FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Maksas pakalpojumi

Maksas pakalpojumi

Veikaliem

Veikaliem

Kristības

Sveiki! 

Iesakiet lūdzu kaadu skaistu luteraaņu baznīcu, kur var nokristīt mazo. ;) Un ja ziniet ko vairaak par viņu, tad interesē arī tas, vai tur jaaiet kursi vecaakiem, krustvecaakiem un kaadas tur ir konkrētas prasības, jo esmu dzirdējusi, ka ir baznīcas, kur neļauj mazo kristīt bez krustvecaakiem.

08.06.2014 09:56

> MaZaRiiTe

> Tikai bērniem

Ja luterāņos grib kristīt, tad var mēģināt iet uz Torņkalna baznīcu, tur it kā kristot, ja vecāki nav kristīti. Bet ja godīgi, kāpēc kristīt tikai kristīšanas pēc, ja paši vecāki nav kristīti un to grib darīt tikai ķeksīša pēc vai tāpēc, ka tas ir skaists pasākums. Parasti mācītāji tomēr grib, lai visa ģimene ir kristīta un tas ir tikai normāli.

Vecajā ģertrūdes baznīcā patīk mācītājs Rinalds Grants. Gājām pie viņa alfas kursu, laulāja mūs, bet mazo tā arī neesam vēl nokristījuši. To atstāju bēŗna ziņā, kad izaugs, lai pati lemj, vai grib vai nē.

Vecaaki ir kristīti, tikai katram sava ticība. Nevaram vnk izlemt uz kuru baznīcu vest, jo uz to, kur mani kristīja, nevēlas draugs, bet drauga ticību bērnam negribam. :)

Aizejiet uz baznīcu, kas patīk un parunājiet ar mācītāju. Torņkalna baznīcā esot ļoti pielaidīgi mācītāji. Man Vecā ģertrūdes baznīca ļoti patīk, bet pieļauju, ka mācītājs var palūgt pašiem iziet alfas kursu, bet var mēģināt runāt, jo tiešām ļoti jauks un sakarīgs mācītājs. Par otru mācītāju Kalniņu nezināšu ieteikt, bet Grants - tiešām foršs.

08.06.2014 09:58

> MaZaRiiTe

> Dudinja

Mēs kad savu mazo kristijam,tad pirmais jautājums no mācītāja puses bij vai domā pēc tam vēl nākt.Un vēl jautāja kur dzīvojam un kāpēc ttieši tā baznīca? Jo mums bija obligāta prasība-būt pašiem draudzē,tas ir iesvetitiem un kruatvecakiem bija arī jābūt iesvetitiem,varēja būt citā draudzē.Jo tajā draudzē kur esi,tur jāmaksā gada nodeva.Savu baznīcu izvēlējāmies pēc dzīves vietas un mācītāja. Bet katrai baznīcai ir savas prasības un cik esmu dzirdējusi,tad pārsvarā jābūt gan vecākiem,gan kruatvecakiem iesvetitiem.

A ko atbildēt vai doma naakt? Esmu baznīcaa pati bijusi tik dažas reizes, un nedomaaju, ka mazais ies viens pats, kad pieaugs.

Man ir doma mazo bez krustvecaakiem kristīt, taapēc interesē vai konkreetajaa baznīca to ļauj, jo paziņa nesen mazo gribēja kristīt un neviena baznīca neļaaja kristīt bez krustvecaakiem. :(

Krista jau tāpēc, ka dod krustvecākus... tā teikt - 2. vecāki. Tāda ir kristību būtība. Neesmu dzirdējusi, ka kristītu bez krustvecākiem, jo tā skaitās sava veida otru vecāku piešķiršana bērnam. Jo ko kristības nozīmē - agrākos laikos kristīja, jo mazums notiek kaut kas ar vecākiem, tad krustvecāki bija tie, kam tiek nodots un tie savukārt uzņemas pilnīgu atbildību un audzināšanu par bērnu, kā par savējo.

08.06.2014 10:21

Tā lutera draudze ko es uzrakstīju ir Torņkalna baznīca, man tur māsa vakardien iesvētījās un nokristījās ar savu vīru, 15.jūnijā kristīs bērnus. Un apmācības izgāja ļoti ātri.

12.06.2014 05:18

> Tikai bērniem

> MaZaRiiTe

> Dudinja

Mēs kad savu mazo kristijam,tad pirmais jautājums no mācītāja puses bij vai domā pēc tam vēl nākt.Un vēl jautāja kur dzīvojam un kāpēc ttieši tā baznīca? Jo mums bija obligāta prasība-būt pašiem draudzē,tas ir iesvetitiem un kruatvecakiem bija arī jābūt iesvetitiem,varēja būt citā draudzē.Jo tajā draudzē kur esi,tur jāmaksā gada nodeva.Savu baznīcu izvēlējāmies pēc dzīves vietas un mācītāja. Bet katrai baznīcai ir savas prasības un cik esmu dzirdējusi,tad pārsvarā jābūt gan vecākiem,gan kruatvecakiem iesvetitiem.

A ko atbildēt vai doma naakt? Esmu baznīcaa pati bijusi tik dažas reizes, un nedomaaju, ka mazais ies viens pats, kad pieaugs.

Man ir doma mazo bez krustvecaakiem kristīt, taapēc interesē vai konkreetajaa baznīca to ļauj, jo paziņa nesen mazo gribēja kristīt un neviena baznīca neļaaja kristīt bez krustvecaakiem. :(

Krista jau tāpēc, ka dod krustvecākus... tā teikt - 2. vecāki. Tāda ir kristību būtība. Neesmu dzirdējusi, ka kristītu bez krustvecākiem, jo tā skaitās sava veida otru vecāku piešķiršana bērnam. Jo ko kristības nozīmē - agrākos laikos kristīja, jo mazums notiek kaut kas ar vecākiem, tad krustvecāki bija tie, kam tiek nodots un tie savukārt uzņemas pilnīgu atbildību un audzināšanu par bērnu, kā par savējo.

Galvenais iemesls kāpēc krista ir tāpēc, lai bērnu pieņemt Dieva valstība un piedotu grēkus utt. Un otrs svarīgais ir krustvecaku piešķiršana, bet ir iespēja tos arī nedot bērnam.

Kad ar draugu palikām kopā, no mūsu abām pusēm nav palikuši nevieni tuvi draugi un ģimenes mums arī ir diezgan interesantas, tāpēc rādi arī atkrīt 

11 - 14 no 14