aliexpress un muitas nodoklis - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

aliexpress un muitas nodoklis

Sveikas :) šodien pastā mani mazliet šokēja- uz pakas rakstīts,ka Latvijas Pasts nedrīkst nodot man sūtījumu,jo tā jāatmuito.

Pirmkārt,ja tā,vaitad to uzreiz neatsūta kāda summa,samaksāju un viss?

Otrkārt,kāpēc? Summa bija 19.99 $,esmu sūtījusi arī dārgākas un viss ok.

Varbūt kāda var mani apgaismot?:)

Paldies

28.10.2014 17:36

Исправлено 28.10.2014 17:36

zvani vai raksti uz muitu, norādi, kas pakā iekšā, maksāšanas uzdevumu un, ja summa nepārsniedz, neko nevajadzēs maksāt

uzreiz neatsūta, tikai tad, ja tu sarunā, ka aprēķinu ar paku nosūtīt uz Tavu pastu, ja nē, laipni lūgta uz lidostas pastu (44 nodaļu)

izsekojot paku vajag redzēt, ka paka ir lidostas pastā

par summu, viņi nezin, kas iekšā, kaut kas liekas aizdomīgs un aiztur

man otro reizi tikko šitas bija

28.10.2014 17:37

Исправлено 28.10.2014 17:46

Pirmkārt, tas nav muitas nodoklis, bet PVN. Ar muitas nodokli apliek mantas virs 150 eiro.

Otrkārt, viņi nevar paši aprēķināt summu, jo tas ir Ali stulbais, kur neviens neko nenorāda, tādēļ tev jāpierāda, cik tu samaksāji, iesniedzot muitai Paypal vai bankas maksājuma uzdevuma izdruku un pasūtījuma izdruku no Ali. Ja pārliecināsies, ka tiešām maz samaksāji, tad arī atbrīvos no nodokļa. Esmu sūtījusi dārgākas - tas nav arguments it nemaz. Apliekas viss, kas ir dārgāks par 22 eiro, un sūtīšanas izmaksas tur nāk klāt, vienkāŗsi pastāv t.s. cilvēciskais faktors un kadru nepietiekamība, lai krātītu pilnībā visus sūtījumus.

Bet pasta gadījumā visu šo var izdarīt attālināti, nosūtot lidostā esošajam muitas punktam dokumentus. Iepriekš piezvanot, protams, un apskaidrojot situāciju.

1 - 2 с 2