ziemassvētku maltīte!

Meitenes padalaties ar savu ziemassvetku maltītēm! 

Es taisīšu siļķi kažoka, rosolu, zirņus ar sīpoliem un speķi, kotletes,  vēl kaut ko no galinas, bet tas vel domāšanas procesā :) un protams kartupeli ar krējuma mērci!

Labrāt, kaut ko nošpikotu no jūsu iecerēm...

Daudz negatavošu, jo būs mazs cilvēku, bet kaut kas vēl prasās uzlikt uz galda :)

11 Atbildes

Labots 20.12.2013 13:51

Taisīšu biezpiena sacepumu ar svaigām, blenderētām zemenēm.

Biezpiens (ieteicams sausāks, vislabāk - lauku, vājpiena) - 600-700 gr

Iebiezinātais piens ar cukuru - 1 bundžiņa

Olas - 3 gb

Kartupeļu ciete - 2-3 ēd.kar.

Olas un iebiezināto pienu ar mikseri kārtīgi sakuļ. Pievieno biezpienu, kartupeļu cieti un atkal ar mikseri sakuļ viendabīgā masā. Lej cepamformā un cep iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī 180 grādos 40 minūtes. Pirms mielošanās nedaudz atdzesē.

> veta123

Š''i gan viena laba receptīte, man ka reiz viss šis ir pieejams iznemot zemenes...

Ko var aizvietot zemeņu vietā, gribas šodien noprovēt uzstaisīt :) Un tāda fikā receptīte pie tam :)

> veta123

un kada pec izcepsanas ir koncistence? nedrup, kad griez gabalos?

gribetu pameginat!! :)

TATAD MANI ZIEMASSVĒTKI:

Man jau šie būs trešie Ziemassvētki, kad ir sava ģimene - draugs un meita, un tagad jau arī otrai meitai būs pirmie Ziemīšī.ir mums jau tradīcija taisīt tiramisūun zirnīšus ar speķi un visi kopa cepam piparkūkas un protams arī cepam pīragus. :) Bet pareja edienkarte katru gadu pamainas. :) Domaju vel uztaisīt rosoliņu, kadu abolu rausi, izsautt kapostus, izcept karbonadi vai kotletes. Vel jau galda bus mandarīni, konfektes un citi gardumi :)

> atlaide 50%

Mums ar meitiņai pirmie ziemši :))

Par kapostiem paldies ari laba doma :)

Mums būs kartupeļi ar ribiņām, rosols, saldā desa, Ziemassvētku kūka, vēl plānoju cept žagariņus.. ā būs, arī vēl zirņi Smejošs

Likt klāt jau var arī ķīseli, saldējumu... man garšo bez nekā, it sevišķi, kad auksts - viegli griežas šķēlēs. Bet kopumā ir ļoti salds, tāpēc prasās skābas ogas.

Mīkla ir šķidra, lejama veidnē, cepu 40 min, krāsnī ir uzpūties, bet kad izņem, sakrītas, jo kopumā kad atdziest tas veidojas tādā smagā masā (kā biezpienmaizes virsma), līdz ar to tas nebūs gaisīgs saldais. Neņemt karstu no veidnes, ļaut padzist, citādi izjuks. Nelikt neko klāt (daudzi brīnās, kā bez miltiem, bet pamēģiniet) un cukuru nelikt klāt, jo no iebiezinātā - ļoti salds. Var eksperimentēt - riksti, rozīnes, aprikozes ...

> veta123

Paldies, es jau iedomajos beigas par kīseli, bet gaidīju Jūsu atbildi...:)

> veta123

Nju jau 2 gabalini notiesati, Paldies ideala receptite, tik es uz pusi taisiju jo tikai 300g biezpiens bija un puse iebiezinata piena bet garsha idela un tads diezgan paciets sacepumins bija :) Un ar kafiju ideali... :)

> klimovicha88

Oi, jau gatavs. :) Man vislabāk garšo otrā dienā, ledusskapī, vēss... kaut kā tā garš šķiet labāka. Nu re, vēl viena fiksā recepte kabatā.

Meitenes..

Jums noderētu maza grāmatiņa «Priecīgus Ziemassvētkus!»

Grāmatiņa, kurā ir viss, kas nepieciešams, lai svētki izdotos – vienkāršas piparkūku un pīrāgu receptes.. un daudz jaks cits..

P.S. Ja kādai vajag - uzdāvināšu.

Bet runājot par maltītēm..

* Ātrie aprikožu pīrādziņi

* Piparkūkas

* Cūkas gaļas galerts

* Speķa rauši

Ja ir velme - var pagatavot ēdienu arī skatoties pēc dažādām zodiaka zīmēm..

(Ēdieni dažādās zodiaka zīmēs dzimušajiem)

* Jaungada torte (Mežāzim)

* Zilā karpa Ūdensvīram

* Laša zupa Zivīm

* Burkāna salāti Aunam

* Garneļu salāti spāņu gaumē Vērsim

* Divu līdzīgu vistu salāti Dvīņiem

* Meloņu deserts Vēzim

* Zaķa cepetis Lauvai

* Jaunlopa gaļa ar āboliem Jaunavai

* Mazkaloriju dateļkūciņas Svariem

* Silti aknu salāti Skorpionam

* Ruma gorks Strēlniekam