auklīte

Sveikiņas:) gribētos zināt ,cik Jūs māmiņas būtu gatavas maksāt auklītei par stundu nostrādāto laiku...un vai Jums obligāti būtu svarīgi lai viņai būtu sertifikāts.../? paldies jau iepriekš:)

p.s. pašai ir doma rudenī pieskatīt kādam bērniņu darba dienās,tāpēc interesanti zināt Jūsu domas šajos jautājumos:)

30 Atbildes

> Julie

Mums ir auklite, mes nemaksajam pa stundam bet gan vienadu algu katra menesi. Auklite strada no 9 lidz 5 darbadienas.

Un domaju kadus 2-3 eiro stunda jamaksa vismaz.

Tas arī ir labs variants ka maksā kā algu reizi mēnesī,bet esmu dzirdējusi ka tā ir reti,parasti samaksā nedēļas beigās tik cik esi nostrādājis.Es biju domājusi ka vairāk par 1 eur neprasīt stundā...bet vispār jau cena domāju ļoti atkarīga arī no tā cik liels ir bērniņš...

> Santa Medne

> MaZaRiiTe

Man kaimiņiene pieskata pa 10 - 15 eiro diena

Ja tas ir normali,bet tikai berns japieskata vai vel kadi citi darbi?

Vai tad auklītes pienākumos ietilpst mājas uzkopšana?Saprotu ka uzkopšana varētu būt tikai pēc rotaļām ar bērnu....

Es nostrādāju 2 gadus par auklīti puisītim. Maksāja 2 x mēnesī, biju ļoti apmierināta. Mēnesī saņēmu ~100 euro. Tā kā paralēli mācījos un puisītis bija dikti mīļš un kārtīgs, šis darbs bija kā brīvā laika pavadīšana par kuru vēl samaksāja :) Tagad beidzu vākt, jo pārvācos uz Rīgu un šķirties no mazā bija ļoti skumji. Manuprāt, samaksa par šo darbu ir ļoti individuāla- bērna raksturs, dienas pienākumi, vecums utt.. Tas viss diktē samaksu, manuprāt :)

ir jāņem vērā, ka šis auklēšanas darbs ir cilvēka pamatdarbs un pamatienākumi..

par saprātīgu darba laiku ilgtermiņā vismaz min.algu jau vajadzētu maksāt..

stundu likmi var piemērot, ja ir neregulāri.. 2x nedēļā vakaros uz 2h vai piem., sestdienās.. tas tā..

kad pati, kā mamma sēdēju ar savu jaunkundzi mājās.. tad nojaušu, kurā mirklī vecāki grib ielikt mājas vākšanu auklei :) jo ap 13-14 bērniņš iet gulēt pusdienlaiku uz vismaz 2h :) un šīs stundas tač jāaizpilda, jo par tām taču tiek maksāts :D tā domā lielākā daļa..

> Sanita

kad pati, kā mamma sēdēju ar savu jaunkundzi mājās.. tad nojaušu, kurā mirklī vecāki grib ielikt mājas vākšanu auklei :) jo ap 13-14 bērniņš iet gulēt pusdienlaiku uz vismaz 2h :) un šīs stundas tač jāaizpilda, jo par tām taču tiek maksāts :D tā domā lielākā daļa..

Protams nav iebildumu bērna miega stundiņās uzkopt telpu kurā atrodas mazulis utt,bet uzskatu ka arī auklītei ir nepieciešams kaut stundiņu atvilkt elpu kamēr mazulis guļ,lai var pēc tam atkal enerģijas pilna par mazuli rūpēties..:)nu tās ir tikai manas domas:)

> Rafaēla

> Sanita

Protams nav iebildumu bērna miega stundiņās uzkopt telpu kurā atrodas mazulis utt,bet uzskatu ka arī auklītei ir nepieciešams kaut stundiņu atvilkt elpu kamēr mazulis guļ,lai var pēc tam atkal enerģijas pilna par mazuli rūpēties..:)nu tās ir tikai manas domas:)

es jau pilnīgi piekrīt.. mazais aizmieg, aukle nokārto mantiņas.. atvelk elpu, iespējams, ka sagatavo kādu darbiņu pēc miedziņa, pēc launaga.. kaut ko līmēt, zīmēt, krāsot.. jo auklei jau jāmāca ar tam mazajam kaut ko, ne tikai skatīties, lai nesatraumējas :)

nedomāju, ka auklei būtu jātaisa vecākiem vakariņas, maximums - uzsildīt mazajam, ja ir ēdienreize.. varbūt jāiztīra tā telpa, kur spēlējas, ja sabiruši kādi cepumi, tad vajadzētu uzslaucīt, bet ne jau nu visu māju tīrīt vai drēbes mazgāt..

> Santa Medne

> MaZaRiiTe

Man kaimiņiene pieskata pa 10 - 15 eiro diena

Ja tas ir normali,bet tikai berns japieskata vai vel kadi citi darbi?

Nu protams vēl japabaro utt. Bet atkarīgs no mammas vai putru iedod vai auklitei jātaisa. Viņai pašai ir 9 mēnešus vecs mazais, tape c viņai arī vieglāk. Daleji

Pašlaik pieskatu 2gadus un 3menesus vecu meiteniti, viegli nav, jo maza vislaik dauzas, niķojas, un neklausa, un dienas beigas esmu pargurusi, bet nu vismaz kads papildus darbins blakus studijam, stunda gan man maksa diezgan maz, tikai 1,50 eiro, bet nu vairak prasit arī neudrosinos, taka ir labi ka ir. :) un vel maksa arī par ceļu, pieskatu jau no pagajusa gada novembra, sertifikatu gan man nekadu nav, un domaju ka visam mamiņam tas nav tik loti svarigi, galvenais jau ir arī pirmais iespaids par tevi, un vai ir bijusi saskarsme iepriekš ar bērniņiem. :) man gan arī pieredzes lielas nebija, bet nu darbiņa tiku.

Protams katrs bērns ir individuāls un cilvēki ir dažādi.Kādai auklītei tas varbūt ir maizes darbs, citai papildus naudiņa, citai vnk negribas vientulību, labāk kādu mazo paauklēt...Mums bija auklīte (lai viņai vieglas smiltis) :((( Viņa bija tiešām pats jaukākais cilvēks, ko esmu satikusi. Maksāju viņai to ko viņa prasīja, tad bija 1.70Ls, ja nemaldos + pārtika.Skatīja viņa pie sevis, bet arī nebija iebildumu pie mums kādu reizi. Viņai citu pienākumu nebija, bet pati pēc savas iniciatīvas bija sakopusi, uztaisījusi ēst un dzimšanas dienās, svētkos mazo vienmēr apsveica,kādu dāvaniņu nopirka :) No sveša cilvēka lēnām kļuva par ģimenes locekli. Skatīja viņa paralēli 3 bērnus, viena no māmiņām nebija diez ko bagāta, es pat teiktu trūcīga un vienā sarunā auklīte mums atklāja, ka prasa viņai tikai simbolisku samaksu,lai mēs neapvainojamies. Nebija jau arī par ko apvainoties, katram ir sava dzīve un iespējas.

Mūsdienās vairums uzskata, jo vairāk maksāsi, jo vairāk mīli savu bērnu, attiecīgi - ja mazāk, tad ne tik ļoti... Nevajag visu vērtēt pēc viena kritērija. Ir taču mammas, kuras nepelna zelta kalnus, tāpēc vajag satikties un sarunāt, lai abas puses apmierinātas.

11 - 20 no 30