FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Droši pirkumi

Droši pirkumi

Pirms pērciet - uzziniet.

Meitenes, pašlaik uzrunāju vairāk pircējas. Pirms Jūs pērkat kādu lietu, lūdzu, tad arī uzziniet un pajautājiet pašas kārtīgus mērus, cik garš, vai plats u.t.t , arī par kvalitāti vairāk variet uzzināt, kāds materiāls. Nevis pēc tam kad iegādājieties drēbi kura Jums ir par mazu vai lielu vainojiet pārdevēju. Izmērus norādu atbilstoši, nav mana vaina, ka Jums ir garākas vai īsākas rokasi vai kas cits. Vainojiet pašas sevi, nevis pārdevēju.

Vai tiešām labāk nav pajautāt 1 jautājumu , nekā naudu izmest vējā? Vispār ideālā variantā , ja nēesat drošas ejiet satikties lai redzētu kāds apģērbs ir dzīvē, lai pēc tam nekas nebūtu jāpārmet.

Kādēļ šo visu rastu? Bija gadijums ar vienu meiteni nesen kura iegādājās no manīm džempīti un bikses, izmēri bija norādīti pareizi 36. BET, redziet bikses par īsu un tad nu sākās apvainojumu jūra. Skumji.

38 Atbildes

Tām pārdevējām,kurām ir grūti vai slinkums vilkt ārā no maisa,lai nomērītu,iesaku,pirms fotogrāfējat attiecīgo apģērba gabalu nomēriet un pielieciet info pie sludinājuma.Tad neviena pircēja Jūs velti neapgrūtinās. Smaidīgs

> SISI

Tām pārdevējām,kurām ir grūti vai slinkums vilkt ārā no maisa,lai nomērītu,iesaku,pirms fotogrāfējat attiecīgo apģērba gabalu nomēriet un pielieciet info pie sludinājuma.Tad neviena pircēja Jūs velti neapgrūtinās. Smaidīgs

+++Smaidīgs

Man nav slinkums izņemt no maisa. Ja meitenes interesējas, labprāt izmēru visu, gan sastāvu uz birkas apskatos. Bet ikdienā fočēšanas procesā būtu grūti ( un arī slinkums :D) visu krustu šķērsu mērīt, un vēl cīnīties ar mazo, kas visu šo pasākumu uztver kā spēli - tad metramēru ņem nost, tad fočiku, tad vajag opacī :) utt. Bet tas jau katras pārdevējas ziņā. Es nekad mērus neatsaku, un ja uz sitiena nevaru nomērīt ( neesmu mājās vai vēlu vakarā), vienmēr  pabrīdinu, ka mērus nosūtīšu vēlāk.

> SISI

Parasti tādas meitenes tāpat izdomā - ko gan vēl paprasīt. Bet lai nu paliek - katram savs.

Un nav runa par pārdevējas slinkumu vai negribēšanu. Vienkārši ir tāds kontingents - kurām kaut ko paprasīt prasīšanas pēc, kaut no sākta gala zina, ka neko nepirks. Es esmu "slinka" uz mērīšanu, jo mana personīgā statistika - 1 no 20, kas paprasīs mērus, tikai reāli kaut ko atbildēs, neiet runa par pirkšanu, bet pra reālu cieņu, ja esi izvērtējusi, ka lieta interesē, paprasi mērus, tad esi tik otru cienoša, ka tomēr dod ka'du atbildi, vai arī līdz neesi saņēmusi mērus un jau zini, ak nepirksi - uzraksti - paldies, bet neņemšu, variet nemērīt. Tieši dēl meitenēm, kuras uzvedās kā zīdaiņi, nekāda tīkamā komunikācija nav bieži iespējama.

Labots 03.12.2014 09:37

Neuzskatu, ka ja kāda ir pajautājusi kādu papildus izmēru un pēc tam nenopirkusi, ir liela problēma, ja vien tiešām nav milzīgi, nepārskatāmi kalni ar tām drēbēm. Paskatieties uz to no citas puses - 1x tad nomēri, pēcāk ieliec šos parametrus klāt pie tās mantas apraksta un neviens vairs to nejautās, jo visiem vismaz attiecībā uz šo mēru viss būs skaidrs.

Skaidrs, ka forši, ka ir abpusēji laba komunikācija, viens pajautā papildus jautājumus, otrs sniedz atbildi. Un ja kāds jautājums nav bijis uzdots attiecībā uz svarīgajiem mēriem, tad vainot pārdevēju nevajadzētu. Jebkurā gadījumā, tā ir mazliet laimes spēle - derēs, nederēs?

Manuprāt, ir cita problēma, ka dažas jau sākotnēji norāda nepareizu izmēru kas ir uz apaviem. Man nupat bija gadījums - atradu kurpes uz savu 38. izmēru, visu interesējošo, par fasonu, nolietojuma stāvokli, papēžu augstumu utt ar pārdevēju izrunāju, saņemu paciņu un esmu viegli izbrīnīta - 39. izmērs! Vot tas man šķiet, negodprātīgi. Ok, es saprotu, ka izmēri mēdz neatbilst atšķirīgiem ražotājiem, bet sludinājumā taču var norādīt pareizo, ne? Un pat ja ir tā, ka jūti, ka nu nav tas īsti 39. izmērs, jo der uz 38.-to, būtu godīgi to norādīt pie sludinājuma. Teiksim tā, ielikt, ka tas ir 39.-tais, bet pie apraksta uzrakstīt, ka der uz 38.-to vai kaut kā tā. Vismaz es tā daru. Vai arī tad pie izmēriem norādīt gan 38., gan 39.-to un sludinājuma tekstā paskaidrot sīkāk, tad vismaz zini ar ko rēķināties. Citādi sanāk tā, ka 36. izmēru var notirgot kā 40.-to arī.

P.s. Lieki teikt, ka iegādātās kurpes ir mazliet par lielu. Tā visādi citādi, tiešām skaistas, ērtas utt., bet nu...Neizlēmīgs

> clothes (tiekos tikai Rīgas centrā)

Atbalstu 100% tikai darījumus klātienē, jo dēļ drēbēm noteikti negribētu pārmetumus. Nereti ir pārliecinātās - sūti, pērku, par izmēru neprecizē, patiesībā neko nenoskaidro. Tad sāku pati uzdot jautājumus, vai der tas un tas. Beigās nonāk pie secinājuma, ka nederēs.....nu come on. Un ja es nejautātu, kas tad būtu? sūti tik šurp un nākamā tēma forumā...nē, paldies:)

Nu to tak Tu saproti, ka tad ir krietni sašaurinātāks klientu loks? ;) Jo kā jau te iepriekš bija diskusija, kurā bij zelta vārdi - "Jo, piemēram, jautājums "vai varam tikties rīt pie Origo??" noteikti regulāri izraisa žagas pārdevējai kura dzīvo, piemēram, Valkā" :D Ar to es tikai gribēju pateikt, ka te ne visas ir no Rīgas un kur nu vēl tās centra. Bet es zinu, ka nereti daudzas te tā arī apmēram domā, ka viss notiek tikai Rīgā. Ceru, ka šis nav Tavs gadījums. ;)

Es personīgi prasu mērus tikkai tai precītei,kura ir "iekritusi" acīs,un to ļooti gribās iegūt savā garderobē.Tad pat nekaunos palūgt,lai meitene uzliek rezevāciju,ja tajā brīdī nav liekas naudiņas.

Par atbildēšanu uz vēstulēm... Neizlēmīgs

Par cik esmu "skapī" tikai kā pircēja,tad arī man nepatīkami tas,ka ir pārdevējas,kuras ignorē vēstulītes.Vai vēl labāk,izlasa vēstuli,ka vēlies iegādāties konkrētu lietu,bet tā vietā,lai atbildētu, uzliek visam savam skapim "rezervēts".Kāda tad var sanākt komunikācija?

Bet man,paldies dievam,cik ir iznākusi sarakste,tad tā vienmēr ir bijusi ļoti patīkama. Smaidīgs To novēlu arī Jums.

Vairāk savstarpējas cieņas vienām pret otru,tad forumā nebūs jālasa šadi komentāri.

Jauku visām šo dieniņu!!!

> Reita VISS LIDZ 5 EIRO

Sorry,ka ta rakstu,bet vienu bridi pardevu visu gandriz lidz 3 eiro. Bet manuprat stulbi prasit jaunam,labas firmas biksem par 3 eiro visus merus. piemeram es to nedaritu,virnkarsi pajautatu,cik pardeveja ir gara,lai saprastu vai garajam galam deres vai ne. Taka uzskatu,ka meri dosana ir reizem pastulba.

Es, savukārt, tādu komentāru uztvertu kā augstprātīgu un diskriminējošu. Ja varētu vilkt paralēles, tad tas man atgādina kādreiz spilgtus novērojumus dārgos brendu veikalos, kad ienāk kāds ne tik šiki apģērbs cilvēks un kaut ko pajautā par preci.... Tad nereti pārdevēju attieksme un runas veids skaidri liek noprast, ka Tu te neesi gaidīts un tā pat jau neko nepirksi un tāpēc jau neiešu te izpausties. Un ja palaimējās tai pat laikā tai laikā iegriezties kādai "dārgai cacai", varbūt pat patstāvīgajai klientei, kā uzreiz tā pati pārdevēja pilnīgi vai izlīmējās pa grīdu no saviem glaimiem, smaida un vēlmes palīdzēt! Riebjas tāda cilvēku šķirošana. Pati reiz esmu strādājusi apavu veikalā, daudz esmu novērojusi no malas un pieredzējusi līdzīgas situācijas. Bija reiz spilgts piemērs, kad strādājot, veikalā ienāca tāda tiešām trūcīga, varbūt es pa teiktu vienkārša izskata sieviete gados un lūdza parādīt un izstāstīt par dārgiem un kvalitatīviem apaviem, kuriem bija arī lielie sieviešu izmēri. Protams, tipiski, visi kolēģi novērsās, uzskatot, ka tā ir tikai lieka laika tērēšana. Man tas likās pilnīgs absurds, toreiz biju jauniņā kolektīvā, saprotams, piespēlēja šo lomu man. Rezultātā, šai sieviņai pārdevu 3 (!) pārus to dārgo apavu. Patiesība izrādījās daudz savādāka, nekā citi maldīgi bija novērtējuši vizuāli - sieviete pirka liela izmēra apavus kādai savai slimajai radiniecei, bija ļoti aizkustināta un pateicās par palīdzību (iespējams citos veikalos saņēmusi iepriekš aprakstīto nevīžīgo attieksmi), tā pat arī par iespējām tādus apavus vispār nopirkt (jo tolaik tā tiešām bija problēma). Tā lūk.

Ar šo visu es tikai gribēju teikt, ka ne vienmēr ir viss ir tā, kā izskatās un arī attieksmei pret pārdodamo preci arī nevajadzētu būt atkarīgai no preces cenas. Ja es pārdodu drēbi par 3 EUR, tad neuzskatu, ka uz to neattiektos tās pašas prasības, kas precei par 30 EUR. Jo, ja Tu ar savu attieksmi nepārdosi preci par 3 EUR, tad to nepirks arī par 30.

Labots 03.12.2014 11:17

> Ieva Spēlmane

> Reita VISS LIDZ 5 EIRO

Sorry,ka ta rakstu,bet vienu bridi pardevu visu gandriz lidz 3 eiro. Bet manuprat stulbi prasit jaunam,labas firmas biksem par 3 eiro visus merus. piemeram es to nedaritu,virnkarsi pajautatu,cik pardeveja ir gara,lai saprastu vai garajam galam deres vai ne. Taka uzskatu,ka meri dosana ir reizem pastulba.

Es, savukārt, tādu komentāru uztvertu kā augstprātīgu un diskriminējošu. Ja varētu vilkt paralēles, tad tas man atgādina kādreiz spilgtus novērojumus dārgos brendu veikalos, kad ienāk kāds ne tik šiki apģērbs cilvēks un kaut ko pajautā par preci.... Tad nereti pārdevēju attieksme un runas veids skaidri liek noprast, ka Tu te neesi gaidīts un tā pat jau neko nepirksi un tāpēc jau neiešu te izpausties. Un ja palaimējās tai pat laikā tai laikā iegriezties kādai "dārgai cacai", varbūt pat patstāvīgajai klientei, kā uzreiz tā pati pārdevēja pilnīgi vai izlīmējās pa grīdu no saviem glaimiem, smaida un vēlmes palīdzēt! Riebjas tāda cilvēku šķirošana. Pati reiz esmu strādājusi apavu veikalā, daudz esmu novērojusi no malas un pieredzējusi līdzīgas situācijas. Bija reiz spilgts piemērs, kad strādājot, veikalā ienāca tāda tiešām trūcīga, varbūt es pa teiktu vienkārša izskata sieviete gados un lūdza parādīt un izstāstīt par dārgiem un kvalitatīviem apaviem, kuriem bija arī lielie sieviešu izmēri. Protams, tipiski, visi kolēģi novērsās, uzskatot, ka tā ir tikai lieka laika tērēšana. Man tas likās pilnīgs absurds, toreiz biju jauniņā kolektīvā, saprotams, piespēlēja šo lomu man. Rezultātā, šai sieviņai pārdevu 3 (!) pārus to dārgo apavu. Patiesība izrādījās daudz savādāka, nekā citi maldīgi bija novērtējuši vizuāli - sieviete pirka liela izmēra apavus kādai savai slimajai radiniecei, bija ļoti aizkustināta un pateicās par palīdzību (iespējams citos veikalos saņēmusi iepriekš aprakstīto nevīžīgo attieksmi), tā pat arī par iespējām tādus apavus vispār nopirkt (jo tolaik tā tiešām bija problēma). Tā lūk.

Ar šo visu es tikai gribēju teikt, ka ne vienmēr ir viss ir tā, kā izskatās un arī attieksmei pret pārdodamo preci arī nevajadzētu būt atkarīgai no preces cenas. Ja es pārdodu drēbi par 3 EUR, tad neuzskatu, ka uz to neattiektos tās pašas prasības, kas precei par 30 EUR. Jo, ja Tu ar savu attieksmi nepārdosi preci par 3 EUR, tad to nepirks arī par 30.

Jā....šādas situācijas esmu pieredzējusi arī es!!!- neparvelti ir teiciens: neskati ''vīru'' pēc cepures (nevērtē cilvēkus pēc ārējā izskata), jo bieži vien gadās ka tām mākslīgi uzfrišinātām cacām nav pat ''piečuks'' pie dvēseles!!!!....un otrādi- tās kas izskatā ne visai turīgi, patiesībā var nopirkt visu tava skapja saturu un vēl ar uzviju;)

21 - 30 no 38