Māmiņu kursi

Sveikas, 

Kā Jūs sagatavojāties gaidāmajam mazulim? Gājāt uz kursiem? Uz māmiņui klubu?

Skatījos ,ka tur ir 4.tādas šķiet galvenās lekcijas 2h garumā. Par barošanu utt, pa 15 eiro. Ir to vērts? 

Droši vien par sliktu jau nanāk. Kurā mēnesī labāk iet? 

24 Atbildes

Mēs gājām uz Māmiņu kluba kursiem..Atceros, kā no Zandes lekcijām abi ar vīru burtiski lidojām mājās, jo pacilājums bija milzīgs. Bet.... Tagad es saku - nav tā vērts! Jo kursos(vismaz Māmiņu kluba kursos) tev iepotē, cik viss ir pozitīvi, kā viss jāņem ar smaidu un prieku, bet kad reāli sākas dzemdības... Nu, mums nekas nenoderēja.. Bijām sasmēlušies pozitīvismu, bet nekas nenotika pēc scenārija. Ne tikai dzemdības, bet arī pēc tam. Jūrmalas slimnīcā pat ņirgājās, ka esam Māmiņu kluba kursus izgājuši, jo tur esot tikai " plivināšanās ap tēmu - Cik viss ir skaisti un pozitīvi - . Vispār jau zināma taisnība ir. Ar pozitīvismu vien tālu netiksi. Es daudz vairāk būtu novērtējusi, ja mums tiktu mācīts viss. Arī ne tas pozitīvākais.. 

Es no savas puses saku tā - grūtniecības laikā šie kursi palīdz gūt labu fīlingu, bet pēc tam... Bet varbūt ir kāds, kam viss rit pēc plāna un pozitīvi, un tas tagad domā, ko es te runāju. Tāpēc es saku - ŠIS IR TIKAI MŪSU VIEDOKLIS! Kursi paši par sevi nav nekas slikts - motivē, padara grūtniecību īpašāku, skaistāku, bet mūsu gadījumā nekāda sagatavošana nenotika. Bet noželot, protams, nenožēlojām. Tā kā es biju pesimistiska grūtniece, vismaz emociju ziņā man palika vieglāk kādu laiku no šiem kursiem. Uzlādēja tas, ka neesmu vienīgā, kas knapi var pakustēt, kam rauj krampji un pampst kājas kā mucas. Atbalsts tur viennozīmīgi ir. Ir iespēja noskaidrot visus sev interesējošos jautājumus, bet...viss ir lielā pozitīvisma mērcē. 

ps: mēs gājām 7.mēnesī

Gāju 6-7 mēnesī slimnīcā un kursus pasniedza vecmātes,bija ļoti interesanti un noderigi! Nebij tas,kas māmiņklubā.

Ar vīru pieteicāmies uz bezmaksas kursiem "ligdziņā" -piesakoties janorāda dzemdību datums un tad viņi paši uzaicina uz paredzētomlaiku (neatceros precīzi bet laikam ap 1- 2 mēn. pirms dzemdībām). Man ļoti patika, nebija nekāda "plivināšanās" un "cik viss būs labi", bet reāli par visu grūtniecības laiku, dzemdībām un sekām, pēcdzemdību periodu. Kā arī nedaudz jau reklāma, bet par slingošanu un hendlingu bišķi 

Gājām arī uz ligzdinu,mums patika,noderīga informācija,vīrs uzskatīja,ka obligāti jāiet uz tadiem kursiem,bet laicīgi japiesakās.

Man sķiet,ka kopā bija 4 nodarbības,mēs uz pēdējo nepaspējām,jo mazais pieteicās ātrāk.

Neredzu tādiem kursiem jēgu. It īpaši, ja visu, kas interesē var atrast internetā. 

Ja pa velti,tad neredzu iemeslu,lai neaiziet.

Es savu pirmo bērniņu gaidot nezinu neko,ko,lai meklē internetā,tad tur kko uzzini un,ja baigi interese,tad interneta padzilinati var apskatities

> Adhara

Neredzu tādiem kursiem jēgu. It īpaši, ja visu, kas interesē var atrast internetā. 

Dzirdēt dzīvē ir kas cits, nekā ar degunu līst ekrānā un meklēt visu informāciju. ;) Nav tās sajūtas un emocijas ko var sajust klātinē.

> Laima

> Adhara

Dzirdēt dzīvē ir kas cits, nekā ar degunu līst ekrānā un meklēt visu informāciju. ;) Nav tās sajūtas un emocijas ko var sajust klātienē.

> Santa

Ja pa velti,tad neredzu iemeslu,lai neaiziet.

Es savu pirmo bērniņu gaidot nezinu neko,ko,lai meklē internetā,tad tur kko uzzini un,ja baigi interese,tad interneta padzilinati var apskatities

Tiesi tā. Maksāt naudu...nja,jāpadomā, bet par velti aizgājām! Un ta ari bija, ka tad varēja vēl papildus internetā paskatities.

Citādi visi forumi pilni- kājas pampst grūtniecības laikā, ko darīt?sāp tā un šitā -vai dzemdības jau sākušās?kad noiet ūdeņī? bērns nekakā... vai kaka tādā krāsā?ko darīt? Neņem pupu, ko darīt? Ko vilkt pa nakti- visa gulta pienā?... utt :D 

1 - 10 no 24