FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Maksas pakalpojumi

Maksas pakalpojumi

Veikaliem

Veikaliem

Droši pirkumi

Droši pirkumi

Humana bizness

Sveikas! Varbūt kāda redzēja Bez Tabu, kur bija stāsts par sievieti, kas sapērkās maisiem slēpošanas tērpu, utt, pēc tam ss.lv tirgo pa daudz lielākām cenām. Prasīdama naudu gan jau kā par mazlietoru tērpu. Un acīmredzot pieprasījums ir, jo savādāk diez vai pirktu maisiem, kur tad liks, beigās jāierokas drēbju kalnos... 

Ko jūs par to domājat? :) No vienas puses cilvēkam papildus peļņas gūšana.. Kāpēc gan ne, ja ir pieprasījums. No otras puses tā kā nesmuki sanāk... nopirki pa 4 eiro pārdot pa 50 eiro. Tie, kas nopirkuši laikam pēc tam pirkstos kož... 

Varbūt te skapī arī tāpat, kāds atrod nike kediņas pa piecīti, uzdod kā mazlietotas un pārdod pa 25, nopārdod un iet iepirkt nākamās. :D 

Kā jūs to vērtējat?:)

193 Atbildes

Kādas taisnības, ka tēmā runa ir par saimnieciskas darbības veikšanu?

Tieši tāpēc iesaku ieskatīties likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodoki. Ja VIDam būtu iespējams konstatēt, ka šī pārdošana tiešām ir sistēmatiska, nevis epizodiska, ka tiek maisiem pārpirkts no humpalām un pārdots, gūstot peļņu, tad viņš jau sen šādus pārdēvējus sodītu. Neapšaubāmi, visiem sludinājumu postrāliem tiek sekots, un ja nesoda, tad tam ir iemesls.

Un tas, par ko es uzrakstīju, uz to attiecas tādā veidā, ka tiek pieņemts, ka cilvēki šeit pārdod personiskās mantas, par kurām nodoklis nav jāmaksā, ja vien nav pierādāms, ka patiesībā veic saimniecisko darbību. Bet pierādīt to... nu padalieties ar domām, kā to darīt, jo pliki apgalvojumi, ka tas ir acīmredzami, ka ir humpalām raksturīgā smaka, ka ir humpalu apģērbiem raksturīgie bumbulīši un tt., protams, neies cauri.

Veikalā mērot jaunas drēbes,tās iepriekš arī kāds ir mērījis.Iedomājies,biksītes,kuras pērc kā jaunas,varbūt kāda jau ir savu aromātu iesmērējusi tajās.Ko tagad teiksim? Es dodu diezgan brutālus piemērus,bet ļoti reālus,ka arī veikalā nezinām,cik tīrs cilvēks uzmēra konkrēto preci. 

Dažkārt vieglāk ir nezināt,bet pašam izvērtēt,ko grib pirkt,apskatoties preci rokās,nezinot viņas vēsturi. 

> emily

butu normali, ja humpalu veikalos tiesam iepirktos tie cilvecini, kuri nevar atlauties nopirk savam bernam drebites veikalos. bet sanak ta ka tadas biznesmenes izperk visas labas drebites un tad mazturigajam maminam japerk atlikusas lupatas (jo pieveduma dienas vinam japelna maizitei naudina) vai ari divreiz, trisreiz dargak japerk no tadam biszesmenem. bedigi, bet fakts.

O jāāā! Tikai mazturīgie strādā un pelna maizītei! pārējiem tā nauda tā pat vien uzrodas :)

Vai tiešām domājat ar to var nopelnīt? Domāju tur labi ja 50 eur mēnesī sanāk. Tas jau nav apliekams ar nodokli

VID ss.lv ķemmē un ķer šādus saimnieciskās darbības īstenotājus. Varētu jau mēs arī neklusēt. Briesmīgākais ir tas, kad daudzi te brēc, ka viņiem ir vienalga, kā citi pelna - vai maksā nodokļus.

Tādu vienalga dēļ esam tur,kur esam. Admiņiem tomēr vajadzētu strādāt labāk.

Man ar saviem diviem bērniem, lai arī šopings ir regulārs, saprātīgs...nu nebūs tūkstošiem drēbju.

> Lāsma Lašinska

> emily

butu normali, ja humpalu veikalos tiesam iepirktos tie cilvecini, kuri nevar atlauties nopirk savam bernam drebites veikalos. bet sanak ta ka tadas biznesmenes izperk visas labas drebites un tad mazturigajam maminam japerk atlikusas lupatas (jo pieveduma dienas vinam japelna maizitei naudina) vai ari divreiz, trisreiz dargak japerk no tadam biszesmenem. bedigi, bet fakts.

O jāāā! Tikai mazturīgie strādā un pelna maizītei! pārējiem tā nauda tā pat vien uzrodas :)

Protams! Bagātie naudu nepelna,viņiem tā uzrodas,neko nedarot. :D

Noteiktais ieņēmumu apmērs (tur bija padsmit tūkstoši) ir viens no trīm kritērijiem, kad nu tiešām neizvairīties. Vēl ir sistēmatiskums un darījumu ekonomiskā būtība.

Smieklīgi paliek. Es cilvēkiem biju palīdzējusi ar savu starpniecību iegādāties ebay lietas, jo paši nopirkt nemāk. Bez nekāda tur uzcenojuma. Tik daudz pretenziju bija - ne tas, ne tāds un vēl dārgi! It kā es tās cenas liktus un preci ražotu.

Te tas pats - "veikalā nopirkt nevaru, jo 'nenormālas cenas", bet tos, kas tirgo par 50 eur kādos vārdos tikai nesauc. Nu ej pati rocies humpalās, meklē par piecīti. Kad pats neko nedara, liekas, ka tas tak nav nekāds darbs - atrast kaut ko jēdzīgu humpalniekā, bet parazitēšana uz godīgo mietiņu maka. Kā iet tur meklēt - tā "tur nekā nav".

> Natalie

Ja VIDam būtu iespējams konstatēt, ka šī pārdošana tiešām ir sistēmatiska, nevis epizodiska, ka tiek maisiem pārpirkts no humpalām un pārdots, gūstot peļņu, tad viņš jau sen šādus pārdēvējus sodītu.

Lai VIDam būtu iespēja visu konstatēt un izsekot, kā ari nodrošināt konstatētā pārbaudes pievienoto vērtību (=pozitīvo starpību starp pārbaudē konstatēto naudas izteiksmē un pārbaudes izmaksām), tur būtu nepieciešami pavisam citi personāla resursi. Un konstatācijai nepieciešama ne tikai ss.lv sekošana, bet arī attiecīgi ienākumi personas bankas kontos. Bet ja cilvēks ir tipisks ēnu biznesa pārstāvis, tātad cenšas ienākumus neuzrādīt, saņemot tos skaidrā nauda, tā ir pavisam cita pārbaude, cita konstatācija un citas pārbaudes izmaksas. Tātad neaiztiek viņus ne tāpēc, ka nav par ko sodīt, bet tāpēc, ka līdz zināmajam brīdim pati pārbaude izmaksās dārgāk par to, ko var no šīm personām dabūt. Parasti tādiem ļauj izvērsties, lai aizmirst piesardzību un kļūst rentablāki no pārbaudes viedokļa. Piemēram, mans darbs (līdzīgs) izmaksā valstij aptuveni 50 eiro/stundā un dabīgi, ka es arī nemetos visur, kur saredzu nepilnības vai nelikumības riskus, bet sākumā izvērtēju, ko tā pārbaude dos īsti un vai šīs mana darba izmaksas ar pārbaudes rezultātiem tiks nosegtas vismaz 1:1. Pārāk sīku objektu pārbaudes neatmaksājas, to laiku ir iespējams veltīt kam noderīgākam.

121 - 130 no 193