silto salātu receptes

Labdien,

Vēlos šovakar pagatavot salātus, bet gribētos siltos salātus... nekad neesmu gatavojusi Vēsais Varbūt variet ieteikt kādu silto salātu recepti?


3 Atbildes


siltie kuskusa salāti:

2 glāze kuskusa
4 glāzes verdoša ūdens
Šķipsniņa sāls
Saulē kaltēti tomāti eļļā (ņēmu 8 vidēja lieluma žāvēto tomātu šķēles)
1/3 sarkanās paprikas
1/3 no 425ml bundžiņas konservētas kukurūzas
Nedaudz eļļa
Saišķis diļļu
10 krabju nūjiņas
1-2 ēd.k. saldā "Exotic Food" čili mērces

Pagatavošana:
Vispirms ieber bļodā 2 glāzes kuskusa. Sasmalcina ar blenderi vai smalki sagriež žāvētos tomātus (eļļu vēlams maksimāli notecināt) un pievieno kuskusam. Pievieno šķipsniņu sāls un visu ar karoti apmaisa. Lej virsū 4 glāzes verdoša ūdens (attiecība ir 1:2 – ja ir glāze kuskusa, 2 – ūdens, 2 glāzes kuskusa – 4 glāzes ūdens). Nemaisa. Uzliek vāku vai šķīvi un ļauj kuskusam uzbriest.

Tad ķeras pie paprikas griešanas. Kad tas izdarīts, liek nedaudz ieeļļotā pannā apcepties. Pievieno arī kukurūzu. Pa to laiku kuskuss ir jau uzbriedis, to var apmaisīt (jābūt irdenam un bez lieka ūdens). Var atstāt tajā pašā bļodā, bet es izvēlējos zemāku stikla trauku, kurā iebēru pa pamatu kuskusu. Tam pa virsu vienmērīgi izvieto apcepto papriku un kukurūzu. Pārkaisa ar sakapātām dillēm. Tajā pašā pannā bez liekām piedevām liek sagrieztas krabju nujiņas. Kad tas izkarsušas (ja ir bijušas slapjas, mitrums nosusis), pievieno saldskābo čilli mērci un nepārtraukti maisot pakarsē vēl kādu minūti. Tad liek kā pēdējo kārtu un var pasniegt.


Vistu aknu salāti

400 g vistu aknu, 200 g zilā siera (Dor blu, Rokforas), 200 g ķiršu tomātu, 400 g kartupeļu, 100 sīpolu, galviņa ledus salātu, Terijaki mērce pēc patikas.

Kartupeļus ar visu mizu novāra un vēl karstus nomizo. Vistu akniņas nomazgā un pannā cep gatavas nelielā eļļas daudzumā. Atsevišķi pannā apcep sīpolu šķēles. Uz šķīvja kārto salātu lapas un tomātu pusītes. Virsū liek karstus kartupeļus, sīpolu gredzenus un akniņas. Pārkaisa ar drupinātu zilo sieru un pārlej Terijaki mērci.


Ļoti garšīgi ir siera salaati ar tomaatiem un grauzdiņiem . Proporcijas nezinu ,gatavošanu arī nē . googlē var atrast

1 - 3 no 3