īstam tici - tad tā būtu jādara ;)
tomēr ir kādas saprātīgas lietas, kas jāievēro, lai arī cik ļoti tici liktenim. Un likteni arī var mainīt, ja pats nesargāsi un pilnīgi trieksies ar galvu sienā - ....

0 0

Viteens

23.02.2014 18:19

Nu protams elementaros drosibas pasakumus veicu ,bet tas jau tapat nakadas liktena izmainas nevar iespaidot ka ir lemts ta ari notiks. Panem kaut Sumaheru vis ekipejums bija un ari slepotajs nebija no iesacejiem viens kritiens un gan driz beigas klat.

0 0

Judeika :P

23.02.2014 18:26

> 2014

Nebraucu ar auto - eju ar kājām un braucu ar velo. Ja kas. Neplānoju braukt ar auto, kā arī likt tiesības... Un - mēs vienmēr nevaram saprasties... 

Malacis,apsveicu!

Tas ka man ir savādāks viedoklis nekā tev, nenozīmē ka es kasos.

0 0

ijeta

23.02.2014 18:57

> Viss par puscenu! -50% !!!

Kas sevi sargā to Dievs sargā. Bet ja tāds liktenis paredzēts- agri vai vēlu tas notiek.

Tiešām šeit nerunāju par kaut kādām spēlēm, bet par realitāti tumsā uz neapgaismotiem ceļiem,šosejām!

0 0

ijeta

23.02.2014 19:02

> Ranma

ijeta, Tu laikam nepamanīji šo rindiņu - "Problēma ir tie, kas brauc ar auto - pēc viņu domām ir tā, ka.."

Pamanīju ;) Tādēļ sacepos :D

Saku, ka esmu gan velo braucēja,gan kājām gājēja gan autovadītāja. Tagad reāli saprotu kādēļ tīņa vecumā stāvēju stundām pie šosejas malas un čortojos... kas tiem šoferīšiem krūtīs? akmens!? Nu ir tā, ka neredz... pamana tik kādu metru attālumā!

Ar velo ir traki... es nekad neesmu tos ignorējusi,bet tikai dusmojusies ka pamanu pēdējā mirklī... saraujas sirds, var izraisīt avāriju pēkšņi raujot stūri!!

Ja es kādu neredzamu braucēju notriektu justos vainīga visu mūžu... BET par ko??? Par to, ka tumsā kāds neredzams brauc tur kur viņam nebūtu jābrauc????

Jūs būtu priecīgi ja kādu notriekru???

Te ir divas puses...egoistiskais-ka es negribu justies slepkava un otrais ka velo braucējs var braukt un braukt nevis vārtīties pa grāvi gaidot ātro palīdzību!

0 0

orhideja

24.02.2014 23:59

Nu mani gaišaa dienas laikaa  uz paarejas pie zalaas luksofora gaismas notrieca. Pēc tam domaaju, ka nekad pati nebraukšu. Bet neko, tas man darīja par īpaši uzmanīgu autobraucēju. :) Un par atstarotaajiem nemaz nav ko daudz spriest, tie ir vajadzīgi tumsaa un punkts.:)

0 0

ijeta

25.02.2014 08:42

> orhideja

Nu mani gaišaa dienas laikaa  uz paarejas pie zalaas luksofora gaismas notrieca. Pēc tam domaaju, ka nekad pati nebraukšu. Bet neko, tas man darīja par īpaši uzmanīgu autobraucēju. :) Un par atstarotaajiem nemaz nav ko daudz spriest, tie ir vajadzīgi tumsaa un punkts.:)

Ļoti prātīga cilvēka domas :)

0 0

2014

26.02.2014 19:53

> ijeta

> orhideja

Piedod.

0 0

ijeta

26.02.2014 20:23

> 2014

> ijeta

> orhideja

Piedod.

Novērtēju cilvēkus kas spēj atzīt savas kļūdas! Aci miedzošs

0 0

21 - 29 no 29