FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Maksas pakalpojumi

Maksas pakalpojumi

Veikaliem

Veikaliem

Pārtika - ēdieni :)

Sveikas, Man uznācis kkāds niknums.. liekas ēdam vienu un to pašu, neko negribas, viss apnicis. Iejot veikalā varu nostaigāt stundu un iznākt ārā neapmierināta ..  atkal paņemts viens un tas pats, lai tik kkas būtu, nevis, ka kārojas.  

Ko Jūs ikdienā gatavojat? Varbūt ēdat kafejnīcās pārsvarā? Man tas sanāk pa retam nu +/- pāris reizes mēnesī. Neesmu tāda bagātniece, lai atļautos katru dienu vai bieži ārpus mājas ēst. Tādēļ, gatavoju pati un protams, mēģinu ekonomiskāk - kā nu sanāk.

Citreiz  draugs pasūta uz mājām, kad uznāk nepārvarama vēlme pēc suši. 25 eiro uz vakariņām katru dienu nevar tērēt. :)

Nesen bija pasūtīta pica - fui-- nemaz nepatika, lieki izmesta nauda.

Kādas Jūsu ikdienas iecienītas receptes? :)  Tādas tiešām ikdienas , nevis kkas ilgi gatavojams , vai kas dārgi izmaksā.  :)  Varbūt varu kādu ideju nošpikot. :) 

20 Atbildes

Labots 13.02.2017 19:57

Picās arī es esmu vīlusies. Suši pērku Rimi, vismaz manā tuvākajā rimi, tas vienmēr bijis svaigs un garšīgs. bet, kad ēdu pēdējoreiz ārpus mājas....neatceros, nupat pieķēru sevi pie domas, ka tiešām tas bija sen. kaut kad rudenī laikam biju Rocabilly un Lido. Zini, ne vienā, ne otrā 3 personām bez 50/60 eiro nav ko darīt.  Ļoti žēl, ka Salmu Sēta ir ciet, bija tīri ok kompleksās pusdienas.

Šeit bieži atrodu ekonomiskas idejas. http://zitinja.blogspot.com/

Superīga tēma! + tēmas veidotājai! :)

Tā kā jautāji par vienkāršām receptēm, tad mans variants ir pavisam vienkāršs. Es izvēlos dažādus graudaugus [glavenais, lai katru dienu būtu kas cits] - piemēram, griķi, lēcas, kuskuss, bulgurs, miežu putraimi, kukurūzas putraimi, makaroni...un sarakstu varētu vēl turpināt! + klāt iemetu c/krāsnī kādu gaļiņu un pēc 20-25min viss gatavs! Ja nu gaļu negribās, tad uzmeistaroju da jebkādus salātus un tur jau arī var ļoti daudz variēt! :)

Man tā šķiet, ka daudzi jau nemaz nav paprovējuši tos manis nosauktos graudaugus [nu vismaz esmu no radiem, draugiem dzirdējusi] un domā, ka ir tik kartupeļi un makaroni. :D

++ minētie graudaugi ir ekonomiski :)

Man arī šī tēma sāpīga.

Liekas, ka visu laiku gatavojam vienus un to pašus produktus.

Mūsu ģimenē ļoti iecienīti dārzeņu sacepumi. Sagriežu dažādus dārzeņus cepamtrauktā ( kartupeļi, burkāni, brokoļi, paprika, ziedkāposts, u.c.), pievienoju  garšvielas un iepriekš apceptu vistas gaļu ar garšvielām.Beigās +kausēto Dzintara sieriņu  līdz izkūst.

Nav no Lētajiem ēdieniem-bet garšīgi!

Patīk gatavot cepeškrāsnī ēdienus- tad nav jāstāv klāt.

Mēs daudz  arī zupas ēdam- dažādas- soļanka, biešu, dārzeņu, vistas, zirņu, pupiņu utt...

N

> Zaiga

Superīga tēma! + tēmas veidotājai! :)

Tā kā jautāji par vienkāršām receptēm, tad mans variants ir pavisam vienkāršs. Es izvēlos dažādus graudaugus [glavenais, lai katru dienu būtu kas cits] - piemēram, griķi, lēcas, kuskuss, bulgurs, miežu putraimi, kukurūzas putraimi, makaroni...un sarakstu varētu vēl turpināt! + klāt iemetu c/krāsnī kādu gaļiņu un pēc 20-25min viss gatavs! Ja nu gaļu negribās, tad uzmeistaroju da jebkādus salātus un tur jau arī var ļoti daudz variēt! :)

Man tā šķiet, ka daudzi jau nemaz nav paprovējuši tos manis nosauktos graudaugus [nu vismaz esmu no radiem, draugiem dzirdējusi] un domā, ka ir tik kartupeļi un makaroni. :D

++ minētie graudaugi ir ekonomiski :)

Jāsāk ekspermentēt. :) 

man ari tas pats. pec darba majas esot ap 22.00 vai pat velak negribas neko ipasi gatavot... vienu bridi edam ar draugu kebabus un sushi katru dienu vakarinas... :D  Bet viss jau apnicis, tagad man topa ir makaroni ar viskautko, bet jau sak apnikt... 

griķi uz pannas

Vispirms eļļā apcep sīpolus un ķiplokus (diezgan daudz -ja garšo), pievieno garšvielas - sāli, piparus u.c., tad ber sausus griķus un apcep, eļļai jābūt pietiekoši, lai visi griķi būtu taukaini, kadas 5 min pakarsē, tad lej virsū vārošu ūdeni (apmēram tikpat, cik pannā jau tilpums aizņemts) un vāku virsū. sautē kādas 15 min, kamēr griķi gatavi. Šos griķus ēd pat tie, kas parasti neēd vārītus griķus.

Risoto

Es gatavoju tā - uz pannas apcepu gabalinos sagrieztu vistas gaļu, pievienoju sāli, piparus, kimenes u.c. garšvielas, tad pieberu rīsus (mazo paciņu vai kādu nepilnu glāzi no lielās pakas). Eļļai jābut pietiekoši. lai rīsiem kaut cik tiek. Apmaisu un kadas 5 min pacepu, tad beru klāt dārzeņus - var saldētos no pakas vai jebkurus citus sagrieztus gabaliņos, man garšo ar zirnīsiem un burkaniem, papriku, sīpoliem arī kukurūza labi der. bet tas jau pec ieskatiem. Vel kādas 5 min. pacep un tad uzlej vārītu ūdeni un liek vāku virsū, sautē 10 - 15 min, kamēr rīsi gatavi. ūdens vajadzīgs apmēram tik daudz, lai rīsi uzbriestu, man tam daudzumam sanāk kādas 1,5 - 2 glāzes. Bet to jau pēc pāris reizem iemanās, kā attiecības variēt. Udeni var sakuma mazak, tad papildināt, ja paliek par sausu un rīsi vēl negatavi

Lieliska tēma!

Kā visātrāko recepti varu ieteikt kuskusu ar Trikātas siera bumbām. Kuskusam blodinā uzleju verdošu ūdeni (1 cm virs kuskusa) un apklāju ar pārtikas plēvi, lai viss savelkas un pagatavojas. Tas aiznem desmit minūtes un pa to laiku sagriežu gabalinos svaigu gurki, cherry tomātus/parastos lielos. Kad kuskuss gatavs samaisu to un ieberu klāt sagrieztos tomātus, gurkus un Trikātas siera bumbas. Man pietiek ar četrām. Vienmēr izvēlos bumbas ar kiplokiem, tās baltās. Ja ir iespēja, tad labprātāk izvēlos kazas siera bumbas "Labrīt" (?), atrodamas Stokmanī un Rimi :) 

Ikdienas vakarinas gatavojam parastas: vistas filejas karbonādītes ar kādiem dārzeniem uzkodā, vistas zupu, reizēm arī mednieku desinas aiziet uz urrā! Ceptas olas, lai gan jau tik loti apnikusas, bet viemēr der kā variants kad nav vēlmes gatavot neko dižu. Vārīti kartupeli ar biezpienu un silkīti.. ak jel! Mans kārums! Foreles filejas gabalins apcepts olīvellā ar zalumu salātiem

padalīšos ar savām receptēm. Kotletes var atsvaidzināt ar siera gabaliņu iekšā kotletē ieliekot cepot, makaronu pasta ar tunci ( to kas konservos) sajaucot visu kopā. Maltās gaļas mērce ar pupiņām krējumā, kam garšo asi ēdieni var pielikt sarkanos piparus. Ķirbju biezzupa ar saldo krējumu ( burkāni, ķirbis, ķiploki, sāls, pipari, muskatrieksts). Cepeškrāsnī ātri var pagatavot kartupeļus daiviņās apaļās aptuveni 1 cm biezas, pa virsu sīpolu gredzeni. To visu cepeškrāsnī liek un beigās pārlej ēdienu ar. saldo krējumu, arī to visu pasautē un gatavs! Vienkārši, garšīgi, ātri. Šampinjoni cepeškrāsnī ar dārzeņiem. Dārzeņus liek šampinjonu galviņās, beigās pa virsu pakaisa ar sieru. No gatavajiem sasaldētajiem produktiem izvēlamies vareņikus ar kartupeļiem un sēnēm (Ivan). Vēl Foreveram ir garda sasaldēta zivtiņa jau gatavā rīvmaizē. To var ātri pagatavot.

Man mamma gatavo dažādas kotletes ar siertu, ar krabju nūjiņām, karbonādi var apcept rīvmaizē, sezama sēkliņās arī garšīgi. :) 

11 - 20 no 20