Ārstu uzpirkšana..

Esmu tā kā no debesīm nokritusi laikam... un kko šajā visā nesaprotu...  Tātad, par dažādiem medicīnas pakalpojumiem, vieglākiem, smagākiem gadījumiem, ārstiem, māsiņām, utt. tiek dotas aploksnes, lai par tuvinieku pienācīgi parūpētos, vai tas ir normāli???  Labi es saprotu, varbūt daļai no personāla atalgojums ir par zemu un tā... nu vai kāds no pacientiem pie tā vainīgs? :( :) Neizlēmīgs

Cilvēki nez kāpēc ir izblēduši medicīnas personālu tik tālu, ka par katru nieku viņi gaida papildus samaksu (dažkārt tiešā tekstā, dažkārt neko nesakot, bet pēc attieksmes to var pateikt). Nu man tas neliekas taisnīgi - medicīna ir tas darbs, kur ir jābūt asinīs palīdzīga cilvēkam, viņa dzīv'bas glābšana utt. Vai tiešām var klaji atstāt cikvēku nepieskatītu, ja nav papildsamaksas? Pienākumi taču ur jāveic par algu kāda tiek maksāta...  Raudulīgais

Nu iespējams, ka ir tādi vienkārši sava darba darītāji, kas negaida neko , vienk dara darbu tā, kā uzskata , ka vajag. Droši vien ir arī tādi cilvēki. :) 

Man draugs pateica, ka tagad tā esot, lai es pamostos, ka nekas bez naudas nenotiek, un ka slimnīcā labāk viņš samaksās tam ārstam, bet lai viņa tuvinieki iznāk sveiki un veseli no turienes ārā... Nu nesaprotu es to...  Sanāk kāds pa pēdējo naudiņu iebāzīs smīkņājošam dakterim kabatā... kādam , kuram galīgi nebūs tās naudiņas, tas tad lai noskatās uz vienaldzīgu attieksmi? 

Pazīstamam bija operācija kājām, no kuras viņš stipri baidījās, kkas ar vēnām. Pēc neilga laiciņa sāka mocīties ar sāpēm atkal... aizgāja pie ārsta,  viņš ļoti vienaldzīgi un kā pašsaprotami pasaka, nu laikam šuves nāk vaļā. Bez nekāda satraukuma , bez nekā. Viņš teica, nu būtu es iedevis kkādu naudu tam ārstam, bet man tiešām nebija ko iedot...  :( 

Es saprotu, ka piedzimst bērns , nu atved uz slimnīcu torti un šampanieti personālam - dzimšanas diena taču, tādas kā priecīgas svinības, lai ēd visi kūku. Ne jau bāzt kabatā 100niekus.

Man pašai sačakarēja zobu priekšā tā, ka nevisai glīti izskatās, līdz ar to, protams , sagādā  neērtības. :( Daktere noteikti to saprata , sataisīja ar dievu uz pusēm, lai turās tajā dienā.  Rezultātā protams, nekas tur ilgs nebija ātri vien viss salūza, burtiski pēc mēneša. Kad pēc pavisam neilga laiciņa aizgāju pie viņas, viņa pati jautāja, kur jums šito taisīja??? Es pateicu šeit, viņa uzreiz apklusa. Kkā sablombēja un pateica, ka nu tur tas tāds īss variants apm. uz 2 ned.  Bez sirdsapziņas pārmetumiem, ka kādam vienk.sačakarējusi zobu priekšā, kas tomēr prasījis gan naudu un pats galvenais laiku. Jā, protams pēc kāda mēneša atkal viss no gala. Aizbraucu pie cita daktera , tad man to pašu pieblombēja tā, ka vēl tagad turas, protams, ir redzams, ka defekts, bet uz to brīdi es biju tā samocījusies, ka biaj prieks , ka vismaz tā. Tagad cik gāju pie zobuārstiem visi ir diezgan šokēti par to, kas uztaisīts...  Pēdējais dakteris pateica, nu jā... tur nav kā vajag un redzēju, ka uz mēles viņam ir stipri rupjāks teksts. ...

31 Atbildes

> Pandiņa

Es, ja saskaros ar šādu ārstu attieksmi - ļoti konkrēti atgādinu ne nu gluži par Hipokrāta zvērestu, bet par tiešajiem pienākumiem, kas ir jāveic bez jebkādas papildus samaksas. Pareizais tonis un vārdi, ja mediķim ir kaut kripata sirdsapziņas - nostrādā!

Daži "eksemplāri" ar to vienaldzību, es domāju pat nemēģina sev kaut ko kabatā dabūt! Tā izpaužas viņu attieksme pret rutinēto ikdienu - viņiem tas viss ir tik ļoti pierasts, ka vairs "nekrata"...

Arī ... noteikti tā ir lielai daļai. Tagad pat gaidot mazo ar to saskāros.  Viss notiek tik ļoti ātri, kabinetā ieeju, un burtiksi pēc pāris min izeju. Nav nekādu jautājujumu par pašsajūtu nekā... Nu lai arī nejautā. Bet, kad es izteicu kkādas sūdzības viņa neko pat nepaskatījās. Noteica, ka tā esot grūtniecēm. ;D Pat nemaz neiedziļinājās. Nu cilvēk mīļais, es tev sēžu pretī, vai tiešām grūti paskatīties?! 

Tāpēc jācenšas ikdienā rūpēties par savu veselību - ēst veselīgu pārtiku, daudz kustēties, kārtīgi izgulēties, lai nav jāslimo un pie tiem kr... jāiet. Cik nu tas katram ir iespējams, diemžēl...

> Laura Vītola

Man laikam ir paveicies,lai arī esmu dzirdējusi neskaitāmus stāstus par aploksnēm utt., man vienmēr ir bijuši labi ārsti, kuriem neko nēsmu maksājusi. Protams, katram cilvēkam, nerunājot jau nemaz par ārstiem ir savi tarakāni galvā, ja runājam par attieksmi. Bet klaja nolaidība,kad sačakarē dēļ tā otram veselību būtu jāsoda. Tieši tādēļ ir attiecīgās instances ja visi klusēs un dos naudu vai nedos un tādēļ cietīs tas tā arī turpināsies. Man tiesa gan 1x bija operācija neliela, ko veicu Rīgā,samaksāju pa tiem laikiem diezgan lielu naudu. Izoperēja pavirši un ne līdz galam, pēc laika bija jāveic atkal jo jēgas nebija. Otreiz gāju pie ķirurga tepat savā pilsētā, kur samaksāju tikai pacienta iemaksu, kaut kādas kapeikas un kā par brīnumu viss bija ok un ir vēl tagad. Tā kā ne vienmēr visu izšķir nauda. Ir arī ārsti kuriem tas ir aicinājums palīdzēt. Manai mātei taisīja operāciju Jēkabpils slimnīcā, viņa nemaksāja uz rokas un attieksme bija kā pret suni tieši no māsiņu un apkalpojošā personāla puses, par ārstiem neko nevaru teikt. Kad man dzima meita Rīgas Dz. namā visi ārsti un māsiņas bija super kaut arī šajā gadījumā nemaksāju neko. Var teikt izglāba manu bērnu no reanimācijas, jo izlikās uz 100% 12h un bez papildu maksas. Kaut arī biju dzirdējusi tādus šausmu stāstus par šo iestādi, gāju uz turieni ar drebošām kājām. Bet biju patīkami pārsteigta ka viss ir savādāk. Tā kā ir arī labi ārsti Jums vienkārši nepaveicās un tieši tādus ārstus arī būtu jāsoda, jo viņi grauj visu priekšstatu par kvalitatīvu medicīnisko aprūpi un met ēnu uz labiem ārstiem.

Nu man tagad arī bailes māc, kā izturēsies, vai nebūs pavirši, ja neko nedošu. :( Jo tādas liekas naudas nemaz nav.  Tie cilvēki paši izdarījuši izvēli, ka vēlas str;ad;at medicīnā. Tik pat labi kāpēc maximā pie kases kāds nešķiebj papildus  naudu par to, ka esi apkalpots kasē. ;D Vai autobusa šoferim par to, ka aizvedi punkta A līdz punktam B neviens nedod papildus pie biļetes naudas vēl .  :D

Labots 14.09.2016 19:10

Es neatbalstu un nosodu kukuļdošanu un ņemšanu. 

Bet tas, ka Latvijas sabiedrībai un valsts pārvaldei ir jābūt ļoti pateicīgai, ka Latvijā vispār vēl ir ārsti kā tādi, kas te strādā , tas ir Fakts. Tikai muļķi un plānā galdiņa urbēji to nesaprot! Latvijas ārstiem ir ļoti augsts zināšanu līmenis, tas ir tiešām augstāks kā vidēji Eiropā un Amerikā, par banānu republikām nerunājot. 

Kas bjis un padzīvojis ārzemēs, tas to visu labi zin un novērtē! Jebkurš pat vissliktākais LV ārsts aizbraucot dzīvot un strādāt uz ārzemēm, tur būs ļoti novērtēts, turīgs un pat ļoti bagāts. Te ir palikuši tikai pensionāri un patrioti, kas strādā par iztikas minimumu, kaut varētu pelnīt ļoti lielu naudu!

Tā, ka rējēji- pamācieties 11 gauds augstskolā un tad salīdziniet maximas pārdevējas algu, zināšanas un  atbildību ar ārsta darbu. Pie kam šobrīd ķirurgs LV par parastu slodzi saņem pat mazāk kā maximas pārdevēja.... Tā , priecājieties, ka pašiem vēl nav sevi jāoperē , vai jābrauc uz  citām zemēm , kur p ārsts ar Jums bez 200eur kabatā pat virsū neskatīsies! 

> fon Raabe

Bet tas, ka Latvijas sabiedrībai un valsts pārvaldei ir jābūt ļoti pateicīgai, ka Latvijā vispār vēl ir ārsti kā tādi, kas te strādā , tas ir Fakts. Tikai muļķi un plānā galdiņa urbēji to nesaprot! Latvijas ārstiem ir ļoti augsts zināšanu līmenis, tas ir tiešām augstāks kā vidēji Eiropā un Amerikā, par banānu republikām nerunājot. 

Kas bjis un padzīvojis ārzemēs, tas to visu labi zin un novērtē! Jebkurš pat vissliktākais LV ārsts aizbraucot dzīvot un strādāt uz ārzemēm, tur būs ļoti novērtēts, turīgs un pat ļoti bagāts. Te ir palikuši tikai pensionāri un patrioti, kas strādā par iztikas minimumu, kaut varētu pelnīt ļoti lielu naudu!

Tā, ka rējēji- pamācieties 11 gauds augstskolā un tad salīdziniet maximas pārdevējas algu, zināšanas un  atbildību ar ārsta darbu. Pie kam šobrīd ķirurgs LV par parastu slodzi saņem pat mazāk kā maximas pārdevēja.... Tā , priecājieties, ka pašiem vēl nav sevi jāoperē , vai jābrauc uz  citām zemēm , kur p ārsts ar Jums bez 200eur kabatā pat virsū neskatīsies! 

Labots: šodien, 19:10

:D Nu ir jau noteikti , kas ir ļoti kompeteni savā jomā. Bet nav jau tas slimnieks vainīgs, ka valstī tādas algas.  Protams, ka maximās  un daudzās citās līdzīgās iestādēs cilvēki strādā vispār bez īpašas izglītības, labi ja 12.klases pabeiguši, iespējams daļa pat tikai 9.klases. Skaidrs, ka līdzvērīgi tas nav. Maksāt 300 maximā un 300 māsiņai (kgan māsiņa jau tik ilgi nemācās kā 11 gadus, gan jau , ka galvenie ķirurgi neviens arī nesaņem tik maz. ) 

Nedomāju, ka tādēl būtu pavirši jāveic operāciaj ja nav iedota papildus samaksa, vai jāizturas vienaldzīgi, kad cilvēks ierodas ar kādām sūdzībām.  :D 

> euuva

> fon Raabe

Labots: šodien, 19:10

:D Nu ir jau noteikti , kas ir ļoti kompeteni savā jomā. Bet nav jau tas slimnieks vainīgs, ka valstī tādas algas.  Protams, ka maximās  un daudzās citās līdzīgās iestādēs cilvēki strādā vispār bez īpašas izglītības, labi ja 12.klases pabeiguši, iespējams daļa pat tikai 9.klases. Skaidrs, ka līdzvērīgi tas nav. Maksāt 300 maximā un 300 māsiņai (kgan māsiņa jau tik ilgi nemācās kā 11 gadus, gan jau , ka galvenie ķirurgi neviens arī nesaņem tik maz. ) 

Nedomāju, ka tādēl būtu pavirši jāveic operāciaj ja nav iedota papildus samaksa, vai jāizturas vienaldzīgi, kad cilvēks ierodas ar kādām sūdzībām.  :D 

Piem, man omi par sūdzībām, ka ir sāpes vēderā un patstāvīgas problēmas ar vēdera izeju, ārsts nekur nesūtīja. Vienk. ieteica parastās oges tabletes vai atkal pretējas tabletes un sāpēm dzēr parastas tabletes. Tur bez jebkādas izglītības cilvēks tādas zāles lietos.  Tā sūdzības tikai pastiprinājās. Beigās, kad tika līdz slimnīcai bija jau par vēlu un dažu dažu dienu laikā nomira. 

Tici vai netici, bet ārsti tiešām saņem uz rokas mazas algas LV, neviens negrib strādāt valsts iestādēs! 

Jaunie ārsri 4-6 gadus  sanem uz rokas, 480 eur, un strāda 12 - 2 4 h h diennaktī, sertificēts ķirurgs saņem valsts klīnikā 500- 600 eur uz rokas....

Ir par ko padomāt!- ne tā!  Ķirurgam, pie kam,  vismaz ir kāds kukulīts, bet citu specialitāšu ārstiem nav pat to, ar šokolādēm ģimeni nepabarosi!!! 

Neviens ārsts apzināti, nekādu lažu netaisa , jo par lažu draud kriminālatbildība, tā ka priecājtieties, ka vispār ir kāds, kas katko dara! 

LV ārsti strāda 4-5 darba vietās, strāda 24 h diennaktī, lai varētu savu ģimeni pabarot.. tā ka ... i nerunājiet! 

> fon Raabe

Tici vai netici, bet ārsti tiešām saņem uz rokas mazas algas LV, neviens negrib strādāt valsts iestādēs! 

Jaunie ārsri 4-6 gadus  sanem uz rokas, 480 eur, un strāda 12 - 2 4 h h diennaktī, sertificēts ķirurgs saņem valsts klīnikā 500- 600 eur uz rokas....

Ir par ko padomāt!- ne tā!  Ķirurgam, pie kam,  vismaz ir kāds kukulīts, bet citu specialitāšu ārstiem nav pat to, ar šokolādēm ģimeni nepabarosi!!! 

Neviens ārsts apzināti, nekādu lažu netaisa , jo par lažu draud kriminālatbildība, tā ka priecājtieties, ka vispār ir kāds, kas katko dara! 

LV ārsti strāda 4-5 darba vietās, strāda 24 h diennaktī, lai varētu savu ģimeni pabarot.. tā ka ... i nerunājiet! 

Zinu, ka saņem maz, man ir zināma meitene, kas saņem 380 uz rokas, vēl studē. Bet tas, ka saņem 380 eiro jau nedod tiesības izturēties vienaldzīgi. Tad var iziet arī friziera kursus un arī pelnīs to pašu.  :) Ja jau runa iet tikai, ka maza alga - nevis par aicinājumu, interesi , utt. Jo lai būtu spēks tos entos gadus mācīties jābūt taču interesei. Nu kā arī teicu jauniņajiem , māsiņām ir maximas algas, ārstiem lielākas. :) Protams, ka 600 nav daudz, pie mūsdienu īres maksām, pārtikas izmaksām utt.  Man draugs pelna 600 tikai nestrādā medicīnas jomā. :D Un arī mēģina papildus nopelnīt ārpus darba, ja ir tāda iespēja. 

ģimene jau jābaro visiem - ārstam, skolotājam, IT speciālistam, bankas darbiniekam, apkopējam, pavāram...  Vai viņiem jāēd kkāda īpaša pārtika. :D 

Runa iet par ārstu attieksmi pret darbu un vienaldzību, ja neesi neko papildus maksājis.  Tad jau pilnīgi visiem jāmaksā papildus. ja kāds grib , lai maksā, bet to pieņemt kā kkādu normu, tas ir par traku. 

Pat ģimenes ārsts nekad nenod čeku par apmeklējumu, vai pareizāk, kā pienāk brīdis, kad jāiet prom, tā kkā savādi sāk uzvesties, tā vietā , lai māsiņa jau būtu automātiski izsniegusi čeku. Nauda maza, bet ja tā pusei no apmeklētājiem nedod čekus, tad pa mēnesi savācas pāris simti pie algas noteikti. ;) 

ja nebāztu palileākas naudas summas kabatā, tad būtu priecīgi, ka kāds končas atnesis vai šokolādi. Uztvertu to ar prieku , kā papildus atzinību. Ko tad, lai dara tās ģimenes, kurām nepieciešama regulāra palīdzība, kas lūdz ziedojumus, viņiem taču nav nekādas iespējas maksāt vēl papildus. 

Lielākoties ārstiem tas darbs ir rutīna, viņi netaisās iedziļināties un veltīt kādam pastiprinātu uzmanību. Es nemaz nezinu, ko varētu ieteikt, piemēram, bērnu slimnīcās ārstiem ir cita attieksme pret pacientiem, pieaugušo - visiem dziļi vienalga. Starp citu, cik saprotu, bērnu slimnīcās par maksu var ārstēties arī pieaugušie, ja man kādreiz kas kaitēs es labāk par naudu nekā sliktā aprūpē.

Un par zobārstniecību, vienkārši jāizvēlas privātprakses. Ir taču arī normāli ārsti.

Un šaubos, ka tos, kuriem galīgi pofig ir iespējams izmainīt, strādā tikai, lai sapelnītu naudu un viņiem nav svarīgi tas, vai tu kā pacients jūties labi un vai tev nekas nopietns nedraud.

11 - 20 no 31