Ārstu uzpirkšana..

Esmu tā kā no debesīm nokritusi laikam... un kko šajā visā nesaprotu...  Tātad, par dažādiem medicīnas pakalpojumiem, vieglākiem, smagākiem gadījumiem, ārstiem, māsiņām, utt. tiek dotas aploksnes, lai par tuvinieku pienācīgi parūpētos, vai tas ir normāli???  Labi es saprotu, varbūt daļai no personāla atalgojums ir par zemu un tā... nu vai kāds no pacientiem pie tā vainīgs? :( :) Neizlēmīgs

Cilvēki nez kāpēc ir izblēduši medicīnas personālu tik tālu, ka par katru nieku viņi gaida papildus samaksu (dažkārt tiešā tekstā, dažkārt neko nesakot, bet pēc attieksmes to var pateikt). Nu man tas neliekas taisnīgi - medicīna ir tas darbs, kur ir jābūt asinīs palīdzīga cilvēkam, viņa dzīv'bas glābšana utt. Vai tiešām var klaji atstāt cikvēku nepieskatītu, ja nav papildsamaksas? Pienākumi taču ur jāveic par algu kāda tiek maksāta...  Raudulīgais

Nu iespējams, ka ir tādi vienkārši sava darba darītāji, kas negaida neko , vienk dara darbu tā, kā uzskata , ka vajag. Droši vien ir arī tādi cilvēki. :) 

Man draugs pateica, ka tagad tā esot, lai es pamostos, ka nekas bez naudas nenotiek, un ka slimnīcā labāk viņš samaksās tam ārstam, bet lai viņa tuvinieki iznāk sveiki un veseli no turienes ārā... Nu nesaprotu es to...  Sanāk kāds pa pēdējo naudiņu iebāzīs smīkņājošam dakterim kabatā... kādam , kuram galīgi nebūs tās naudiņas, tas tad lai noskatās uz vienaldzīgu attieksmi? 

Pazīstamam bija operācija kājām, no kuras viņš stipri baidījās, kkas ar vēnām. Pēc neilga laiciņa sāka mocīties ar sāpēm atkal... aizgāja pie ārsta,  viņš ļoti vienaldzīgi un kā pašsaprotami pasaka, nu laikam šuves nāk vaļā. Bez nekāda satraukuma , bez nekā. Viņš teica, nu būtu es iedevis kkādu naudu tam ārstam, bet man tiešām nebija ko iedot...  :( 

Es saprotu, ka piedzimst bērns , nu atved uz slimnīcu torti un šampanieti personālam - dzimšanas diena taču, tādas kā priecīgas svinības, lai ēd visi kūku. Ne jau bāzt kabatā 100niekus.

Man pašai sačakarēja zobu priekšā tā, ka nevisai glīti izskatās, līdz ar to, protams , sagādā  neērtības. :( Daktere noteikti to saprata , sataisīja ar dievu uz pusēm, lai turās tajā dienā.  Rezultātā protams, nekas tur ilgs nebija ātri vien viss salūza, burtiski pēc mēneša. Kad pēc pavisam neilga laiciņa aizgāju pie viņas, viņa pati jautāja, kur jums šito taisīja??? Es pateicu šeit, viņa uzreiz apklusa. Kkā sablombēja un pateica, ka nu tur tas tāds īss variants apm. uz 2 ned.  Bez sirdsapziņas pārmetumiem, ka kādam vienk.sačakarējusi zobu priekšā, kas tomēr prasījis gan naudu un pats galvenais laiku. Jā, protams pēc kāda mēneša atkal viss no gala. Aizbraucu pie cita daktera , tad man to pašu pieblombēja tā, ka vēl tagad turas, protams, ir redzams, ka defekts, bet uz to brīdi es biju tā samocījusies, ka biaj prieks , ka vismaz tā. Tagad cik gāju pie zobuārstiem visi ir diezgan šokēti par to, kas uztaisīts...  Pēdējais dakteris pateica, nu jā... tur nav kā vajag un redzēju, ka uz mēles viņam ir stipri rupjāks teksts. ...

31 Atbildes

Es, ja godīgi, uz savas ādas neesmu saskārusies ar gandrīz nevienu drausmīgu ārstu, nu tikai pieaugušo slimnīcās (no savas puses varu minēt "Gaiļezera slimnīcu" un dažiem indivīdiem no "Elite" ,

Bērnu slimnīcā pat ir tādi  "klauni" - kas iet ne tikai pie mazajiem, bet arī pie slimajiem, kas tur ir par maksu, piem., veciem cilvēkiem, kuriem nav ar ko parunāt. Ārsti vienmēr laipni, dod savus mobilos, ar tekstu, ja kas neskaidrs vai kādas problēmas, droši zvaniet. Arī visus riskus izstāsta, uz visiem jautājumiem atbild, nozīmē ārstēšanu.

> euuva

ja nebāztu palileākas naudas summas kabatā, tad būtu priecīgi, ka kāds končas atnesis vai šokolādi. Uztvertu to ar prieku , kā papildus atzinību. Ko tad, lai dara tās ģimenes, kurām nepieciešama regulāra palīdzība, kas lūdz ziedojumus, viņiem taču nav nekādas iespējas maksāt vēl papildus. 

Ir absolūti bezjēdzīgi runāt ar cilvēkiem , kas nezin un pat neredz atšķirību starp ārstu un jebkuru citu profesiju. Tikmēr kamēr sabiedrība domās, ka ārsta profesija ir pielīdzināma jebkurai ( kaut Tevis nosauktajai) citai, tikmēr vispār ir jābrīnās, ka ārsti Jums vispār ir. 

Atceries, jebkura attieksme ir tieši proporcionāla Tavai attieksmei pret šo cilvēku. Kamēr Jūs domāsiet, ka ārsts ir Jūsu apkalpojošais personāls ( līdzīgi kā Jūsu frizieris),kam ir kāds pienākums jūs apkalpot, un attiekme, ka viņš vai maz ir vainīgs, ka esat slima, tikmēr priecājieties, ka vispār kāds ārsts kaut ko dara! Un ārsts nav viesmīlis, kam dzeramnaudās ir šokolādes jāatstāj!

Tiem  kam, kas nepatīk - varbūt jābeidz laiski un viegli dzīvot par 600 eur algu un jāiet pamacīties savi 11-12 gadi, jāiegulda šājā laikā mācībās lieli līdzekļi, jaziedo viss laiks mācībām un tad atkal, priecīgi jāsaņem 600 eur + šokolāde + entās stulbu cilvēku negācijas + liela atbildība + no savas kabatas jaatmakā semināri utt, lai tikai noturētu kvalifikāciju...

Viss vairs nerakstu, protams i sākat nevajadzēja...

Jauku dienu! 

> Snowfox

Tieši šī iemesla dēļ es pati nevēlos strādāt veselības aprūpē, precīzāk- slimnīcā, jo esmu gan redzējusi gan arī dzirdējusi n-tos gadījumus un man ir kauns par to, kā šāda rīcība ,,ceļ māsas prestižu''

Nesen gadījums bija, kad ar vēzi slimas sievietes tuvinieki vienai no vecākām māsam iegrūda kabatā 150 eur, palūdzot apčubināt biežāk slimo māti. Rezultāts- nulle. Viņa laimīga par to naudu nopirka gan jau kaut ko sev, aizmirstot par pacienti. Un diemžēl šādi gadījumi nav reti, un manuprāt tiek aizmirsts gan hipokrāta zvērests gan godprātība, kā arī māsu-teorētiķu teorijas. Kauns par kolēģiem! 

Manuprāt viss ir atkarīgs no cilvēka (ārsta u.c.) godaprāta, un tikai. Ir, kas paņem to naudu un izdara kārtīgi, bet ir, kas paņem, un izdara tāpat kā vienmēr, bez atšķirības. Godīgs un labs ārsts strādās labi neatkarīgi no samaksas, ārstēs labi arī par brīvu, ja cilvēks nevarēs samaksāt. Tas pats ir arī bērnudārzos ar audzinātājām un auklītēm. Ir mātes, kas domā, ja skries un visu laiku viņām kaut ko maksās un dāvinās, tad pret viņu bērnu izturēsies labāk. Man ir nācies daudzas reizes pārliecināties, ka attieksme pret bērnu nemainās, ja māte maksā, pielien, nes dāvanas. Ja attieksme pret bērniem audzinātājai un auklītei pamatā ir vienaldzīga, tad tāda tā ir vienmēr, maksā, vai nemaksā. Naudu vai dāvanas paņem, bet attieksme nemainās ne par gramu... Tas pats ar ārstiem. Jāmeklē ir labi ārsti, jāuzklausa paziņu ietiekumi.

Labots 15.09.2016 10:37

> Dagne666

> Snowfox

Tieši šī iemesla dēļ es pati nevēlos strādāt veselības aprūpē, precīzāk- slimnīcā, jo esmu gan redzējusi gan arī dzirdējusi n-tos gadījumus un man ir kauns par to, kā šāda rīcība ,,ceļ māsas prestižu''

Nesen gadījums bija, kad ar vēzi slimas sievietes tuvinieki vienai no vecākām māsam iegrūda kabatā 150 eur, palūdzot apčubināt biežāk slimo māti. Rezultāts- nulle. Viņa laimīga par to naudu nopirka gan jau kaut ko sev, aizmirstot par pacienti. Un diemžēl šādi gadījumi nav reti, un manuprāt tiek aizmirsts gan hipokrāta zvērests gan godprātība, kā arī māsu-teorētiķu teorijas. Kauns par kolēģiem! 

Manuprāt viss ir atkarīgs no cilvēka (ārsta u.c.) godaprāta, un tikai. Ir, kas paņem to naudu un izdara kārtīgi, bet ir, kas paņem, un izdara tāpat kā vienmēr, bez atšķirības. Godīgs un labs ārsts strādās labi neatkarīgi no samaksas, ārstēs labi arī par brīvu, ja cilvēks nevarēs samaksāt. Tas pats ir arī bērnudārzos ar audzinātājām un auklītēm. Ir mātes, kas domā, ja skries un visu laiku viņām kaut ko maksās un dāvinās, tad pret viņu bērnu izturēsies labāk. Man ir nācies daudzas reizes pārliecināties, ka attieksme pret bērnu nemainās, ja māte maksā, pielien, nes dāvanas. Ja attieksme pret bērniem audzinātājai un auklītei pamatā ir vienaldzīga, tad tāda tā ir vienmēr, maksā, vai nemaksā. Naudu vai dāvanas paņem, bet attieksme nemainās ne par gramu... Tas pats ar ārstiem. Jāmeklē ir labi ārsti, jāuzklausa paziņu ietiekumi.

Nu būtībā jau arī no vecāku puses man liekas nav forši maksāt auklītei ar domu, lai pret manu bērnu izturētos savādāk.... Tas var pašam bērnam nākt par sliktu, pārējie pamanīs un vēl sāksies terors no vienaudžiem. Galvenais, lai darbs norit tā, ka jānotiek - ja programmā ir paredzēts dziedāt dziesmiņu, ka tiešām arī bērni mācās dziesmuņu, nevis bērni trako, skolotāja dzer kafiju un nekādas mācības nenotiek. :)   Dāvanu var aiznest ja grib uzdāvināt, pateikt paldies.  

Jā par to jau bez maz vai jauna tēma. Kā reiz nesen Rīgā biaj gadījums, ka auklītes bērnudārzā ņēmās ar tiem bērniem, kuru vecāki bija samaksājuši.. Pārējie diemžēl varēja blenzt sienā. :) Tādā ziņā itkā savam labu gribot, daļēji arī citiem iznāk izdarīt sliktāk. 

Ārsta profesija protams, atšķiras no citām, tā ir zināmā mērā jāuztver kā misija, jo loģiski ka naudā nevar aprēķināt dzīvības glābšanu. Bet tādēļ arī ne visi var būt ārsti. Un ja reiz esi šo profesiju izvēlējies, tad nu jāpieņem ar visu kas tajā ietilpst, arī to, ka samaksa nemaz nevar būt adekvāta.

Un runa jau ir par attieksmi. Man arī ir tādi ārsti gadījušies, kad gribas tā arī pajautāt- ko tu te dari, ja tev it tik ļoti vienalga?

> zuzanna

Ārsta profesija protams, atšķiras no citām, tā ir zināmā mērā jāuztver kā misija, jo loģiski ka naudā nevar aprēķināt dzīvības glābšanu. Bet tādēļ arī ne visi var būt ārsti. Un ja reiz esi šo profesiju izvēlējies, tad nu jāpieņem ar visu kas tajā ietilpst, arī to, ka samaksa nemaz nevar būt adekvāta.

Un runa jau ir par attieksmi. Man arī ir tādi ārsti gadījušies, kad gribas tā arī pajautāt- ko tu te dari, ja tev it tik ļoti vienalga?

+++++ 

> sirena

Lielākoties ārstiem tas darbs ir rutīna, viņi netaisās iedziļināties un veltīt kādam pastiprinātu uzmanību. Es nemaz nezinu, ko varētu ieteikt, piemēram, bērnu slimnīcās ārstiem ir cita attieksme pret pacientiem, pieaugušo - visiem dziļi vienalga. Starp citu, cik saprotu, bērnu slimnīcās par maksu var ārstēties arī pieaugušie, ja man kādreiz kas kaitēs es labāk par naudu nekā sliktā aprūpē.

Un par zobārstniecību, vienkārši jāizvēlas privātprakses. Ir taču arī normāli ārsti.

Un šaubos, ka tos, kuriem galīgi pofig ir iespējams izmainīt, strādā tikai, lai sapelnītu naudu un viņiem nav svarīgi tas, vai tu kā pacients jūties labi un vai tev nekas nopietns nedraud.

Protams,  tagad esmu atradusi citu zobuārstu un viss ir kārtībā, pēc attieksmes vien var saprast, ka viņš dara labāko no iespējamā. 

> euuva

> fon Raabe

> euuva

ja nebāztu palileākas naudas summas kabatā, tad būtu priecīgi, ka kāds končas atnesis vai šokolādi. Uztvertu to ar prieku , kā papildus atzinību. Ko tad, lai dara tās ģimenes, kurām nepieciešama regulāra palīdzība, kas lūdz ziedojumus, viņiem taču nav nekādas iespējas maksāt vēl papildus. 

Ir absolūti bezjēdzīgi runāt ar cilvēkiem , kas nezin un pat neredz atšķirību starp ārstu un jebkuru citu profesiju. Tikmēr kamēr sabiedrība domās, ka ārsta profesija ir pielīdzināma jebkurai ( kaut Tevis nosauktajai) citai, tikmēr vispār ir jābrīnās, ka ārsti Jums vispār ir. 

Atceries, jebkura attieksme ir tieši proporcionāla Tavai attieksmei pret šo cilvēku. Kamēr Jūs domāsiet, ka ārsts ir Jūsu apkalpojošais personāls ( līdzīgi kā Jūsu frizieris),kam ir kāds pienākums jūs apkalpot, un attiekme, ka viņš vai maz ir vainīgs, ka esat slima, tikmēr priecājieties, ka vispār kāds ārsts kaut ko dara! Un ārsts nav viesmīlis, kam dzeramnaudās ir šokolādes jāatstāj!

Tiem  kam, kas nepatīk - varbūt jābeidz laiski un viegli dzīvot par 600 eur algu un jāiet pamacīties savi 11-12 gadi, jāiegulda šājā laikā mācībās lieli līdzekļi, jaziedo viss laiks mācībām un tad atkal, priecīgi jāsaņem 600 eur + šokolāde + entās stulbu cilvēku negācijas + liela atbildība + no savas kabatas jaatmakā semināri utt, lai tikai noturētu kvalifikāciju...

Jauku dienu! 

Tad sanāk, ka ir ĀRSTI un pārējie? :D Domāju, ka kopīgs ir tas, ka visi ir cilvēki. Un par to, ka ārsts izrīkojas nesmuki, viņam tas būtu normāli, bet citiem nē. :D Nav neviens vainīgs par to, ka kādam ir veselības problēmu vairāk kā citam, bet ne jau tādēļ tas cilvēks vainīgs pie tā cik tas ārsts saņem. :D Ne jau pacienti nosaka viņu algu.

Esmu labu laiku atpakaļ strādājusi arī kafejnīcā arī pa 12h dienā pārsvarā 6 dienas nedēļā, lai sanāktu kādi 270 vai 300 lati uz rokas, lai varētu atlicināt naudu autovadītāja tiesībām vai skolai. 

Nu neteiktu , ka man draugs pa 600 eiro laiski dzīvo 5 dienas nedēļā ir darbā no 9 rītā līdz pat teorētiski 20tiem, bet praktiski līdz 21niem, 22viem, 23jiem vakarā. :D Un pa nedēļas nogalēm vēl skrien kādam bruģi uzlikt, sataisa vēl kādu datoru vai mašīnu, :D Tā kā jā, citi jau tikai TV skatās par 700 un vispār neko neprot. :D Neko neiegulda. ;D Viss no gaisa krīt. :D Vēl viņš studē pēdējo gadu, gan jau arī bez par brīvu. :D Un drīz vien būs papildus kursi darbā pēc paša iniciatīvas, par kuriem nemaz nav jāmaksā. :D  Un no atlikušās naudas visiem pietiks samaksāt par operāciju, kas jau tāpat izmaksā pietiekoši, ka vēl kāds no tuviniekiem dabū piepalīdzēt. Bet nu tā kā tas ir ārsts, viņam taču maza alga un man jāpadomā par to,ka viņam vajag paēst, tad vēl jāpanem kāds kredīts, lai justos droši, ka viss notiek pēc labākās sirdsapziņas, nevis jāpriecājas, ka ārsts kko darīja. :D 

Protams, ka "visi ir cilvēki", bet nezin kaapēc no visiem neprasa to pašu, ko no aarstiem. Kaapēc Jums ir vēlēšanaas visu mērīt ar vienu mērauklu???!!!???

Fon Raabe ļoti daudz ko ir pateikusi ļoti precīzi un spriedelēt par aarstu profesiju, taas niansēm ir pat ļoti nekorekti, ja neesat tajaa straadaajusi pat nevienu dienu.

Runas, baumas, viedokļi būs vienmēr un visiem, bet kaut ko mainīt varam tikai mēs paši - ja ir kas sakaams, tad jaasaka uzreiz aarstam/maasiņai un uzreiz pēc notikušaa, bet nav jaačīkst un jaameklee atbalsts forumaa. Paši bieži vien esam vainīgi, ka šaadas situaacijas reizēm atkaartojaas un turpinaas.

Bet varu arī pozitīvo pateikt. :D Vienreiz sēdēju rindā uz asinsanalīzēm un ļoti ilgi kkā tur nekas negāja uz priekšu, pēc sarunām sapratu, ka ir cita māsiņa. Un sievietem kas sēž un pieņem analīzes jau vairākas reizes piedāvājas iet palīgā... Domāju, kas tad nu... ņemot vērā, ka man vienā rokā vēna ir laba, otrā nē, tad man bija svarīgi, lai tā arī paliek, jo vajag vēnā dzelzi špricēt . :) 

Jau sāku straukties... kad beidzot sieviete izgāja, es pavisam negribīgi gāju iekšā.. :D Bet māsiņa bija laipna, un visu izdarīja kā nākas. Iepriekšējai sievietei bija problēmas ar vēnām. Vēsais Un vispār pie asinsanalōizēm māsiņas vienmēr ir bijušās laipnas un bieži arī pajautā vai nereibst galva utt. :D  Kad iešpricēja dzelzi pat lika ilgi gulēt, teica, ka esmu par bālu, lai kkur ietu. :D Es gan teicu, ka tā jau ir vairākus gadus un viss ir kārtībā, nost nekrītu, esmu pieradusi.

> Martux_37

> euuva

> fon Raabe

> euuva

Jauku dienu! 

Tad sanāk, ka ir ĀRSTI un pārējie? :D Domāju, ka kopīgs ir tas, ka visi ir cilvēki. Un par to, ka ārsts izrīkojas nesmuki, viņam tas būtu normāli, bet citiem nē. :D Nav neviens vainīgs par to, ka kādam ir veselības problēmu vairāk kā citam, bet ne jau tādēļ tas cilvēks vainīgs pie tā cik tas ārsts saņem. :D Ne jau pacienti nosaka viņu algu.

Esmu labu laiku atpakaļ strādājusi arī kafejnīcā arī pa 12h dienā pārsvarā 6 dienas nedēļā, lai sanāktu kādi 270 vai 300 lati uz rokas, lai varētu atlicināt naudu autovadītāja tiesībām vai skolai. 

Nu neteiktu , ka man draugs pa 600 eiro laiski dzīvo 5 dienas nedēļā ir darbā no 9 rītā līdz pat teorētiski 20tiem, bet praktiski līdz 21niem, 22viem, 23jiem vakarā. :D Un pa nedēļas nogalēm vēl skrien kādam bruģi uzlikt, sataisa vēl kādu datoru vai mašīnu, :D Tā kā jā, citi jau tikai TV skatās par 700 un vispār neko neprot. :D Neko neiegulda. ;D Viss no gaisa krīt. :D Vēl viņš studē pēdējo gadu, gan jau arī bez par brīvu. :D Un drīz vien būs papildus kursi darbā pēc paša iniciatīvas, par kuriem nemaz nav jāmaksā. :D  Un no atlikušās naudas visiem pietiks samaksāt par operāciju, kas jau tāpat izmaksā pietiekoši, ka vēl kāds no tuviniekiem dabū piepalīdzēt. Bet nu tā kā tas ir ārsts, viņam taču maza alga un man jāpadomā par to,ka viņam vajag paēst, tad vēl jāpanem kāds kredīts, lai justos droši, ka viss notiek pēc labākās sirdsapziņas, nevis jāpriecājas, ka ārsts kko darīja. :D 

Protams, ka "visi ir cilvēki", bet nezin kaapēc no visiem neprasa to pašu, ko no aarstiem. Kaapēc Jums ir vēlēšanaas visu mērīt ar vienu mērauklu???!!!???

Fon Raabe ļoti daudz ko ir pateikusi ļoti precīzi un spriedelēt par aarstu profesiju, taas niansēm ir pat ļoti nekorekti, ja neesat tajaa straadaajusi pat nevienu dienu.

Runas, baumas, viedokļi būs vienmēr un visiem, bet kaut ko mainīt varam tikai mēs paši - ja ir kas sakaams, tad jaasaka uzreiz aarstam/maasiņai un uzreiz pēc notikušaa, bet nav jaačīkst un jaameklee atbalsts forumaa. Paši bieži vien esam vainīgi, ka šaadas situaacijas reizēm atkaartojaas un turpinaas.

:) Es jau arī tā nedomāju. Tikai tīri cilvēcīgajam faktoram un ētikai, korektumam un tādām lietām. Ir jau atšķirība vai tev operācijā cilvēks mirst un pēc tam kādas sajūtas vai apkopējai slota salūzt. Forumā es gribēju vairāk saprast vai tiešām griežoties pie ārsta jāmaksā papildus, ja vēlas, lai viss būtu kā nākas. Un vai tiešām arī maksājat, vai arī nav tik traki un man tikai tā sagadījies dzirdēt par daudz slikto gadījumu.  Gribas saprast vai man uz dzemdībām jāņem kredītu, lai visi atbrauktu mājās sveiki un veseli. :D 

21 - 30 no 31