Rīdziniekiem - vakar aizbēgu no mežacūkas!

Sveiciens visiem!

Dzīvoju Rīgā, Juglā un vakar biju Šmerļa mežā pastaigāties ar savu suni, kur mēs satikām mežacūku! Mums abām paveicās un tikām sveikas cauri. Es tikai sasitu kāju, jo nokritu aiz krituša koka. Policiju informēju.
Visu manu stāstu varat redzēt manā video: https://www.youtube.com/watch?v=0emTm_gdEyM

ES GRIBU VISUS BRĪDINĀT, JO TĀ BIJA MĀTĪTE! IESPĒJAMS, KA VIŅAI NETĀLU BIJA SIVĒNI, UN TAD VIŅAS VAR BŪT ĪPAŠI AGRESĪVAS. IZSKATĀS, KA NO CILVĒKA TĀS VAIRS NEBĪSTAS. NAV PIRMAIS GADĪJUMS, BET TOMĒR GRIBU VISUS AICINĀT UZMANĪTIES. ĪPAŠI MĀMIŅAS AR BĒRNIEM, KAS TURP DODAS PASTAIGĀTIES AR MAZUĻIEM!!! NEKAD NEVAR ZINĀT, VAI PATRĀPĪSIETIES TIEM KUSTOŅIEM CEĻĀ!

Sargāsim sevi un citus!
Anete

31 Atbildes

> loti_labas_lietinas

> Parfait

Paldies par brīdinājumu, mana draudzene tur mēdz paskriet, kamēr sīkajam futbola treniņš. Vakar gan esot tikusi cauri ar saskriešanos ar paprāvu čūsku Pārsteigts

Ākdieniņās :o ar paprāvu odzi??? kas tajā mežā notiek???

Taču skaidri un gaiši rakstīts, ka paprāvu ČŪSKU, kurā vietā pēkšņi ir odze?! Pirms vairākiem gadiem golfa laukumā redzēju 2 vai 3 odzes uz taciņas sauļojoties (publiskākā no vietām, kur odzes redzetas. Pie karjeriem bieži ir zalkši) - neaiztiec dzīvnieku un viņš neaiztiks Tevi.

Nu bet tas taču ir mežs, saprastu ja uz ielas satiktu. Bet satikt cūku mežā. Ja tur daudz to cilvēku staigājas, tad tas ir tikai normāli, ka viņas izbēg no tā meža laukā un iemaldās pilsētā.

Es arī dzīvoju šajā rajonā un šad un tad viņas redzu. Jā, viņas ir pieradušas un pārāk nebaidās, taču virsū arī neskrien, tā ka panikai nav pamata.

Dzīvnieki atgriežas mājās, ko kādreiz tiem atņēmuši cilvēki :)) Arī cilvēki lien zvēru mājās, mežos un alās, bet tāpēc neviens nebļauj, lai kaut ko dara un šauj tik cilvēkus nost! :D

Labots 28.05.2015 15:42

> Inky - izdevīgi - ieskaties! :)

http://www.sieviesuklubs.lv/psihologija/5-padomi-ka-rikoties-ja-sava-cela-satiec-mezacuku-260144/

4. punkts "nekādā gadījumā nebēdziet un neizdaret straujas kustības".

Jā, bēgšana gan parasti beidzas vienos vārtos- dusmīgs cūķis attīsta  līdz 100 km/h Raudulīgais

Fui, labi, ka nedzīvoju pie tā meža :D 

mežs ir mežs un mežacūka tajā dzīvo. kāpēc lopiņš jālikvidē tikai tāpēc, ka cilvēks izdomājis pastaigāties pa viņa teritoriju?

likvidēt cūku tikai tāpēc,ka tā pastaigājas savā teritorijā ir diezgan muļķīgi, turklāt medību sezona nepavisam nav sākusies.

es saprastu, ja tās cūkas gaidītu pie paģīša, bet te cik saprotu šoks ir par to, ka mežā dzīvo mežacūka. tas nekas ka mežs ir pilsētas/piepilsētas teritorijā. cūkai karti neviens nav parādījis.

> Inky - izdevīgi - ieskaties! :)

Izmocīju to video līdz 5. minūtei.. Tad būtībā vienkārši ieraudzīji mežacūku un sāki skriet??! Gan jau, ka cūkai tikai sīko suni gribējās (neizslēdzu variantu, ka suns sakacināja), tā ir, ja nevar savaldīt bez pavadas (atsaucos uz "sāku saukt jau dusmīgi, jo suns nenāca")..

"Mežacūkas parasti neesot noskaņotas agresīvi, taču sliktās redzes dēļ cilvēkus var nepamanīt, un braši soļot viņu virzienā, tādējādi pilsētniekus pamatīgi izbiedējot
Ko darīt Juglas un Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem, lai justos droši, zinot, ka mežacūkas ? Ingmārs Līdaka iesaka visai oriģinālu metodi, proti, paviesoties pirotehnikas veikalā.

"Sprāgstošie sērkociņi - mazas, uzvelkamas sprādzienpaketītes. Ar tādu pilnīgi pietiktu, lai mežacūka muktu atpakaļ neskatoties. Otrs - kad redzam mežacūku 20-30 metru attālumā, jau tad radīt troksni un likt viņai tevi ieraudzīt. Neviens dzīvnieks negrib sev tuvu ieraudzīt cilvēku," skaidro dzīvnieku pazinējs Ingmārs Līdaka."

Pirms neilga laika tepat Juglā, burtiski 10 min gājienā no tās vietas, cilvēki izmantoja Līdakas ieteikto variantu, lai aizbiedētu mežacūku no pagalma. Cūka apostīja to pirotehniku un vsp nereagēja, un viņa bija ar bērniem. Tad kāda sieviete veda suni pastaigāties, arī haskiju, un viņai esot izkritusi saite no rokām.. suns pamatīgi cietis no mežacūkas uzbrukuma, ķepa ļoti smagi cietusi, bet sieviete bija paslēpusies pie mašīnām. Veterinārs teicis, ka tas jau esot 3. suns tajā nedeļā.

Labots 28.05.2015 16:33

> Ieva

mežs ir mežs un mežacūka tajā dzīvo. kāpēc lopiņš jālikvidē tikai tāpēc, ka cilvēks izdomājis pastaigāties pa viņa teritoriju?

likvidēt cūku tikai tāpēc,ka tā pastaigājas savā teritorijā ir diezgan muļķīgi, turklāt medību sezona nepavisam nav sākusies.

es saprastu, ja tās cūkas gaidītu pie paģīša, bet te cik saprotu šoks ir par to, ka mežā dzīvo mežacūka. tas nekas ka mežs ir pilsētas/piepilsētas teritorijā. cūkai karti neviens nav parādījis.

Juglā NEKAD iepriekš nav bijušas mežacūkas!!! Es te dzīvoju visu mūžu, un mans tētis arī! Tas nav normāli, ka meža dzīvnieki parādās pilsētas teritorijā.

> TeAnete

> Ieva

Juglā NEKAD iepriekš nav bijušas mežacūkas!!! Es te dzīvoju visu mūžu, un mans tētis arī! Tas nav normāli, ka meža dzīvnieki parādās pilsētas teritorijā.

Labots: šodien, 16:33

runa ir par mežu! atkārtošu - cūkai karti neviens nav rādījis. tas ka pēc otrā pasaules kara pie meža/meža teritorijā sabūvēja deviņstāvenes, nedod cilvēkam tiesības spriest par to,kas tur drīkst dzīvot un kas nē.  tas būtu tas pats, kas apšaut visas stirnas un cūkas ap šosejām tikai tādēļ, ka cilvēks viņu ceļā ir izbūvējis lielceļu. kāpēc lopi skrien uz ceļa? ne jau tādēļ, ka ir pašnāvieki, bet tādēļ, ka viņa ceļš jau vairākās paaudzēs ir ejams tikai tajā vietā, kur pirms gadiem 50 vai kaut 100 ceļa nav bijis. 

11 - 20 no 31