FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Maksas pakalpojumi

Maksas pakalpojumi

Veikaliem

Veikaliem

Nu re! Kas arī bija jāpierāda. Ideāli, komentāri lieki.

Sveiki! Mani sauc Marina. Kādu laiku lietoju atverskapi lapu kā pircēja, nesen reģistrējos, lai arī savus apģērbus pārdotu. Pēdējo 2 nedēļu garumā nedaudz piedalījos foruma sarunās un biju šokēta! Tik daudz negatīva: krāpnieces, kurām ir 10 profili un kas saņem naudu un preces neko nesūtot atpakaļ; meitenes, kas forumos aplej viena otru ar dubļiem bez jebkāda iemesla; meitenes, kas raksta cūcības par saviem pircējiem tikai tāpēc, ka tie pajautāja par preci, bet nenopirka. Pēc šodienas sarunām forumā man notika viena nepatīkama privātā sarakste ar vienu no aktīvākajām visu forumu dalībniecēm, kas periodiski pazemo citus un apvaino dažus lietotājus. Man tas bija ļoti nepatīkams pārsteigums, bet izrādījās, ka šādā veidā cilvēks saņem pozitīvas emocijas, atslābinās, izlej savu negatīvu, jūtas pārāks par citiem un uzskata, ka ir vietēja „zvaigzne”!? Tādēļ man gribētos nedaudz atklāt šādām personām acis: jūs tiek uztverti kā tīneidžeri, kas cenšas sev pievērst uzmanību; ka cilvēki, kas nomelno citus, lai pašiem viņu fonā izskatītos tīrākiem; jūs bieži vien pierādat, ka esat cilvēki, kas neprot sevi kontrolēt. Ja to uztverat kā pašreklāmu, nedomāju, ka tas nostrādās, jo zūd vēlme jums ko pirkt, lai vēlāk forumā apvainotu, ka prasīju jums nomērīt vidukļa apjomu kleitai. Mans darbs ir saistīts ar psiholoģiju un no profesionālā viedokļa varu pateikt, ka šādas personas bieži vien reālajā dzīvē ir cilvēki ar kompleksiem, ar problēmām, viņiem ir grūtības kontaktos ar pārējiem, kā arī raksturīga noslēgtība. Ceru, ka mans impulsīvais komentārs kaut nedaudz mainīs šo personu bezkaunīgo uzvedību portālā. Ja tas viss ar laiku pārvēršas sociālajā tīklā, lai tās būs pozitīvas sarunas un rīks jauno draugu atrašanai, nevis stresa pārlikšanai no sevis uz citiem lietotājiem. Atvainojos ja biju pārāk agresīva, nu bet kādam kādreiz tas bija jāuzraksta. Un pārējās meitenes, neapvainojoties, mans komentārs ir veltīts 5-6 lietotājām, par kurām es domāju visi uzreiz iedomājās, jo visu laiku vienas un tās pašas sejas raksta šādas cūcības.

Tikko saņēmu vēstuli par to, kāpēc tēma ir slēgta, atbildu: tikai tāpēc, ka es nevēlos, lai dažas lietotājas tagad sarakstītu man visādus "labumus" kā vienmēr tas notiek. Man jau darbā pietiek, ka katrs izlej savu negatīvu uz mani, nevēlos arī internetā saņemt to pašu. 

Pēc vakardienas saņēmu daudz vēstuļu par šo tēmu. Iepriecināja, ka dažas vēstules bija saņemtas no tiem, kam es šo komentāru veltīju, saņēmu arī vēstules no domubiedrenēm. Mīļas meitenes, paldies par atbalstu ziņojumos, patīkami apzināties, ka neesmu viena ar šādu viedokļi. Padoms meitenēm, kas baidās no kritikas forumā: veidojiet savas slēgtas diskusijas, ja vēlāties ko reklamēt vai paziņot, arī tās var pacelt augšā pašai komentējot vai labojot. Saņēmu arī dažas vēstules, kas mani izjautrināja: no vietējiem Šerlok Holmseim, kas mēģināja tā ļoti uzmanīgi noskaidrot kas es esmu, kur strādāju un kurām lietotājām ir veltīts šīs raksts (nezinu kam vajag manu personīgo informāciju, nu bet labi).

Atzīšos, ka speciāli provocēju lietotājus ar pārāk agresīvo foruma tēmu, lai izpētītu reakciju. Rezultāti pilnīgi pierādīja manas hipotēzes un viskašķīgākās meitenes noreaģēja ļoti ātri un impulsīvi, kas norāda uz to, ka lietotājas atpazina sevi. Meitenēm, kam nepatika šīs ziņojums: ir jāapzinās atbildība par savu rīcību, ja jūs varat sarakstīt simtiem negatīvu komentāru forumos, tas nenozīmē, ka arī kāds cits nevar tāpat rīkoties ar jums. Esat uzmanīgas ar to, ko rakstāt un domājiet par to, kādu tad iespaidu atstājiet par sevi. Vārdos nevienu nesaukšu, ar pirksti nerādīšu un saraksti arī nerādīšu, vēlos, lai citu nomelnošana beigtos ar šo foruma tēmu. 

Mīļas meitenes! Paldies, ka turpināt rakstīt man iedvesmojošas vēstules, man ļoti patīkami, ka tik daudz lietotāju mani atbalsta. Tomēr, nākas atzīt, ka esmu zaudējusi jebkādu uzticību portāla lietotajiem. Vakar dažas aizdomīgas personības mēģināja noskaidrot manus personas datus un darba vietu. Nezinu kādiem mērķiem, bet laikam lai nomelnotu mani ārpus foruma. Tas man bija milzīgs šoks, jo neesmu jau nekādu aizskarusi personīgi nedz forumā, nedz arī privātajos ziņojumos, lai tagad man atriebtos. Diemžēl esmu secinājusi, ka arī nevarēšu pārdot savus apģērbus portālā turpmāk, jo tagad nevēlos, lai mans personas kods vai pat telefona numurs būtu pieejams šādām negatīvām personībām. Tā kā šodien dzēsu ārā savus sludinājumus. Smieklīgi protams, bet nu kāds no „vietējām teroristēm” te spēlē karos. 

***********************************************************************************************

Mīļas meitenes, mani ieteikumi jums: 1) jau rakstīju, atkārtošos: veidojiet savas SLĒGTAS tēmas, lai izvairītos no negatīviem komentāriem forumos; 2) esat uzmanīgas ar privāto informāciju, to var izmantot ļaunprātīgi, pārbaudiet pārdevējus un pircējus; 3) ja kāds jūs terorizē – rakstiet administrācijai sūdzības, par pārāk uzbāzīgo psiholoģisko spiedumu un draudiem var arī ziņot policijai. Man ir šāda pieredze no dzīves, palīdzēju vienai meitenei uzrakstīt iesniegumu; 4) neņemiet galvā provokācijas, ignorējiet tās – esat gudrākās un nobriedušākās, nereaģējiet uz provokatīviem komentāriem, lai kašķi neturpinātos; 5) nebaidāties no šāda veida teroristēm – milzīgs pārsvars portālā lietotāju ir pret viņām un atbalsta jūs, vienkārši viņas seko 4.punktam un neiesaistās diskusijās, es to skaidri zinu, jo saņēmu ļoti daudz vēstuļu no domubiedrenēm „par” manu komentāru un tikai 2 „pret” – no tām, kurām foruma tēma veltīta.

Mani ieteikumi meitenēm, kas izlej savas emocijas forumā: 1) mēģiniet atrast sev kādu hobiju, lieliski piestāvēs rokdarbi vai lasīšana. Tas ļaus jums aizņemt brīvo laiku un atslābināties; 2) mazāk laika pavadiet pie datora, atceraties, ka ir dzīve arī ārpus interneta un tā ir daudz svarīgāka un interesantāka; 3) pirms nosūtīt kādu ziņu – pārbaudiet to un novērtējiet no saņēmēja vietas, vai jums būtu pašai to patīkami saņemt; 4) domājiet pozitīvi, nevajag katru komentāru pieņemt personīgi, ir ļoti maza iespēja ko konkrēto komentāru kāds rakstīja tieši jums no visiem vairākiem tūkstošiem portāla lietotāju; 5) ja rodas kāds konflikts, mēģiniet to no sākuma atrisināt kopā ar šo personu, varbūt jūs nepareizi viena otru sapratāt un ir notikusi kļūda.

Varbūt kādai lietotājai būs vēl idejas kā izvairīties no psiholoģiskās vardarbības portālā? Rakstiet man privāti, ievietošu forumā. 

- no 0

Tēma slēgta