FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Maksas pakalpojumi

Maksas pakalpojumi

Veikaliem

Veikaliem

Ārstu uzpirkšana..

Esmu tā kā no debesīm nokritusi laikam... un kko šajā visā nesaprotu...  Tātad, par dažādiem medicīnas pakalpojumiem, vieglākiem, smagākiem gadījumiem, ārstiem, māsiņām, utt. tiek dotas aploksnes, lai par tuvinieku pienācīgi parūpētos, vai tas ir normāli???  Labi es saprotu, varbūt daļai no personāla atalgojums ir par zemu un tā... nu vai kāds no pacientiem pie tā vainīgs? :( :) Neizlēmīgs

Cilvēki nez kāpēc ir izblēduši medicīnas personālu tik tālu, ka par katru nieku viņi gaida papildus samaksu (dažkārt tiešā tekstā, dažkārt neko nesakot, bet pēc attieksmes to var pateikt). Nu man tas neliekas taisnīgi - medicīna ir tas darbs, kur ir jābūt asinīs palīdzīga cilvēkam, viņa dzīv'bas glābšana utt. Vai tiešām var klaji atstāt cikvēku nepieskatītu, ja nav papildsamaksas? Pienākumi taču ur jāveic par algu kāda tiek maksāta...  Raudulīgais

Nu iespējams, ka ir tādi vienkārši sava darba darītāji, kas negaida neko , vienk dara darbu tā, kā uzskata , ka vajag. Droši vien ir arī tādi cilvēki. :) 

Man draugs pateica, ka tagad tā esot, lai es pamostos, ka nekas bez naudas nenotiek, un ka slimnīcā labāk viņš samaksās tam ārstam, bet lai viņa tuvinieki iznāk sveiki un veseli no turienes ārā... Nu nesaprotu es to...  Sanāk kāds pa pēdējo naudiņu iebāzīs smīkņājošam dakterim kabatā... kādam , kuram galīgi nebūs tās naudiņas, tas tad lai noskatās uz vienaldzīgu attieksmi? 

Pazīstamam bija operācija kājām, no kuras viņš stipri baidījās, kkas ar vēnām. Pēc neilga laiciņa sāka mocīties ar sāpēm atkal... aizgāja pie ārsta,  viņš ļoti vienaldzīgi un kā pašsaprotami pasaka, nu laikam šuves nāk vaļā. Bez nekāda satraukuma , bez nekā. Viņš teica, nu būtu es iedevis kkādu naudu tam ārstam, bet man tiešām nebija ko iedot...  :( 

Es saprotu, ka piedzimst bērns , nu atved uz slimnīcu torti un šampanieti personālam - dzimšanas diena taču, tādas kā priecīgas svinības, lai ēd visi kūku. Ne jau bāzt kabatā 100niekus.

Man pašai sačakarēja zobu priekšā tā, ka nevisai glīti izskatās, līdz ar to, protams , sagādā  neērtības. :( Daktere noteikti to saprata , sataisīja ar dievu uz pusēm, lai turās tajā dienā.  Rezultātā protams, nekas tur ilgs nebija ātri vien viss salūza, burtiski pēc mēneša. Kad pēc pavisam neilga laiciņa aizgāju pie viņas, viņa pati jautāja, kur jums šito taisīja??? Es pateicu šeit, viņa uzreiz apklusa. Kkā sablombēja un pateica, ka nu tur tas tāds īss variants apm. uz 2 ned.  Bez sirdsapziņas pārmetumiem, ka kādam vienk.sačakarējusi zobu priekšā, kas tomēr prasījis gan naudu un pats galvenais laiku. Jā, protams pēc kāda mēneša atkal viss no gala. Aizbraucu pie cita daktera , tad man to pašu pieblombēja tā, ka vēl tagad turas, protams, ir redzams, ka defekts, bet uz to brīdi es biju tā samocījusies, ka biaj prieks , ka vismaz tā. Tagad cik gāju pie zobuārstiem visi ir diezgan šokēti par to, kas uztaisīts...  Pēdējais dakteris pateica, nu jā... tur nav kā vajag un redzēju, ka uz mēles viņam ir stipri rupjāks teksts. ...

31 Atbildes

Labots 14.09.2016 10:49

> Martux_37

Protams, ka "visi ir cilvēki", bet nezin kaapēc no visiem neprasa to pašu, ko no aarstiem. Kaapēc Jums ir vēlēšanaas visu mērīt ar vienu mērauklu???!!!???

Fon Raabe ļoti daudz ko ir pateikusi ļoti precīzi un spriedelēt par aarstu profesiju, taas niansēm ir pat ļoti nekorekti, ja neesat tajaa straadaajusi pat nevienu dienu.

Runas, baumas, viedokļi būs vienmēr un visiem, bet kaut ko mainīt varam tikai mēs paši - ja ir kas sakaams, tad jaasaka uzreiz aarstam/maasiņai un uzreiz pēc notikušaa, bet nav jaačīkst un jaameklee atbalsts forumaa. Paši bieži vien esam vainīgi, ka šaadas situaacijas reizēm atkaartojaas un turpinaas.

Tieši tā, patīkami, ir redzēt, ka te ir cilvēki, kas spēj domāt;) 

LV vēl funkcionē padomju laika sabiedriskā domāšana veselības jomā! Tas izpaužas attieksmē pret ārstiem un pret savu veselību kā tādu. Vēl ir jāpriecājas, ka ir pieejama bezmaksas medicīna ļoti labā līmenī kā tāda, bet pavisam drīz būs tas pats, kas citās kapitālisma valstīs.

Diemžēl, bez maksas būs tikai pamata un neatliekamā medicīna, viss parējais būs tikai par maksu. 

Cilvēka ārstēšana būs tieši proporcionāla, šī cilvēka maksātspējai. Tā tas ir visā pasaulē un pie mums uz to arī iet. 

31 - 31 no 31