FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Maksas pakalpojumi

Maksas pakalpojumi

Veikaliem

Veikaliem

Ieturējums no algas

Situācija sekojoša,decembra beigās likvidē manu darba vietu un darba devējs lika nojaust,ja inventarizācijas rezultātā būs mīnuss ieturēšot to mana aprēķina,bet vai tas ir likumīgi,jo pirms manis šeit strādāja vēl divas pārdevējas,kurām aizejot inventarizāciju neveica.Varbūt kāda meitene labāk par mani zin šos likumus un varētu mani apgaismot.Varbūt kādai ir līdzīga pieredze likvidējot darba vietu,padalieties pieredzē.

7 Atbildes

Pirmkārt, likumos tādi sīkumi atrunāti netiek un netiks - jāskatās savā darba līgumā vai koplīgumā, iespējams - darba kārtībā vai iekšējos noteikumos, pievēršot uzmanību sekojošam:

- vai esat materiāli atbildīga persona un kā šī materiālā atbildība tiek atrunāta, vai ir minēti šāda veida ieturējumi

- vai alga visa ir balta

- kā arī - vai tiks ievērots, ka inventarizācijas brīdī esat visu laiku klāt un vērojiet procesu, ka komisijā ir vismaz 2 cilvēki un viņi nav tieši materiāli atbildīgi par šo pašu.

Ja 1) ir nē vai daļēji nē (nav atrunāti tādi ieturējumi) un 2) ir jā, tad rakstveidā informējam darba devēju, ka ieturējumam nepiekrītam un pamatojam savu nepiekrišanu ar to, ka tas nekur nav atrunāts un jūs nekur neesat parakstījusies, ka piekrītat šādai kārtībai, + ar iepriekšējo darbinieču "astēm".

Ja nekāda reakcija nav un ieturējums ir izdarīts, ar savas vēstules kopiju un iesniegumu vēršamies uz Valsts Darba inspekciju, lūdzot palīdzību tikt pie korektā aprēķina. Tas ir jādara uzreiz pēc aprēķina saņemšanas uz rokas, jo var sākt ātri likvidāciju un būs sarežģītāk.

Ja alga nav pilnībā balta - sorry, neviens nespēs palīdzēt, tikai pārrunas ar darba devēju un savas taisnības pierādīšana. Ja mierīgā ceļā neizdodas, var piedraudēt ar VDI un VID, kur paziņosiet, ka algas tika maksātas aploksnēs. Diez vai tas kaut ko dos, bet nu mazums, lai vismaz zina, ka neesat galīgi neizglītota par juridiskiem aspektiem un spēsiet pamatīgi pabojāt nervus.

Paldies par atbildi.

Alga visa man ir oficiāli,tad maza cerība man ir,ka viss aprēķins būs likumīgs.

Pārlasīju līgumu,materiāli atbildīga persona esmu un atlīdzinu zaudējumus,kas radušies manas prettiesiskas darbības rezultātā.(par inventarizāciju nekur neviena vārda)

Bet atradu vienu punktu,kuru darba devējs pats nav ievērojis:

Ejot atvaļinājumā vai beidzoties darba attiecībām,darbinieka pienākums ir viņa atbildībā esošās vērtības nodot ar aktu darba devēja norādītajam darbiniekam.

Nekad  neviens akts šajā vietā nav parakstīts,kad sāku šeit strādāt šefam ieminējos,ka vajadzētu uztaisīt inventarizāciju,bet viņš nelikās ne zinis par to.

Tas pēdējais moments ir ļoti daudz runājošs jūsu labā, pārējais ir vienkārši no Darba likuma un iztrūkums inventarizācijas rezultātā vēl nav prettiesiskā darbība, tieši jūsu vainu šeit vēl jāpierāda, maksimums ko var piešūt bez pierādījumiem - atbildīgas personas paviršību un neuzmanību, kas ļāva citām personām veikt prettiesiskas darbības..

Ja nāksies rakstīt iesniegumu VDI, miniet to obligāti, bet arī pārrunās ar priekšniecību tas nebūs slikts arguments. Galvenais mēģināt sākumā mierīgi un pa labam.

Man jau arī gribētos,lai viss ir mierīgi un pa labam

Domāšu labas domas un cerēšu,ka viss būs labi,nekas cits jau man vairs neatliek.

Ja nu galu galā arī ietur no jums, atcerieties arī to,ka ar likumu ir noteikts procents ko nu vienas darba algas vispār drīkst ieturēt - tagad gan nav laiks meklēt - cik nu bija tas % , bet internetā noteitki var atrast

Ja nu galu galā arī ietur no jums, atcerieties arī to,ka ar likumu ir noteikts procents ko nu vienas darba algas vispār drīkst ieturēt - tagad gan nav laiks meklēt - cik nu bija tas % , bet internetā noteitki var atrast

1 - 7 no 7