Rīdziniekiem - vakar aizbēgu no mežacūkas!

Sveiciens visiem!

Dzīvoju Rīgā, Juglā un vakar biju Šmerļa mežā pastaigāties ar savu suni, kur mēs satikām mežacūku! Mums abām paveicās un tikām sveikas cauri. Es tikai sasitu kāju, jo nokritu aiz krituša koka. Policiju informēju.
Visu manu stāstu varat redzēt manā video: https://www.youtube.com/watch?v=0emTm_gdEyM

ES GRIBU VISUS BRĪDINĀT, JO TĀ BIJA MĀTĪTE! IESPĒJAMS, KA VIŅAI NETĀLU BIJA SIVĒNI, UN TAD VIŅAS VAR BŪT ĪPAŠI AGRESĪVAS. IZSKATĀS, KA NO CILVĒKA TĀS VAIRS NEBĪSTAS. NAV PIRMAIS GADĪJUMS, BET TOMĒR GRIBU VISUS AICINĀT UZMANĪTIES. ĪPAŠI MĀMIŅAS AR BĒRNIEM, KAS TURP DODAS PASTAIGĀTIES AR MAZUĻIEM!!! NEKAD NEVAR ZINĀT, VAI PATRĀPĪSIETIES TIEM KUSTOŅIEM CEĻĀ!

Sargāsim sevi un citus!
Anete

31 Atbildes

Man vienmēr vasarās patika no Purvciema iet uz Alfu caur Biķernieku mežu kājām..foša pastaiga, priežu mežs... Bet kopš šiem visiem notikumiem ar mežacūku uzbrukumiem, riktīgi bail. Cerams, ka ierēdņi izdomās sakarīgu veidu, kā šo lietu atrisināt :(

> MansSkapis

Man vienmēr vasarās patika no Purvciema iet uz Alfu caur Biķernieku mežu kājām..foša pastaiga, priežu mežs... Bet kopš šiem visiem notikumiem ar mežacūku uzbrukumiem, riktīgi bail. Cerams, ka ierēdņi izdomās sakarīgu veidu, kā šo lietu atrisināt :(

Man ļoti, ļoti patīk tur pastaigāties!! Pilnīgi trakoti žēl, ka šāda situācija! 
It kā aiztvītoju Ušakovam, bet vēl nekādu atbildi saņēmusi neesmu.. Nu viņi visi ir lietas kursā jebkurā gadījumā..

Arī dzīvoju blakus šim mežam,vairs pat uz turieni neeju,bail Satikt kādu cūku...

Kad mācījos Sporta Akadēmijā,tad regulāri tur nodarbības notika,ta kā LSPA studenti,uzmanieties.

Paldies par brīdinājumu, mana draudzene tur mēdz paskriet, kamēr sīkajam futbola treniņš. Vakar gan esot tikusi cauri ar saskriešanos ar paprāvu čūsku Pārsteigts

Tās cūkas neviens negrib likvidēt?! viņas tak apdraud cilvēkus!!!

> Parfait

Paldies par brīdinājumu, mana draudzene tur mēdz paskriet, kamēr sīkajam futbola treniņš. Vakar gan esot tikusi cauri ar saskriešanos ar paprāvu čūsku Pārsteigts

Ākdieniņās :o ar paprāvu odzi??? kas tajā mežā notiek???

Es esmu šokā, par to, kas pie Jums tur notiek. Dzīvoju mazpilsētā,pareizāk sakot mazliet aiz tās, mežs pie mājas, maksimums ko varu redzēt ir čūska vienreiz gadā, bet cūkas- nekad Vēsais sūtiet uz latgali, vīrs mednieks, ātri vien būs marinēta mežacūkas gaļa

Izmocīju to video līdz 5. minūtei.. Tad būtībā vienkārši ieraudzīji mežacūku un sāki skriet??! Gan jau, ka cūkai tikai sīko suni gribējās (neizslēdzu variantu, ka suns sakacināja), tā ir, ja nevar savaldīt bez pavadas (atsaucos uz "sāku saukt jau dusmīgi, jo suns nenāca")..

"Mežacūkas parasti neesot noskaņotas agresīvi, taču sliktās redzes dēļ cilvēkus var nepamanīt, un braši soļot viņu virzienā, tādējādi pilsētniekus pamatīgi izbiedējot
Ko darīt Juglas un Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem, lai justos droši, zinot, ka mežacūkas ? Ingmārs Līdaka iesaka visai oriģinālu metodi, proti, paviesoties pirotehnikas veikalā.

“Sprāgstošie sērkociņi – mazas, uzvelkamas sprādzienpaketītes. Ar tādu pilnīgi pietiktu, lai mežacūka muktu atpakaļ neskatoties. Otrs – kad redzam mežacūku 20-30 metru attālumā, jau tad radīt troksni un likt viņai tevi ieraudzīt. Neviens dzīvnieks negrib sev tuvu ieraudzīt cilvēku,” skaidro dzīvnieku pazinējs Ingmārs Līdaka."

http://www.sieviesuklubs.lv/psihologija/5-padomi-ka-rikoties-ja-sava-cela-satiec-mezacuku-260144/

4. punkts "nekādā gadījumā nebēdziet un neizdaret straujas kustības".

1 - 10 no 31