Par cenām..

Sveikas!

Es dažbrīd šeit kaut ko meklēju, skatos un nereti esmu, nemelošu, bet pilnīgā šokā par to, kādas cenas tiek saliktas nonēsātiem, izdilušiem apģērbiem. Un tad es domāju, kas cilvēkus rosina, teiksim, bērnu zābaciņus, kas ir nonēsāti līdz pēdējai vīlei, bet, lūk, no ļoti labas firmas..., izlikt par 18eur...? Vēl man nesen gadījās nopirkt pilnīgi "jaunus"(tā bija rakstīts un tā arī izskatījās bildēs)ādas zābakus pie 70eur. Ziniet, kas man atnāca? Pilnīgi nolietoti zābaki, kuri jāmet miskastē, nevis vairs jāvelk kādam kājās..

Un tad man jādomā, kas notiek šo cilvēku galvās, ka viņi mēģina nopārdot pilnīgi visu. Vai tas kaut kāds uzņēmēju gēns?! Es, piemēram, spēju kritiski izsvērt, par cik ko atdot, jo vienkārši man ir svarīgi VECĀS lupatas un lietas nodot humpalās vai izmest ārā un labāko no tā, ko vairs nevajag, izlikt šeit. Bet kāpēc daudzi izlaiž šo "humpalu posmu vai izmešanu miskastē", bet ievieto visu šeit? Jā, es saprotu, ka vajag naudu, bet sirdsapziņa kur? Vai tiešām var naktī mierīgi gulēt, ja mazam bērnam esi iešmaucis cauru, nelietojamu kombinezonu vai tev ir izdevies dabūt lielu piķi par beigtiem ādas zābakiem, kuros vairs nav ne mazākās dzīvības? 

Jā, šādu diskusiju ir ļoti daudz, bet nekad neskādē izveidot vēl vienu, lai mēs katru dienu analizētu līdzi un lieku reizi pārdomātu, ko šeit iegādājam.

Lai visām/iem labi un veiksmīgi pirkumi! 

15 Atbildes

Piekrītu! 

Tīra taisnība! Tāpat arī par jaunām,taču ļoti zemas kvalitātes precēm-cena uzlikta,kā par brenda lietām! Protams,ka katrs tirgo,pa cik vēlas,un pirkt vai nepirkt-tā ir katra privāta izvēle. Taču uz foto ne vienmēr var saskatīt,vai zābaki ir ādas vai nē! Tāds pārdevējs diez vai atzīsies,ka pa 70€ tirgo zemas kvalitātes dermantīnu. Kāpēc tik jaukā saitā,ir vieta krāpšanai un cita cilvēka necieņai? Jo uzskatu,ka iesmērēt vecu lupatu un saplēstus zābakus,ir necieņa!

Pilnīgi piekrītu! Pašai gadījās iegrāpties uz ārā metamu preci, kad izteicu sūdzības pārdevējai- kā par kaut ko tādu var prasīt naudu, atbildēja, ka firma taču!  Neviena firma nav svarīga brīdī, kad lupata jāmet miskastē!!!! 

Dažreiz jau nevar arī saprast ar tām cenām, bieži vien par kvalitatīvu prasa zemu (simbolisku) samaksu, bet par pēdējiem mēsliem normālu, gandrīz veikala cenu! Citi grib piepelnīties, citi atbrīvot skapi...un par krāpniekiem vispār nerunāsim...

Šis ir vienkārši zelta teikums - "Neviena firma nav svarīga brīdī, kad lupata jāmet miskastē!!!!""

piekritu par bernu zabakiem.

Tieši tā! Lidy, es arī gribēju par to uzcept topiku un jau sen. Atbildot uz Tavu jautājumu – drīzāk latviskā alkatība. Vajag tak visu iztērēto naudu par katru cenu atgriezt! Kad reāli pēdējā laikā pēc nezin cik veiksmīgiem darījumiem pāris reizes ieberzos, jo sūtu attālināti un klātienē paskatīties nevaru, bet fotogrāfijās jau daudz ko var smuki sabildēt, dusmas uz tādām ,,biznesmenēm". Vai pašas savam bērnam ko tādu pirktu? Noteikti nē! Vai arī pilnīgs smadzeņu trūkums: redz tikai brendu, bet nesaprot, ka sasists Lexus ir tikai lūžņu kaudze, nonēsāta Huppa vai Lenne ir tikai lupata. Nu neatsitīs nekad visu bērnu mantās ieguldīto! Pat birkas noraujot, prece jau zaudē daļu savas vērtības! Tāpat kā netīrās mantas. Vai galīgi kauna nav ko tādu otram piedāvāt?! Mantu pirms pārdošanas taču var sakopt, bet kad te lasu, kā citām atnāk bērnu zābaki ar dubļu pikām, pašai ir bijušas bērnu jakas ar savazātu priekšu un piedurknēm (atceros, viena bija izcili netīra, gan ne šeit, bet ss.lv pirkta, 3 stundas mazgāju). Vēl dusmas nāk, kad mammas cenšas pierādīt, ka viss ir lieliski, jo viņu bērni taču tādu nēsāja. 

Tas būtu biheiviorālās ekonomikas lauciņš. Bailes no zaudējumiem.

Un ja ir pircējs, pat savam bērnam noraus. Nesen vienā citā forumā lasīju: sieviete meklēja lelli, tādu modeli, kuram mazas meitenes frizūras taisa, prasīja lelles bez matiem, jo vajadzēja cepuru modeļus, bet tur viena piedāvāja savu lelli, kuru meita negribēja pārdot. Varu iedomāties, kā tas bērns jūtas (pašai bija līdzīgas izjūtas bērnībā, kad tēvs pret manu gribu rotaļlietas izmeta, jo uzskatīja, ka tik lielam bērnam nevajag).

Es ar jau kaadu laiku par sho teemu esmu samulsusi....Jo pati ljoti biezji jaunas lietas tirgoju par dazjiem eiro vienkaarshi lai maajaas vietu neaiznjem, ja pashai neder vai neneesaaju.Taas astronomiski ielaas summmas par nolietotaam dreebeem man galiigi nav saprotamas...

Bet iesmeereet citam beerninjam pilniigi neneesaajamu lietu ir tieshaam zemiski....Diez vai peec tam tie "nopelniitie" eiro baigo laimi nesiis, ja citam tie ir vienkaarshi izkraapti un sabojaats garstaavoklis beerninjam:(

1 - 10 no 15