FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Maksas pakalpojumi

Maksas pakalpojumi

Veikaliem

Veikaliem

Mičošana

sveikas jau atkal. tātad gribētos dzirdēt vairāk no dāmām kuras bijušas kāzās,vai pašai šim gājušas cauri. Kā notiek mičošana? ko mičošanā dara?? Un cikos šī mičošana jums notika?? viss saplānots ,bet gribētos to mičošanu arī.

Nu, mičošana skaitās tas brīdis, kad jaunlaulātie kļūst par sievu un vīru Aci miedzošs Man mičošana bija pusnaktī, vīrs noņēma plīvuru, un vīramāte man uzlika mici (aubi) .Vīrs tika pie cepures un pie  pīpes kā vecos laikos. Es nianses jau neatceros, visu mums vadīja vāzu vadītāja, bet bija skumji un visi raudāja. Tagad tās ir blāvas atmiņas, esam šķīrušies...

08.07.2014 13:21

Labots 08.07.2014 13:26

Bijaam kaazas,kur bija taa-visi viesi staveja aplii ap pāri un dziedāja (katram bija dziesmas teksts rokaa,ir tada tradicionala michoshanas dziesma,ka -viena meita mazumaa,kaut kaa taa),deg svecites,notiek taa jaunlaulaato pasedeshana mammaam/tētiem klepii pedejo reiz:)

08.07.2014 13:36

Mičo pusnaktī. Dzied mičošanas dziesmas. Mums bija tā: visi stāv ar svecītēm un aplī uz krēsliem jaunlaulātie. Sievai noņem plīvuru, liek to kādai jaunai neprecētai meitenei.Ir arī kāds blakus neprecēts jaunais puisis.Tas tālāk ir kā jaunais pāris. Sievai liek aubi, arī pavārnīcu,bet vīram platmali. Man vīramāte mirusi, tad visu aubju un platmaļu likšanu veica mana mamma. Atceros, ka klāt novēlējumi, ko darīt jaunajam vīram un sievai. Vedēji mums dāvināja piemēram trauku ar graudiem, lai mājās vienmēr maize būtu..un kaut ko vēl...tagad neatceros..:) Tad vēl bija interesanta lieta, ko es uzzināju..kad bija jādara mičošanas naktī. Kamēr es biju prom..kāzu rītā vedējmāte bija kleitā iešuvusi naudiņu. Un mičošanas naktī mums abiem bija tā naudiņa(monēta)-jāatrod,apčamdot .Kurš atrod iešūto naudiņu pirmais-tas it kā turēs maku..:) Jautra nodarbe -jo vīrs un es izmisīgi čamdijām kleitas vīles..:)Tad bija mičošanas torte un dāvanas tuviniekiem un vedējiem, nevis visiem kāziniekiem, bet ģimenei. Vispār jauks pasākums un sirsnīgs. Pēc visa ...mūs lika gulēt. Bija uzšūts kopīgs naktskrekls..un tajā bija jālien un visi dziedot pavadīja gulēt...

Ļoti jauka lieta ir mičošana. Aube un priekšauts, kā arī kopīgais naktskrekls man glabājas joprojām. Mīļas atmiņas.

1 - 3 no 3