FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Maksas pakalpojumi

Maksas pakalpojumi

Veikaliem

Veikaliem

interesē Jūsu viedoklis par dzīvi Pierīgā

Sveikas, meitenes!

Kāds ir Jūsu viedoklis par dzīvi kādā no Rīgas tuvumā esošajām pilsētām (piem., Baldonē, Olainē, Baložos utt.) vai ciemā (piem., Carnikavā, Garkalnē utt.), ja darbs ir Rīgā un ģimenē ir bērns? Kura konkrēti vieta Jums liekas piemērotāka, jo ir doma izmantot sabiedrisko transportu (man nav auto tiesību)?

10 Atbildes

Labots 12.07.2016 14:30

Ja ģimene ir materiāli nodrošināta, tad kādēļ gan ne. Jo bez mašīnas, vēlams divām neiztikt. Tāpat ceļā apaļa summa mēnesī tiks nobraukta. Jautājums arī cik liels bērns- ja pats var visur doties, tad vieglāk, ja jāvadā, tad atkal sarežģītāk. Bez dzelžainas plānošanas ikdienā neiztikt.

Dzīve kā laukos, iekāp vilcienā un pēc 22 min. vai 30 min. ar autobusu. esi jau Rīgas centrā. Un pat nevajag mašīnu. Un man ir 3 bērni. Skola, bērnudārzs 15 min.attālumā, nav jāved ar mašīnu. Bērni var dzīvoties ārā, braukāties ar riteņiem. :) Es vairs negribētu dzīvot Rīgā.   Jebkurā vietā dzīvojot ir jāplāno.  

Pierīga ir liela un vietas dažādas, ir tādas, kur viss 15 minūšu attālumā un autobuss katras 10 minūtes iet, un ne viens vien, bet ir arī tādas, kur it kā līdz Rīgas robežas zīmei 2 km, bet autobuss tikai 3 reizes dienā un pa vasaru nav problēma ar bērniem arī tos 2 km mērot līdz pieturai, bet pa ziemu var būt sarežģījumi dažādi, un pēc maizītes aizmirstas halātā tepat tuvumā neaiziesi. Salīdziniet, piemēram, Ādažus un Stapriņus vai Olaini un Grēnes - blakus vien ir, bet tīri sadzīviski atšķirība milzīga, Ādažos vai Olainē lieliski var dzīvot bez mašīnas, Stapriņos vai Grēnēs diez kas nav. Protams, visas vietas attīstās un šodien autobusa nebija, rītdien jau ir, bet arī tas nenotiek acumirklī un visās vietās vienādi.

Tā kā jāpēta konkrēta vieta, tās plusi un mīnusi.

Pati tagad esmu mājas meklējumos, Rīgā padārgi, taču Pierīgā var atļauties, un bieži vien absolūti vienādām mājām cena adreses dēļ atšķiras pamatīgi, lai gan atrodas 1 km attālumā viena no otras. Bet nu pārsvarā, kā iedomājos loģistiku bez mašīnas, īpaši ziemā, tomēr Rīga pagaidām vinnē vai arī tās vietas, kur mājas ir pavisam dārgas, nav pat ko skatīties...

Nu  Margueritte pareizi raksta, ne visur ir tā, ka iekāp un brauc. Un ja vēl darbs nav Rīgas centrā, bet vēl kaut kur jākuļas?

Tāpat skolas, ne visur ir uz vietas 15. min. attālumā kā minēts.

Mēs arī apsvērām iespēju pārcelties, bet tomēr visus plusus un mīnusus savelkot palikām Rīgā.

Visu dzīvi esmu nodzīvojusi Baložos un saviem bērniem gribētu to pašu bērnību, kas bija man -  vairāki spēļlaukuni, šūpoles, basketbola grozi, zāle, mežs, kur ziemā ar ragaviņām var braukāties.

Man pat labā dzeršanas spēle ienāca prātā - uz katriem bērnu ratiņiem, ko ierauga, jāiedzer (humoristiski, neba mēs tiešām dzertu) -  aptuveni 1km garajā ceļā līdz ezeram, saskaitījām 7 bērnu ratiņus.

Autobuss līdz centram gan sanāk, kādas 40min normālā laikā, korķu laikā ilgāk,bet visu dzīvi esmu nobraukājusi bez problēmām. Mikriņš ap 25min un tā kā nav RS transports, tad pat lētāk par autobusu, bet cena nomainīt var ātri. Ar auto 15-20min līdz centram normālos apstākļos. 

Ir gan veikali, gan pasts; pakomāti un lielveikals gan patālāk.

Rajons foršs, svaigs gaiss,   putni  nedaudz vēsāks kā Rīgā, kad centrā ir bezgaiss, te ir nedaudz vairāk gaisa. Naktīs, vakaros var ezīšus uz ceļiem satikt. Man patīk. Rīgā nemaz dzīvot negribās.

Jā, te ir gan bērnudārzs, gan skola, bet ilgāk par 4. Klasi gan bērni parasti nepaliek..

> Inky - izdevīgi - ieskaties! :)

Jā, te ir gan bērnudārzs, gan skola, bet ilgāk par 4. Klasi gan bērni parasti nepaliek..

Kāpēc ilgāk par 4.klasi skolā nepaliek?

> Preilene

Dzīve kā laukos, iekāp vilcienā un pēc 22 min. vai 30 min. ar autobusu. esi jau Rīgas centrā. Un pat nevajag mašīnu. Un man ir 3 bērni. Skola, bērnudārzs 15 min.attālumā, nav jāved ar mašīnu. Bērni var dzīvoties ārā, braukāties ar riteņiem. :) Es vairs negribētu dzīvot Rīgā.   Jebkurā vietā dzīvojot ir jāplāno.  

Ja nav noslēpums, kurā pilsētā vai ciemā Jūs dzīvojat? ;)

> laila

> Inky - izdevīgi - ieskaties! :)

Kāpēc ilgāk par 4.klasi skolā nepaliek?

Tāpēc, ka nevar salīdzināt mazās Baložu skoliņas izglītības kvalitāti ar Rīgā pieejamo, piem., to pašu 1. Ģimnāziju.

Jūrmalaa ar nav ne vainas! Bērniem brīvpusdienas, gan skolaa, gan daarziņaa. Skolaa pulciņi par velti. Mūzikas skola par sapraatīgu cenu. Dzirdēju, ka Rīgaa esot taadas budžeta un nebudžeta vietas!?

Es gan dzīvoju taadaa vietaa, kur līdz vilcienam 15-20min ko čaapot un ikdienaa braucu ar auto. Bet var atrast dzīvesvietu arī tuvaak dzelzceļam, ceļam un ikdienaa iztikt bez auto, Vietējais autobuss tieši pie maajas 1x stundaa brauc, bet ja paiet taas pašas 10-15min, tad uz lielaa ceļa autobusi brauc biežaak. 

Uzaugu es Rīgaa, Mežciemaa, daudzdzīvokļu maajaa ar lielu pagalmu, 100m no meža. Nemaz nejutos kaa tipiska rīdziniece. Tagad viss tur mainījies. Pagalms sadalīts 3 daļaas un pieceltas klaat vēl rindu maajas..Mežaa vairs tur iet negribētos, jo tur tik ar suņiem pastaigaajas, bet mees lasījaam ogas un ziemaa slēpojaam un  no kalniņiem šļūcaam.

1 - 10 no 10