FAQ

Kā tas strādā?

Omniva

Omniva

Maksas pakalpojumi

Maksas pakalpojumi

Veikaliem

Veikaliem

Crocs- plastmasa kājās

Skatos, ka tik daudzas mammas kā trakas uz tām plastmasām.

Ir tik daudz dažādu kvalitatīvu apaviņu bērniem mūsdienās. Jūs labprātīgi ģērbjat savas atvasītes tajās plastmasās? Lai arī kā reklamē un sabāž makaronus par to materiālu- tā ir un paliek plastmasa, kas neelpo.

Un pietam- es, protams, atvainojos- bet tik drausmīgā paskatā! :(  Rakstīju un atcerējos šo bildi  Smejošs

Kā ir ar jums, meitenes? Nēsājiet pašas, pērkat saviem bērniem?  

02.04.2014 14:12

Labots 02.04.2014 14:13

> pērļu virtene

> Liz

varbūt, ir vērts iedziļināties ražošanas procesos, materiālos un globālās likumsakarībās - kas, kā un kāpēc tiek ražots. Nu tā, lai saprot, par ko runā.

Labots: šodien, 13:41

Tas, ka tiek ražots- saprotams- ļoti mazas izmaksas un ļoti liela peļņa. Tāds Crocs kults drīzāk. Bet kādēļ tiek vilkts kājās? :)  Vai tā likumsakariba ir izdot neadekvātu naudu par apaviem? (cena tiešām ir neadekvāta). Vai likumsakarība ir pasaules nabadzībā un atgriešanās galošu laikmetā? .. tikai šoreiz superdārgo galošu!  :)

Un plastmasa tiešām ir un paliek plastmasa- mūsdienās tik ļoti ietekmē reklāmas- un visām kompānijām (vai tā ir zobu pasta, tamponi vai zābaki) ir savas neatkarīgās laboratorijas, baigie pieaicinātie eksperti, u.c.  

Pārāk plašs temats šim forumam. Bet īsumā - plastmasa (apvienojot zem šī vārda mūsdienīgus materiālus un tehnoloģijas) ir tas, kas atļauj ražot pirmās nepieciešamības preces pasaules iedzīvotājiem nepieciešamajā laikā. Saproti, vairs nevar vienkārši bez nekā, no svaiga gaisa un sēklām izaudzēt gana dārzeņu, lai visus pabarotu un uztaisīt gana koka tupeļu, lai visiem pietiktu. Arī komforta prasības palielinās, un koka tupelēs ir tupi neērti, kaut arī var nēsāt desmitgadēm - ekoloģiski un visādi labi. Arī pastalas uz asfalta ātri plīst. Tāpēc ir daudz cilvēku, arī 'baigo ekspertu', kuri nodarbojas ar to, lai ļautu pasaulei 21. gadsimtā griezties ātrāk un lai dāmītes internetā varētu par to paspriest, nepiepūloties (jo veļa nav jāmazgā upē un govs nav jāslauka, pienu veikalā nopirks). Tas tā, par likumsakarībām. 

Par cenu - krokšiem ir samērā adekvāta cena - viņi ilgi nēsājas un kāja tajos jūtas labi, salīdzinot ar parastajiem gumijniekiem. Cik nu adekvāta Latvijas vidusmēra iedzīvotāja algai - tas ir cits jautājums. Bet globālā skatījumā tieši krokšiem ar cenas/kvalitātes attiecību viss ir ok. 

Arī galošām ir sava niša pasaulē, tāpat kā augstpapēšu kurpēm un citiem darinājumiem. Kā vispār var noliegt to, ka dažādība ir vitāla nepieciešamība?

02.04.2014 14:19

Labots 02.04.2014 14:19

Bet runājot vienkāršāku valodu - varbūt, kāds atcerās, kā mēs bērnībā cietām vaļenkos, kuri nelokas, zābaciņos, kuros kājas ir vai nu slapjas vai nosalušas? Smagajos mēteļos un kažokos, kuros nevar pagrozīties un vienalga salst? Uz baseina treniņiem mēs gājām basām kājām - kritienus uz flīzēm nevar saskaitīt.

Tomēr uzturēšanās tādā vidē, kur ir tieša saskarsme ar dabu - vēju, salu, sniegu, slapjumu - visi šie nesmukie mūsdienu darinājumi baigi noder. Var stundām pastaigāties, vārtīties sniegā, skraidīt pa peļķēm bez sekām. Manuprāt, milzīgs pluss, kas atsver kaut kādu subjektīvu neglītumu. Nu, ja kāds izvēlās krokšus, lai ietu uz darbu vai ikdienā staigātu pa ielu, tas jau ir manieru jautājums un ne jau apavu ražotājiem.

02.04.2014 14:37

Liz - ļoti pareizi visu uzrakstījāt! 

Manam mazajam bralim ir tadas ka bilde...domaju, ka tas ir ok. jo nav istie, nebija ari izmesta nauda veja.:D pa majam var staigat. bet ta domaju - riktigakie majas un darza apavi vien ir.

02.04.2014 14:49

Liz- jā, es zinu, ka pasaule iet postā. Mūsu plastmasas laikmets ne pie kā laba nenovedīs.

Bet pilnīgi visam var rakt dziļāk un to pašu varētu stāstīt par datoriem un grāmatām, piemēram. :)

Mans jautājums bija vairāk par izskatu un funkcionalitāti. Šaubos, ka tik ļoti cilvēkiem izskats neinteresē un ir gatavi uzvilkt da jebko- nu ne jau miera apstākļos. Pietam- pret salu, vēju, sniegu un slapjumu ir daudz citu ļoti labu apavu.  Aci miedzošs

Protams, dažādība ir nepieciešama un diezvai es būšu tā, kas norādīs- ko citiem vilkt un ko nē- Dievs pasarg! Dalījos ar savu viedokli un jautāju citu.

02.04.2014 14:50

> Reita

Manam mazajam bralim ir tadas ka bilde...domaju, ka tas ir ok. jo nav istie, nebija ari izmesta nauda veja.:D pa majam var staigat. bet ta domaju - riktigakie majas un darza apavi vien ir.

Jā, man arī šie asociējas ar apaviem, kurus varētu uzvilkt uz dārzu ejot. :)

02.04.2014 14:52

Labots 02.04.2014 14:53

Man ir Crocs lietus zābaki un "Sexy Flip" sandalītes, kuras vizuāli slaidina kājas. Esmu ļoti apmierināta, apaviņi ir ļooti viegli un ērti! ;)

02.04.2014 14:54

Es ar šitādiem apaviem mājās zālīti vasarā pļauju un piemājas darbus daru, ja vaig vēl fiksi līdz garāžai, nju tā mājās noder darbos :)

02.04.2014 14:56

Ā, tikko atceējos, vīram bija šādi.

Augša visa tekstils- nu šie gan bija foršie. :)   viegli un arī elpoja. Bet viņš bija izmazgājis viņas un no balkona aizpūta zoli (tāda bieza un viegla) - Liku sludinājumu lejā kāpņu telpā, bet neviens nepieteicās!  

Nācās izmest! Smejošs

11 - 19 no 19