FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Maksas pakalpojumi

Maksas pakalpojumi

Veikaliem

Veikaliem

Iegrābos, lūdzu padomu!

Meitenes, ļoti lūdzu informāciju no cilvēka, kam bija līdzīga situācija vai kādam, kam ir informācija par to ko šādās situācijas darīt. Pirmdien meklēju sev saulesbrilles ar optiskajām (bet tumšām) lencēm, ilgi domāju un beigās izvēlējos dārgas dizainera brilles vienā nelielajā optikas veikalā (nav tīkls, viens veikals pieder 1 saimniekam). Saulesbrilles patika pēc dizaina un kā izskatījās virsū, tā kā biju jau nogurusi no meklējumiem un šīs brilles patika visvairāk, ilgi tās nepētīju, bet uzreiz pasūtīju tām optiskās lences. Ceturtdien brilles jau bija gatavas, maksāja: ietvars 180 + lences ar izgatavošanu 50 eiro, kopā 230 eiro. Ceturtdien man iedeva brilles no skapīša, es tos pielaikoju un kamēr es stāstīju kādas brilles vēlos iegādāties vīram, man visu sapakoja un iedeva maisiņā, uzrakstīja kvīti deva parakstīt (domāju, ka kvīti arī ielika maisā). Es zinu, ka pati esmu muļķe, ka visu nepārbaudīju, nepaskatījos, bet es steidzos uz darbu un godīgi man nebija pat 1% šaubu, ka oficiālajā optikas veikalā (principā kā aptieka) var apkrāpt. Mājās konstatēju, ka man iedeva tikai maku bez kastes un dokumentiem- tikai kaste, lupatiņa un brilles, bet ar zīmola iniciāļiem. Ātri pielaikoju, jo nebija laika, un aizmirsu līdz šodienai. Šodien izvilku un vēlējos apģērbt un biju šokā – sāku pētīt dienas gaismā: 1) Visas metāliskās detaļas (izņemot stiprinājumu uz kājiņām un skrūves) ir nelīdzenas, klātas ar metālisko krāsu plastmasas lēti sūdi, kas satur 2 stiklus kopā un salūzis tiklīdz saspiest stiprāk; 2) Skrūves ir greizi ieskrūvētas un ir redzamas no virspuses; 3) Pati plastmasa atstāj uz deguna un vaigiem melnas pēdas; 4) Kājiņu iekšā ir tikai CE firmas vārds, Made in Italy un 3 ciparu kods; 5) kājiņu stiprinājumu greizi nokrāsotas – daļēji melnas, daļēji metāliskās :o !!! Jābūt veselai virkņu uzrakstu un ciparu: modeļa numurs, izmērs, krāsa, unikāls sērijas numurs u.c. Tālāk ieguglēju šos ciparus un ražotāja vārdu un saņēmu 3 rezultātus no ioffer (Ķīnas pakaļdarinājumu mājaslapa) un tur manas brilles ar visu maku maksā 6 USD! Vāks! Tālāk es izskatīju visu briļļu piedāvājumu ražotājam, kuru varēju atrast internetā, un pat līdzīga modeļa viņam nav! Esmu šokā – kvīti arī man neielika. Faktiski 180 eiro vietā tas maksāja 6 eiro! Es zinu, ka pati vainīga, bet katrs varētu būt neuzmanīgs (nu labi, ne katrs) un šādu briļļu, izskatās, viņiem ir pilns veikals! Rezultātā man ir lēts miskastē metams pakaļdarinājums par 6 USD, nav kvīts, nav garantijas un dokumentu (arī nav man tik liela pieredze, lai to visu zinātu, kam jābūt, man pašai kauns – pat nerakstu no īsta profila) un citu pierādījumu arī nav par šo veikalu. Ko darīt????

36 Atbildes

++++

Sveika! es domāju visi jau aizmirsa :D Hmm... pat nezinu vai iznākums ir labs vai slikts, ir sajūta kāatkal es paliku muļķos, bet naudu dabūju atpakaļ. Man ir viens ieteikums visām meitenēm: pērciet dārgas firmas preces pie lieliem pircējiem, kuriem rūp viņu reputācija!

Tatad: pirms iet uz optiku es tomēr iegāju Pasaules Optikā un Visionā, lai varētu atsaukties uz viņu viedokli (lūk, es biju citos veikalos un viņi apliecināja). Biju nepatīkami pārsteigta, jo PO darbinieces pašas kādas 3 minūtes nevarēja saprast vai tas ir feiks vai nav, man pašai nācās rādīt google printscreenus un printscreenus no ioffera, rādīt sērijas numurus/defektus. Beigās viņas aplicināja, ka tas ir viltojums, bet sapratu, ka paši pārdevēji var nebūt profesionāli šajos jautājumos. Visionā meitenes ātri nočekoja, ka tas ir ļoti lētais feiks, par tan luksusa kopija, bet parastās bezmodeļa nedizainera brilles, kas varētu nopirkt maksimā, kurām virsū uzdrukāti brenda vārdi. 

Tālāk devos pie pārdevēja, no sākuma viņs mēģināja visu noraidīt, pēc tam, kad sāku radīt izdrukas un visus defektus vēl mēģināja pretoties, bet pēc tam, kad pateicu, ka man apliecināja citās optikās uzreiz atzina, ka tas ir viltojums un situācija ir šausmīga. Tālāk man stāstīja, ka tā ir izplātītāja (no kura iepērk rāmjus) vaina un viņu rakstīšot tam piegādātājam sūdzību un sūtīšot brilles atpakaļ. Man atdeva naudu un atvainojās. Man godīgi ir šaubas vai viņi tīšām tirgo viltojumus vai nē, jo pat PO darbinieces nevarēja atšķirt pat uzmanīgi pētot, iespējams tiešām nepamanīja ja bija daudz precu, katru nepētījā. Tāpēc nezinu vai vainot pārdevēju vai nē. Palika tāda pretīga sajūta, bet vainot pārdevēju arī negribētos. Iespējams mani atkal pievila, bet nu lai tas paliek uz viņu sirdsapziņas. Naudu atgūvu un vēlos ātrāk par to aizmirst. Nākamas brilles sūtīšu Visionā. 

Bet jā, skandals būtu liels. Tomēr, man pat pierādījumu vairs nav - brilles es atdevu :(

Prieks dzirdēt, ka izdevās saņemt naudu atpakaļ! Man liekas, ka pēc Jūsu apraksta, brilles tomēr bija fake, vienkārši direktors gribēja nopelnīt daudz vairāk, ne katrs sapratīs, ka viņam rokās ir pakaļdarinājums.

Atskiriba no pardeveja labvelibas - ja maksaji ar karti var pajautat kopiju un viniem butu viss jamaina,tomer ir ieraksti utt iestade.  :) 

Cūcība, neticu, ka pārdevējs nezināja par to, ka tas nav oriģināls. Ja kādreiz vajag novērtēt oriģinalitāti kādai mantiņai, var droši uzrakstīt man un atsūtīt linku/bildes, studiju gados bija iespēja pastrādāt pazīstamajā outletā, iemācījos ļoti labi atšķirt fake-us. 

31 - 36 no 36