FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Droši pirkumi

Droši pirkumi

Pat pazīstamie aizņemas un neatdod - Jums arī?

Labs vakars, :)

Gandrīz katru dienu var lasīt, ka kāds apkrāpts, nav atsūtīta nauda par preci. Ir nauda, nav prece, melots par preces stāvokli utt. Bet tie ir sveši cilvēki, kas sastāsta visādas pasakas. Pārsteigts

Bet arī pazīstami cilvēki, pat draugi sākuši aizņemties un neatdot naudu, sākuši melot, izvairīties, lai tik nebūtu jāatdod.Pārsteigts Ar dažiem šādiem ir sobojājušās attiecības (protams, jo cilvēks izvairās, lai nebūtu jāsatiek, jāatdod parāds).

Sākumā negribas skriet un skaidroties, lamāties... jo esi pārliecināts, ka būs jau labi, ka viss nokārtosies.

Aizdevu pazīstamai meitenei naudu - tā šķiet simboliski 20eiro. Solīja konkrētos datumos atdot. Labi..  Pienāca tie datumi, es pat uzreiz nezvanīju un neprasīju, domāju, nu gan jau pati atdos - vai tad nu īsti man jāprasa. Beigās tomēr paprasīju - atbildēja. ka pavisam piemirsa (es arī ticēju, nu var taču tā gadīties, bet tagad uzreiz neesot naudas..) Ok, gaidu nākamo mēn tos pašus datumus. Atkal , tad viņa jau pati raksta - ka bērns saslimis utt. ka atdos no kkādas citas naudas, kas būs pēc kādām 10 dienām... Nu un šādi atrundas vēl pāris mēn.  

Beigās,protams, jau biju dusmīga un neticēju - kkādām tur atrunām - tā arī teicu, nu lai atdod no vīra naudas. Nu ja pašai nav... galu galā - kopā dzīvo, var tak paprasīt otrai pusītei. Arī nekā - entās atrunas. Beigās man, pat sanāca, ka nebija darba 2 mēnešus (labi sākotnēji iztiku no izmaksātās algas,  beigās, protams, draugs viens maksāja rēķinus, kamēr es darbu meklēju)... Ok es viņai uzrakstu , ka man ir tāda situācija, ka meklēju darbu, Viņa tomēr ir parādā naudiņu, ka man tiešām to vajadzētu.... Protams, tik un tā neatdeva...  Un tā vairāk arī neko negaidu, un laikam jau ejot garām pa ielu nesveicinātos...  

Tagad pavisam nesen, arī samērā tuvām pāris paziņām aizdevu gan naudu, gan aizņēmās labu matu taisnotāju - un arī abas jau sāk atrunāties ar dažādiem stāstiem...  Paliek tiešām pretīga sajūta par to,kas notiek. 

Kā jūs esat risinājuši situācijas, kad aizņēmušies naudu pazīstami cilvēki? Vēsais

20 Atbildes

Sveika!Zināji teicienu ,aizdod naudu ,pazaudēsi draugu!Bija man sen ,sen aizdevu draudzenei pusi no stipendijas,atpakaļ neatdeva,tik pateica: kas tu neatceries,es taču tev atdevu!No Ta laika neaizdodu draudzenēm,vismaz nepazūd un atiecības nebojājas!Vēsais Viena nesen,tik ļoti gribēja ātro aizņēmumu,pati uz sevi nevarot ņemt!Tad dīvaini uz viņu paskatījos un teicu,vai es pēc pamuļķītes izskatos,miers mājās!

Jā, esmu kādus 300-400€ draugiem "aizdevusi" krīzes situācijās, ka rēķini jāmaksā un nav ko samaksāt, jo tāda un tāda ķibele gadījusies, mīksta un naiva sirds man, lai arī pašai tajā laikā nekā daudz nebija.

Paziņai piedraudēju ar policiju, 20€ atdeva, bet nākamie jau "pārskaitīju vakar, nezinu, kāpēc nepienāca". Šis no pēdējiem gadījumiem un arī plānoju izvest līdz galam - izbesījuši visi un te beidzot esmu apņēmusies, ka vot šos atdos - principa pēc, jo minūtes 20 pirms aizdošanas stāstīja, ka esot no tiem, kas tiešām atdos.

Radu ģimenei gan diezgan mierīgu sirdi 3000€ aizdevu, lai arī bija prakstiski visa nauda, kas atradās uz konta, zināju, ka atdos un pamazītiņam arī 500€ skaita atpakaļ, kad var. Godīgi vasarā arī atrakstīja un pajautāja,  varam atbraukt ciemos uz LV, bet tad atmaksa par pāris mēnešiem kavēsies, jo papildus izdevumi, kā teikšu, tā būs - protams, ka aicināju ciemos, bet tik patīkami bija, ka pajautāja nevis nostādīja fakta priekšā.

Esmu kaut kā jau iemācījusies, ka, ja draugu gribi paturēt par draugu, naudu neaizdod vai rēķinies, ka naudu atpakaļ nedabūsi un pēdējais gadījums arī bija pēdējais, kam atļāvos pierunāties.. Vismaz tāda apņēmība pagaidām.

> Sama

Sveika!Zināji teicienu ,aizdod naudu ,pazaudēsi draugu!Bija man sen ,sen aizdevu draudzenei pusi no stipendijas,atpakaļ neatdeva,tik pateica: kas tu neatceries,es taču tev atdevu!No Ta laika neaizdodu draudzenēm,vismaz nepazūd un atiecības nebojājas!Vēsais Viena nesen,tik ļoti gribēja ātro aizņēmumu,pati uz sevi nevarot ņemt!Tad dīvaini uz viņu paskatījos un teicu,vai es pēc pamuļķītes izskatos,miers mājās!

Jā, esmu dzirdējusi to teicienu.. Un tā arī ir.  :) 

ooo , jā... par kredītiem arī visādi dzirdēts, pat ģimenes locekļi tā dēļ sanaudojas. ":D 

A mēs te brīnamies, ka svešinieki var apkrāpt. :D 

Nevajag iespringt dēļ naudas. Vienkārši citreiz vairs nedod tam cilvēkam, bet citādi - jo vairāk par tādiem parādniekiem domāsi, jo vairāk viņi Tev būs. Vismaz man ir tāds viedoklis.

To pat bībele māca - piedod saviem parādniekiem... un galu galā, Tu esi bijusi dāsna un padalījusies ar to, kas Tev ir, ja neiespringtu, tas Tev dubultā atgrieztos.

Inky - tev vispār tādas nopietnas summiņas.

Esmu pamanījusi, ka draugs šad tad arī "aizdod", bat viņam tie draugi tādi - ka šodien tu man palīdzi, rīt es tev... Tādēļ bieži vien nemaz tā naudas atdošana nemaz nenotiek...  Bet tad vienā brīdī es kkā mananīju, ka ir tāds pārīstis, kuram viņš palīdz, bet ja viņi "palīdz", tad no viņiem tas patiesībā neko nemaz neprasa - tad viņš arī saprata, ka viņu izmanto... Un beigās, kad kko prasīja - tad sāka nedaudz izvairīties un pekšņi vinš vairs nav vajadzīgs. 

> euuva

Inky - tev vispār tādas nopietnas summiņas.

Esmu pamanījusi, ka draugs šad tad arī "aizdod", bat viņam tie draugi tādi - ka šodien tu man palīdzi, rīt es tev... Tādēļ bieži vien nemaz tā naudas atdošana nemaz nenotiek...  Bet tad vienā brīdī es kkā mananīju, ka ir tāds pārīstis, kuram viņš palīdz, bet ja viņi "palīdz", tad no viņiem tas patiesībā neko nemaz neprasa - tad viņš arī saprata, ka viņu izmanto... Un beigās, kad kko prasīja - tad sāka nedaudz izvairīties un pekšņi vinš vairs nav vajadzīgs. 

Man ik pa laikam izsaka komplimentu par manu krātprasmi - taupīgs putns - pirmajam dzīvoklim krāju jau no vidusskolas, bet par sakrāto naudu tikko iegādājos jaunu mašīnu :D Varēšu dzīvot mašīnā :D

Pēdējais gadiījums- aizdevu nelielu summu kaimiņienei. Pēc pāris dienām atdeva. Nákamajā dienā atkal palúdza- iedevu. Tajā pašà dienā no tā paša stāva kaimińiene nàk lienēt. Nu gan sadusmojos...kas es kāda banka. Vairs nesveicinās. Savukàrt pirmà aizmirsusi, ka paràds jàatdod. Ehhh...trakumsSmejošs

> Inky

Man ik pa laikam izsaka komplimentu par manu krātprasmi - taupīgs putns - pirmajam dzīvoklim krāju jau no vidusskolas, bet par sakrāto naudu tikko iegādājos jaunu mašīnu :D Varēšu dzīvot mašīnā :D

:) Es kopumā arī esmu taupīga, protu sakrāt pat tad, ja nav nekādu lielo ienākumu- Izdomāju, ka vajag sakrāt un krāju... Protams, dzīvoklis, īpaši Rīgā ir liels pirkums. Arī mūsu ģimenes plānos ir sakrāt vismaz pirmo iemaksu. :D :) 

Es jau bērnībā varēju sakrāt naudiņu - 4. klasītē sakrāju velosipēdam. :D 

janlux - :D Jā, vēl atļaujas sapūsties. :D 

Man mammai arī draudzene, kam tāds ritms izveidojies, aizņemas visu laiku - no nākamā aizņemas , .lai atdotu iepriekšējam...  Liekas jau savādi , bet nu katram savs. Tā jau atdos, bet jāprasa katru reizi , un bieži aizmirst maku mājās un vēl visādi brīnumi. :D 

Ir teiciens ,,gribi pazaudēt draugu- aizdod naudu'' kas diemžēl manā pieredzē ir bijis, un piepildījies. 

1 - 10 no 20