FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Maksas pakalpojumi

Maksas pakalpojumi

Veikaliem

Veikaliem

Jautājums tiem, kurš iesniedza VP iesniegumu par krāpniekiem

Ko rakstījāt tai iesniegumā? Vai nav šķērslis tas, ka nezinu ne personas kodu, ne dzīvesvietas adresi? Vēlos iesniegt tiesā, bet tur ir nepieciešami šie dati, jo sākumā personai jānosūta pirmstiesas brīdinājums. Bet kur lai sūta, ja nezini adresi. Vai VP var palīdzēt iegūt šos datus? Ir Senāta spriedums, ka arī PMLP ir jādod šādas ziņas, ja persona vēlas vērsties tiesā, bet kaut kā man ir aizdomas, ka nedos.

7 Atbildes

Jūs vēršaties Valsts policijā ar Iesniegumu par krāpniecību, norādot vārdu, uzvārdu un bankas kontu, tālāk jau VP meklē datus par šo personu. Es domāju, ka Jums pa tiešo nedos personas datus.

PMLP pilda tiesas lēmumu un dod datus par personu, ja norāda pmatojumu un ziņu izmatošanas mērķi. Dod arī parakstīties par atbildību par nelikumīgu ziņu izpaušanu un izmantošanu neatbiltoši pieteikumā norādītajā, un par paredzēto atbildību.

Un ir arī otrs variants. Lūgt pirmstiesas brīdinājuma vēstuli  personai  nosūtīt PMLP. Pakalpojums ir maksas.

O, par šo ir īpašs paldies, pirmā dzirdēšana! Kur par to var palasīt detalizētāk, kurā mājas lapas sadaļā meklēt? Meklētājs tur tāds sev...

Mani tikai māc šaubas, ja tādi cilvēki atradīsies vairāki, PMLP jau neies noskaidrot, kurš ir īstais, jo telefonus un bankas kontus salīdzināt nav viņu kompetence. Bet, domāju, var sākt ar PMLP un tad jau iesaistīt policiju, ja tiešām nonāks strupceļā.

Vai tas līdzēs, ja pilsonis, ja arī tāds atrodas vienīgais un unikālais Latvijā, nav norādījis deklarēto dzīvesvietu? (atvainojos par naivo jautajumu)

Nopietni? Šeit ir krāpnieki? Pircēji vai pārdevēji? Manuprāt mājaslapas apmeklētājus vajag informēt.

Visiem jābūt kaut kur deklarētiem, tā ir obligāta prasība. Nemaz nevar izdeklarēties, nenorādot jauno adresi pretī. Bet sākotnējā deklarēšana tika iegūta no pieraksta, kas arī bija obligāts. Cita lieta, ja tur nedzīvo un attiecīgi sūtījumus nesaņem, tā gan ir izplatīta situācija. Bet ir tel. Nr., tad būs policijai jālūdz noskaidrot faktisko adresi.

1 - 5 no 5