FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Maksas pakalpojumi

Maksas pakalpojumi

Veikaliem

Veikaliem

Pat pazīstamie aizņemas un neatdod - Jums arī?

Labs vakars, :)

Gandrīz katru dienu var lasīt, ka kāds apkrāpts, nav atsūtīta nauda par preci. Ir nauda, nav prece, melots par preces stāvokli utt. Bet tie ir sveši cilvēki, kas sastāsta visādas pasakas. Pārsteigts

Bet arī pazīstami cilvēki, pat draugi sākuši aizņemties un neatdot naudu, sākuši melot, izvairīties, lai tik nebūtu jāatdod.Pārsteigts Ar dažiem šādiem ir sobojājušās attiecības (protams, jo cilvēks izvairās, lai nebūtu jāsatiek, jāatdod parāds).

Sākumā negribas skriet un skaidroties, lamāties... jo esi pārliecināts, ka būs jau labi, ka viss nokārtosies.

Aizdevu pazīstamai meitenei naudu - tā šķiet simboliski 20eiro. Solīja konkrētos datumos atdot. Labi..  Pienāca tie datumi, es pat uzreiz nezvanīju un neprasīju, domāju, nu gan jau pati atdos - vai tad nu īsti man jāprasa. Beigās tomēr paprasīju - atbildēja. ka pavisam piemirsa (es arī ticēju, nu var taču tā gadīties, bet tagad uzreiz neesot naudas..) Ok, gaidu nākamo mēn tos pašus datumus. Atkal , tad viņa jau pati raksta - ka bērns saslimis utt. ka atdos no kkādas citas naudas, kas būs pēc kādām 10 dienām... Nu un šādi atrundas vēl pāris mēn.  

Beigās,protams, jau biju dusmīga un neticēju - kkādām tur atrunām - tā arī teicu, nu lai atdod no vīra naudas. Nu ja pašai nav... galu galā - kopā dzīvo, var tak paprasīt otrai pusītei. Arī nekā - entās atrunas. Beigās man, pat sanāca, ka nebija darba 2 mēnešus (labi sākotnēji iztiku no izmaksātās algas,  beigās, protams, draugs viens maksāja rēķinus, kamēr es darbu meklēju)... Ok es viņai uzrakstu , ka man ir tāda situācija, ka meklēju darbu, Viņa tomēr ir parādā naudiņu, ka man tiešām to vajadzētu.... Protams, tik un tā neatdeva...  Un tā vairāk arī neko negaidu, un laikam jau ejot garām pa ielu nesveicinātos...  

Tagad pavisam nesen, arī samērā tuvām pāris paziņām aizdevu gan naudu, gan aizņēmās labu matu taisnotāju - un arī abas jau sāk atrunāties ar dažādiem stāstiem...  Paliek tiešām pretīga sajūta par to,kas notiek. 

Kā jūs esat risinājuši situācijas, kad aizņēmušies naudu pazīstami cilvēki? Vēsais

20 Atbildes

Labots 18.11.2016 22:21

Kad aizdodu naudu, tad negaidu atpakaļ, jo zinu kā tas ir un ka atpakaļ vidrīzāk neatnāks. Ja atnāk, tad man cieņa un uzticība šim cilvēkam pieaug, jo pārsvarā visi meklē atmazkas vai izvairās. Ar naudu vajag apieties vieglāk un nevajag uz to tā ieciklēties. Pēc tā var novērtēt tā cilvēka godaprātu un saprast vai viņš tevi uztver nopietni.

Labi ja paziñas.Es masai biju aizdevusi 200€,kad bija laiks atdot,tad gan mani nolamaja un nosauca par ma...ku,un visos socialajos tiklos izplatija tadas baumas ka mati celas augsa!

> zaneta

Labi ja paziñas.Es masai biju aizdevusi 200€,kad bija laiks atdot,tad gan mani nolamaja un nosauca par ma...ku,un visos socialajos tiklos izplatija tadas baumas ka mati celas augsa!

Skumji, ka tāda māsa, bet vecākus, māsas un brāļus neizvēlas..:(.. jāmācās ar to sadzīvot.

Es, ja aizdodu, tad atpakaļ neprasu, ja cilvēks pats atcerās,atdod tad paņemu( un novērtēju cilvēka pašcieņu), ja nē...nu..tad nē..

Ar naudiņas aizdošanu un atdošanu ir tā, ka aizņemas svešu naudu, bet jāatdod ir savējā. Un tā arī sākās konflikti un naids.

ar paziistamiem nav iisti dariishanu shai jomaa,bet reiz aizdevu vienai meitenei aarzemees-latvietei naudu,bijaam vienaa pilseetaa,soliijaas un dievojaas,ka atdos,jau gadi 6 rinkjii,protams,neko neatdeva.

Es pie tādiem atnāku, apsēžos blakus pie datora (vai ņemu savu) un saku - ņem ātro kredītu un man tūlīt pat pārskaiti. Man, paldies dievam, ir svešie pārsvarā, bet ja zināma ir dzīves vieta, neredzu problēmu. Protams, ne vienmēr sanāk, jo profesionāliem parādniekiem neaizdod arī tie. Ja summa nopietnāka, lieku parakstīt vekseli un tad jau tiesa un tiesu izpildītājs to visu risina. No vienas pat tie neko nedabūja pagaidām, bet ir jauna, gan jau sāks strādāt vai kaut ko nopirks.

Ja pat summa nav liela, neiesaku tādiem kadriem ļauties. Kaut speciālo programmu ielādē, kura sūtīs SMS jebkurā nakts un dienas laikā, vai pašai atgādināt cik vien bieži iespējams. Tāpat jau attiecību nekādu, nav ko zaudēt.

Vēl paradoksu zinu - ja aizņēmusies bāba, parasti vīrs viņai neko nezina un gādās kārtīgāks. Uzzinot to no mana vīra, uzreiz norēķinās, bet savai telei sataisa riktīgo galvas mazgāšanu.

Paldies dieviņam, man nekad nav bijusi vajadzība aizņemties .. un es, zinot sevi, pat nezinu .. man būtu neērti jautāt, ja jautātu, tad tikai ģimenei, nevis draugiem vai vēl trakāk - paziņām .. bet nu ja tā gadītos, es pie pirmās iespējas atdotu, nevis neliktos ne zinis .. kā vispār tā var dzīvot? Dažkārt ir bijis tā, ka gribas ar kādu draudzeni aiziet kaut kur pasēdēt, bet pasaka, ka īsti nav par ko un vai varu aizdot, bet nu es ar tādām lietām neniekojos, jo tās summas nav tik lielas, ja pati ierosinu - nav problēmu arī uzsaukt kādu kafijas tasi un kūkas gabalu, jo nav žēl un zinu, ka kādu citu reizi to atlīdzinās, kas ir ļoti patīkami :) Ģimenei gan neatteiktu arī lielākas summas, ja tāda vajadzība rastos :) 

> fon Raabe

> zaneta

Skumji, ka tāda māsa, bet vecākus, māsas un brāļus neizvēlas..:(.. jāmācās ar to sadzīvot.

Es, ja aizdodu, tad atpakaļ neprasu, ja cilvēks pats atcerās,atdod tad paņemu( un novērtēju cilvēka pašcieņu), ja nē...nu..tad nē..

:) Noteikti - daudzi šādi var izmantot situāciju - a viņa jau atpakaļ neprasa. :D :)  

Persephon - jā, parasti jau  draugiem - tā ir normāla situācija, ka viens otram šad tad kko uzsauc un īsti neskaita. :) Tas tā forši.  Man pārītis "paziņu" ir gadījies, kas gaida tikai no manis , bet pretī neko nekad...  Pat elementāri - ieies veikalā nopirks saldējumu un pat nepiedāvās, vai arī vēlos...  (nu saldējumu varbūt divatā vienu neēdīs), bet ir arī piem. šokolādes konfektes - tas taču tik elementāri otru arī pacienāt. :D 

Tad nu skaidrs, ka vienīgais devējs esi tu. 

Ja aizdodu naudu radiniekam vai draugam,tad tikai tik,cik nebūtu žēl viņam uzdāvināt! un viss.Atdod-forši, neatdod- radiniekam atpakaļ neprasītu (man nav tādi radinieki,kas nebūtu man dāvanas pirkuši vai kā citādāk vnk palīdzējuši, iepriecinājuši, kko izmaksājuši utml, viņiem nebūtu žēl arī uzdāvināt to naudu). Tālākiem pazīstamiem neaizdodu, kolēģa vietā esmu kopējā dāvanā citam ielikusi 2euro, ko atpakaļ nesaņēmu, bet es arī neprasīju (no 2e jau galīgi bez naudas nepaliku).

Bet vispār situācija ir ļoti skumja!žēl,ka tāda briesmīga krāpšanas visu laiku notiek-tiešām katru dienu,kāds raksta. Apkrāpj radus, draugus, svešus cilvēkus, prasa ziedot, izdomā sazin kādu bēdu stāstu un cilvēks pēc tam pats vainīgs,ka atdevis kko.Briesmīgi..

11 - 20 no 20