FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Droši pirkumi

Droši pirkumi

Ieteikumi uzlabojumiem

Sveiki! Es atstāšu savas pārdomas šeit forumā, jo nešķiet, ka kvēstulēs kāds lasīja:)

Manuprāt, ir lietas, kuru salabošana/ieviešana ievērojami uzlabotu portāla lietošanas ērtību. Mēģināšu raksturot lietošanas paradumus, kuros tas vislabāk izpaužas.

(secība ir jaukta, nav prioritāra)

1. Virsrakstam ir 30 zīmju ierobežojums - man jāskaita burti pašai LOL jo jūsu forma to neprot, bet tikai pēc iesniegšanas izmet paziņojumu, ka tas esot par garu. 

2. MEKLĒTĀJS ir bezjēdzīgs. Piemēram, es šeit lietoju tikai meklētāju, jo šķirstīt nepārskatāmos katalogus* man nav ne interesanti, ne ērti, bet meklētājs nemeklē zīmolu, nemeklē arī tekstu, tikai virsrakstu. Un šis "vienīgais svarīgais virsraksts" ir tik īss, ka tajā kaut kas derīgs - kā zīmols, izmērs, materiāls vai citas specifiskas aprakstošas lietas - visticamāk, nebūs ietvertas, vai būs daļēji. 

*kur izmērs? esat mēģinājuši to ieraudzīt uz mobilā? hover badge, kas iziet no ekrāna, ja prece ir labajā malā - ak vai. Hover uz mobilā vispār ir "lieliska ideja" - uz preces jāspiež 2x, lai to atvērtu.

3. MOBILĀ versija. Apnīk atkārtoties, bet ir acīmredzams, ka jums tā ir sekundāra. Līdz ar to - mokoša lietojamība (piemēram, uz leju izplešas menu, kurā lai trāpītu pa itemu ir jābūt ļoti veiklam), meklēšana ir maksimāli sarežģīta ar tā saucamo filtru. Izmērus sarakstos neredz. 3.1. submenu parādās zem jūsu uzlabojuma paziņojuma un sludinājumu statistikas uzskaitījuma (kas svarīgāks jums, nekā man) un reklāmas (šie 3 aizņem lielāko daļu ekrāna), es pirmo laiku domāju, ka menu vispār nestrādā, JO - submenu zem paziņojumiem ir ārpus ekrāna. Meklētāja centieni atrast kaut ko līdzīgu, nevis precīzi meklētajam ir savā ziņā jauka, bet man nākas saskarties ar absurdiem rezultātiem (pamēģiniet artrast zīmolu Noa Noa vai Toms, piemēram), kā arī tiešās sakritības, kad atrastas, nav kā pirmās.

4. Manā skatījumā sadalījums style un kids ir bojājums nevis uzlabojums, bet noteikti ir kāds, kas domā citādāk, tāpēc lai nu būtu. Tagad, ja es pie pārdevēja noskatu bērnam zeķi pa 2EUR un, lai, piemēram, neniekotos to sūtīt vienu pašu, gribu aplūkot, vai nav arī kaut kas manā izmērā, man jāveic īpaša pirkstu maģija pārlūka url laukā, lai nonāktu tā paša pārdevēja pieaugušo lietu skapī, un pēc tam atpakaļ. Pamēģiniet kādreiz. Pamēģiniet izskaitīt cik klikšķi man jāveic šādā scenārijā: redzu interesējošu preci, gribu apskatīt citas pārdevēja preces, visas. tātad: pārdevēja profils(1), tad - skapis(2) - tad url laukā mainot no style uz kids un atpakaļ, no preces nonākt skapī - atkal cauri profilam uz skapi.

5. bērnu nodaļā nevaru meklēt Zēniem>116cm piemēram. Jāizstaigā visas apakšsadaļas, ja es kaut kādu tādu meklēšanu gribu veikt. Ir kāds veids, kā apskatīties, kas ir jaunākais puiku vai meiteņu nodaļā? Arī laikam nav.

6. pievienošana favorītiem pārlādē lapu, kā tālā 2004. gadā :)

Pagaidām neieviestas fīčas, kas man patiešām pietrūkst, ir: sekot zīmoliem, pārdotās preces nepazūd uzreiz, jo citādi mana favorītu sadaļa dzīvo savu dzīvi un es nevaru izsekot, kas man tur atkal pazudis, zīmolu klasifikators tiem, kas raksta ar kļūdām, vairāk bilžu būtu jauki, groziņš, kur es varu salikt visu ko no viena pārdevēja.

Paldies par uzmanību! :)

16 Atbildes

+ par tām pazūdošajām pārdotajām precēm - man, piemēram, tas ir traucējis situācijā, kad es gribu salīdzināt saņemto preci ar tās aprakstu. Tagadējā tūlītējā dzēšana darbojas kā "visi gali ūdenī", tiklīdz prece ir pārdota.

Vēlos piebilst (bet kaut kur tas jau skanēja), ka bērnu drēbju dalīšana tikai uz meitenēm un zēniem riebjas. Ļoti daudz eksistē unisex modeļu, un spiests bāzt tādu preci kādā noteiktā kategorijā, tu precīzi uz 50% ierobežo sev potenciālo pircēju skaitu.

Tad jau piebildīšu: sadaļa mMazuļi līdz 80 cm, un 86 jau cita sadaļa (zēni vai meitenes) - arī ne pārāk loģiski, jo ir izmērs 80-86 (bieži šādi arī meklē). 

Un bērnu apavi mēdz būt arī 16.izmēra, kas šeit nav paredzēts. 

Liels paldies par komentāriem/ieteikumiem - izskatīsim un ņemsim vērā veicot uzlabojumus nākotnē! 

p.s. Atbildot uz 4. punktu - pārslēgties starp lietotāja skapjiem ir iespējams nospiežot pogu "Kārtot" un izvēloties portālu, kurā vēlaties apskatīt izvietotos sludinājumus.

Labots 05.09.2018 20:02

Es pie reizes arī atkārtošos par lietām, ko ik pa laikam atkārtoju, bet joprojām trūkst:

• filtrs pa mikrorajoniem, ja vēlos steidzami kaut ko nopirkt tuvējos rajonos, tad, teiksim, Rīgas rajona filtrs rāda arī Salaspili. Agrāk varēja izvēlēties, Centrs, Imanta, Teika utjp
  • filtrs sadaļā "mans skapis" pa lielajām kategorijām - savas preces ļoti grūti menedžēt
  • vēstuļu atzīmēšana favorītos un/vai meklētājs vēstulēs
  • bezmaksas statistika, kas parādītu, vai vērts par statistiku maksāt
  • bija arī filtrs favorītos par lietotājvārdiem, kas man ļoti nepietrūkst, bet lietotājas bija izcīnījušas, lai nepalaistu garām vairākus favorītus no 1 pārdevēja
  • Arī atsauksmju sistēma nav sataisīta, kas tika solīts ar jauno versiju - jāšķirsta visas lapas cauri, lai noteiktu, cik uzticama pārdevēja, jo zvaigznītes neatspoguļo reālo situāciju - vienmēr visas 3 pilnībā iekrāsotas
  • meklēšana jocīgi strādā, piemēram, meklējot "mati", trešdaļa rezultātu ir maxi kleitas un svārki, pārējie matu piederumi un labi ja 10% pašu matu

Par lietām, kas vienkārši ir žēl, ka foruma ieraksti vairs nerādās visā portālā, bet atsevišķās kategorijās (kur nav redzami sludinājumi), kas liek 2x padomāt, vai ir vērts veidot maksas tēmas, jo cilvēku skaits, kurus tās sasniegs šādā veidā ir stipri samazināts. Pa lielam, pircējs foruma tēmas redz tikai brīdī, kad lasa vēstules un arī tad jāskrullē zemāk, jo acu augstumā ir reklāmas.

Jaunumus un izmaiņas portālā pēc šī risinājuma vēl jo vairāk prasās izsūtīt visiem vēstulēs, kas prasījās arī pie iepriekšējā izvietojuma. Joprojām vecākus sludinājumus nav vērts skatīties, jo pēc iepriekšējiem uzlabojumiem, par kuriem lielai daļai nav ne jausmas, izmēri ir atstāti nepareizie, jo pārdevēji vienkārši nav pamanījuši, ka jāizmaina.

1. Sadaļā Džemperi / jakas man liktos loģiskāk, ja apvienotu Jakas/ kardigani, un bolero paliktu atsevišķi.

2. Svārkiem un kleitām ļoti pietrūkst ceļgala garums. 

3. Haki krāsa noderētu, un arī smaragdzaļa un sinepju krāsa, ja jau ir šampanieša un ziloņkaula. Tā jau nav prioritāte, bet man šķiet, ka tas nav nekas sarežģīts. 

Preizi, ceļgala garums arī bija!! Šobrīd ir tikai mini, midi un maxi. Bilde ieskatam, ka kaut kas tur pa vidu trūkst..

Related image

Varbūt sīkums, bet tomēr mazliet kaitinoši - man savukārt, nav īsti skaidrs, kādēļ sadaļā "mana pastkaste", kur ienāk brīdinājumi par sludinājuma dzēšanu, ir jānoklikšķina divas reizes, ja šo paziņojumu grib izdzēst. Ar vienu klikšķi izdzēst neizdodas, ja negribu pārpildītu pastkasti. 

Man personīgi pārāk netraucē, bet pievienojot sludinājumu, tas vienmēr ir jālabo, jo izvēlētā bilžu secība nesaglabājas. Labojot viss saglabājas.

Kad bus iespejams atlasit apavus pec materiala? 

1 - 10 no 16