Pašnodarbinātais un algots darbs..

Sveikas meitenes, 

vai kāda šeit strādā algotu darbu un pie tam vēl skaitās kā pašnodarbinātais (veic savu saimniecisko darbību) ?

Kādus nodokļus jāmaksā, kā reģistrējies, kādi dokumenti vajadzīgi, ar ko rēķināties kad veic abas darbības vienlaikus?

Vēlos sīkāk uzzināt pieredzi no personām kas šādi strāda.

Paldies.

12 Atbildes

Mani ari interese sads jautajums.Padalieties ar informaciju.

'Visa informācija pieejama www.vid.gov.lv.

> Ilona Svārkiem 10% atlaide

'Visa informācija pieejama www.vid.gov.lv.

Tur ir gari un plaši un viskautkas, un to mēs zinam ka tur atrast var, bet šeit mēs prasam pieredzi jau meitenēm, sievietēm kas to dara reāli.

Vai nevar kada padalities ar savu personigo pieredzi?

Labots 25.06.2014 14:45

Citā portālā saņēmu daļēju atbildi:

Viss ir atkarīgs no tā, kādu pašnodarbinātā nodokļu maksātāja formu izvēlies, MUN maksātājs pagaidām maksā no apgrozījuma 9%, bet ir arī izdevumu un ienākumu forma, kur jāmaksā atkarībā no tā kādi ir tavi ienākumi - izdevumi =

320 EUR nav jāmaksā VSAOI, ja šī summa pārsniedz 320 EUR visi nodokļi likuma noteiktajā kārtībā!

Un protams nekur nav aizliegts būt pašnodarbinātajam un vēl strādāt arī citur, vienīgi, ja izvēlās MUN maksātāja formu, tad citur nedrīkst piemērot nodokļu atvieglojumus! Pats esmu 3 uzņēmumos valdes loceklis + pašnodarbinātais un vēl citā vietā algots darbinieks, kur noslēgts darba līgums!  Galvenais laicīgi EDS iesniegt atskaites un tad jau viss būs kārtībā!  

Es skaitos. Algotā darbā par mani maksā darba devējs. Kā pašnodarbinātā maksāju tikai IIN, bet jāskatās, lai tīrā peļņa nepārsniedz 320 eiro.

> Ивета К

Es skaitos. Algotā darbā par mani maksā darba devējs. Kā pašnodarbinātā maksāju tikai IIN, bet jāskatās, lai tīrā peļņa nepārsniedz 320 eiro.

Sveika,
tātad, par cik uz šo momentu nevienam vairs uz rokas nav nodokļu grāmatiņas, bet viss ir elektroniski, skaitas, ka darba devējs pie kā man noslēgts darba līgums no algas tiek maksātas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 34,09% apmērā (no kurām 23,59% maksā darba devējs un 10.50% darba ņēmējs) un iedzīvotāja ienākuma nodoklis (IIN) 24% apmērā.
Tātad, ja es tagad vēlos papildus nodarboties ar saimniecisko darbību, piemēram, MUN, man jāreģistrējas un ja man peļņa pārsniedz LR noteikto minimālo algu, tad man jāmaksā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no minimālās algas, reizi gadā IIN 24% no summas, ko veido starpība starp ienākumiem un attaisnotajiem izdevumiem, un no apgrozījuma 9% katru mēnesi?

Palasiju, tātad, tiklīdz es kļūstu arī par pašnodarbināto, man abās darba vietās vairs nepiemēro neapliekamo minimumu un nodokļa atvieglojumus

sveika,no personiigaas pieredzes,iesaku 10x apdomaat vai Tev to vajag,jo arii 2gadus atpakalj registreejos,pie registraacija neviens iisti neizstaastiija,ka man buus jaamaksaa ik pa paaris meeneshiem veel arii pashai nodeva,galu galaa,iebraucu auzaas un spljaudiijos 1000kaart,arii ar iecereeto biznesinju nesanaaca kaa cereets un galu galaa tikai miinuss iebraucu.

Labots 25.06.2014 16:36

un veel taa deklaraacijas,,kas tagad ir jaaiesniedz onlainaa,kur normaals cilveeks,kas nekad nav sastapies ar nekaadaam papiiru lietaam,neko nesaprot.

taa,ka demit reiz apdomaa,vai Tev to vajag.

1 - 10 no 12