Podiņmācība - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Podiņmācība

Sveikas,mammas..padalaties ar savu pieredzi kā savus mazos ķiparus iemacijat iet uz podiņa..:) mums 1.7,uz poda nepakam,meģinu likt i uz maza i uz liela..

Es sāku likt kopš sāka mācīties staigāt (8 mēn), labs veids ir podu likt pieaugušo poda tuvumā un kad pati mamma iet pa darīšanā, un bērns ir jānosēdina uz podiņa. Viņš uzdzird čurāšanu, un tas var nostrādāt arī mazajam :) Nu man problēmu nebija, katrā ziņā pamperbiksēs maz staigājām. 

23.07.2014 11:33

Исправлено 23.07.2014 11:34

Sveika. Es savu mazo jau sāku pa druskai likt no 10 mēn., kad jau tā stabili sēdēja. Tā viņa pierada, ka tāds eksistē un, ka uz tā ir jāsēž un neprotestēja. Pati sāka prasīties jau 1,3. Bet par cik jums jau 1,7, tad nedaudz grūtāk varētu būt. Varbūt pamēģiniet parādīt, ka kāda bērna mīļākā mantiņa iet uz podiņa, uzliekat, pastāstiet, ka mantiņai patīk iet uz podiņa un arī bērniņam vajag iet uz podiņa. Varbūt tā caur spēlēšanos sanāks jums tā lieta.

Lai veicās! :))

23.07.2014 11:37

labak nesaspring, regulari atgadini, aprunajies bet nespied, mazais sak iet pats kad laiks, vecakais gads un devini saka pats iet, jaunakais gads un desmit. ara ejat bez pampera. galvenais nav jasaspringst, un nevajag raties ja nesanak, apcurajas:::

23.07.2014 11:40

> Gita

labak nesaspring, regulari atgadini, aprunajies bet nespied, mazais sak iet pats kad laiks, vecakais gads un devini saka pats iet, jaunakais gads un desmit. ara ejat bez pampera. galvenais nav jasaspringst, un nevajag raties ja nesanak, apcurajas:::

pilnigi piekritu :) nevajag spiest ja negrib tad jagaida kad pats buus gatavs :) un  spelesanos nejaukt ieksa jo ta ir nopietna lieta :)

23.07.2014 11:52

Es tāpat kā vairums māmiņu sāku radināt pie podiņa diezgan agri, no sākuma viss bija forši, bet tad vairs negāja un nebija uz to pierunājama. Atstāju visu pašplūsmā, jā, varbūt sāka vēlu (ap 2 gadiem) patstāvīgi iet uz podiņa, bet nu nav problēmu. Šapratu, ka nevajag ieciklēties, ka, redz, citi bērni jau ap pusotru gadu perfekti apguvuši podiņmācību un problēmu nav, manam ar tā vajag. Nu nav visi vienādi, un, ja Tavs bērns šobrīd negrib, noteikti nespied, nogaidi kādu laiciņu un atkal pamēģini piedāvāt. Laiks laiks ir tagad vasara, pa mājām laid bez pamperiem, vieglāk nāks tā saprašana, ka vajag podiņu, ka vairs nav pampera. Jā, būs neērtības, kad uz grīdas ticis, bet tas viss ir štrunts :) Galvenais, pacietību.

Mans arī apguva šo lietu, jau pirms gada vecuma, to var darīt līdz ar prasmi sēdēt.. No gada gājām no rīta tūlīt pēc mošanās un pēc dienas snaudas. Galvenais priecāties par sasniegumiem, ja tādu ir, vai arī pat ja nav, tad pastāstīt, ka nākamreiz noteikti būs. Mudinoši piedāvāt ik reizi, kad jūt, ka tas brīdis varētu būt. Galvenais nenostādīt, ka tas ir kaut kas slikts vai nelabs, tieši pretēji. Vēl ļoti būtiski ir novilkt nost pamperi un ļaut dzīvot, ja arī sanāk kaut kas biksēs, tad tas būs ļoti mudinoši izmantot podiņu, jo kam gan patiktu šāda sajūta ilgstoši..? Jo, ja pamperis ir, tad nojaust par to, ka kaut kas ir ne tā, ir grūti. Neslēpt arī to, ka mamma un tētis iet uz podiņa, ļaut visu to apskatīt, jo 1,7gadu vecums jau ir liels, bērns ir saprotošs. Mēs jau no 1,6 esam bez jebkādiem pamperiem/autiņiem dienas laikā, tikai pa nakti vēl tika likti, nu jau 2.1 un arī naktis paliek sausas.  Tā kā veiksmi! Izdosies noteikti!!! :)

23.07.2014 12:33

Mans mazais arī sākumā negribēja iet uz podiņa, bet ātri vien jau tā lieta aizgāja. Podiņš ir jānēsā līdzi mazajam. Man ir liela māja, divstāvu, podiņu nesu lejā, tad augšā. Arī ārā nesu līdzi podiņu. Vairs ārā nenesu, jo mazais pats jau paziņo, ka viņam vajag uz podiņa.

Es mācīju šādi iet uz podiņa - sēdināju no rīta, pirms diendusas, pēc diendusas, uz nakti. Un katru reizi pirms sēdinu uz podiņa, saku bērniņam - iesim cisu cisu? Viņš rāda ar galviņu, ka jā! Un pats jau lec ārā no gultiņas un skrien uz podiņu. Tagad viņš pats arī jau saka ciss ciss, un rausta bikses, kas nozīmē, ka vajag uz podiņa.

26.07.2014 15:09

Mums tagad ir 1,3,bet ar podiņu sākām nodarboties no gada,palēnam pieradinot-pasēžam ir bijušas arī veiksmes-tad ar aplausiem nesam podu uz toleti(kā svinīga ceremonija:D),jāatzīst,ka mazai nevisai patīk tā poda lieta,meiģinu pārāk neuzbāsties,bet ik pēc laiciņa piedāvāt,lai noķertu to momentu,sevišķi tagad kad ir karstais laiks un staigāt pamperī ir nevisai:(,labāk tad apenītēs,bet tad gan man jāvaktē,lai nesanāk upes mājās:D

1 - 8 с 8