Par valsti un svētkiem. - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Par valsti un svētkiem.

Cik Jums svarīgi ir valsts svētki? Tos sviniet? Un vai esat īstas patriotes?:)

Es svētkus īpaši neatzīmēju, jo mazais mājās, nekur lāgā netiekam, bet noteikti mājās aizdedzinu sveces. skatos ka'du koncertu vai tiešraides no Rīgas. Gaidu kad mazais izaugs gana liels,lai varētu doties skatīties salūtu:)

Lai tiem, kas Latvijā mīt
Ikdienas saules stari spīd.
Lai tie, kas mūsu zemi nīst
Pa citu zemju ārēm klīst.
Un Tu, kas latvietis esi
Uzcelt to varenu spēsi!

Sveicieni visiem valsts svētkos! Dievs Svētī Latviju! (VD)

18.11.2014 10:37

> Vita Dūra

> Tikai bērniem

> Santa Medne

Labrīt! Esam isti Latvijas patrioti un esam lepni,ka esam latviesi! Svetkus svinam,sodien iesu uz koncertu,kur mans dels dziedas un vel....tiesi sodien naks pasaule mana mazmeitina!!! Viss notiek! Ta ka mums bus dubultsvetki...SmaidīgsSmaidīgsSmaidīgs

sirsnīgi sveicu ar mazmeitiņas piedzimšanu!

Esmu patriote, bet neteikšu, ka nekad nevarētu dzīvot kur citur. Ja vien man līdzās ir mani bērni un vīrs - kaut aļaskā, tomēr uzskatu, ka patriotismam nekāda sakara ar valdību un vadību mūsu valstī, tas ir kas cits un kas dziļāks - sirdī. Svinēsim svētkus, klāsim galdu, iesim skatīt salūtu.

Vita Dūra - kādā ziņā mazs bērns traucē svinēt, iziet kaut kur? Pilna krastmala ar ģimenēm, kur mazi bērni. Metiet malā savus iekšējos aizspriedumus un domas, ka baigi grūti un uz priekšu - uzdziedāsim visi kopā himnu!

Labots: šodien, 09:54

Nav aizspriedumu, bet dzīvojam ārpus Rīgas, ar 1,3 gadīgu autobusā(zinot,ka b'ūs pārbāsti) nav vēme mocīt,jo man puika ļoti aktīvs! Mašīnu kur nolikt,uj,zinu kā ir svētkos Rīgā!:)

arii ar lielaakiem beerniem sabiedriskajaa braukt ir gruuti,uz sveetkiem viss paarbaazts,shodien brauksim uz centru,cerams,ka varees vispaar transportaa iekaapt.

18.11.2014 10:48

> Enyy

Mīlu zemi, nevis valsti. Valstij esi vajadzīgs tik ilgi, kamēr vari maksāt nodokļus. Nedod, Dievs, ja paliec invalīds vai slims.. Mirst tik daudz pieaugušie un bērni, kuriem būtu vajadzīga palīdzība no valsts medikamentu iegādē vai operāciju veikšanā... Man ir kauns par to, ko mūsu valsts "sniedz" iedzīvotājiem, salīdzinot ar citām valstīm.

un kāpēc domājiet, ka citās valstīs ir savādāk? Parunājiet ar kādas valsts pilsoni, nevis aizbraucēju no LV, pie mums daudzas lietas ir krietni labākā līmenī un pieejamākas. Visas slavenās Īrijas, Anglijas, Vācijas, Zviedrijas medicīna atpaliek no mums pieejamās, parastajiem mirstīgajiem, izglītība - iebraucējs no Latvijas ar 1-2 bērniem nevar atļauties palaist bērnu skolā un strādāt normālu darba laiku, jo skolas vai tie paši bērnudārzi ir ļoti dārgi un tikai pāris stundas dienā... dzīvot uz kaut kādiem pabalstiem - ja tas Jūs dara lepnu, nav problēmu. Tik nevajag pielīdzināt, ka te viss ir slikti tikai pēc tā, ka Jums liekās un ir dzirdēts, ka citur viss ir labāk un zāle zaļāka... Kā ar Āfrikas nabadzīgajām valstīm - vai tur Jūs justos lepnāka par to, ka dzīvojiet tur? Priecāsimies par to, kas mums ir un nedomāsim par to, kā mums nav, jo tā nav nekur. Pat zilo mākoņu zemēs. Ja reiz kauns par valsti, pielīdziniet to nevis attīstītākajām un bagātākajām valstīm, bet maz attīstītām un tad pasakiet - fui, cik pie mums ir šausmīgi.

18.11.2014 10:54

Ja runājam par naudām, neesam priekšgalā. Tikko viens paziņa-skolotājs, ar ģiemeni pārvācās uz Angliju-alga 3 reizes lielāka kā mūsu skolotājiem. Pēc 3 mēnešiem jau spēj īrēt māju. Sieva audzina mazo un pat nestrādā... Bez tā,ka nesaņem pabalstu. Par medicīnu- Anglijā ķeizars vai citas manipālicijas ir bez maksas, BET par kvalitāti tiesa. Draudzenei māsa tur dzemdēja. Mocīja 3 dienas, netaisīja ķeizaru,kaut vajadzēja un mazajai traumēja rociņu. Bet, salīdzināt ar Āfriku ir labs piemērs. Pie labām lietām pierod un,ja viņu nav, liekas,ka dzīve galā... Daudz LV mīnusu, daudz plusu.

18.11.2014 10:56

Anglijā alga 3x lielāka... izdevumi jau tur arī lielāki kā LV... bet nu mana doma bija tāda - meitenes, kas domājiet, ka te viss ir slikti, paskatieties, kur ir vēl sliktāk, nevis labāk un tad Jūs varbūt beidzot sapratīsiet, ka te ir pat ļoti labi

18.11.2014 11:15

> Tikai bērniem

Man radi dzīvo ASV. Pati tur nodzīvoju 2 gadus. Varu daudz pastāstīt par valsts attieksmi pret iedzīvotājiem. 

Saki, ka jāpriecājas, ka nedzīvojam Āfrikā?

Zini, Latvija daudz neatpaliek attīstības ziņā no Āfrikas:)

Ko jūs te cepaties? Valsti un svētkus mēs veidojam paši, tikai un vienīgi MĒS! Atceros, ka vecmāmiņa stāstīja, ka pēckara laikā bija tāda nabadzîba, ka eglīti rotāja ar kaltētiem čiekuriņiem, ko nokrāsoja un uztina drātītē (mums aiz vien tie saglabāti, lai atcerētos tos laikus), svētku galdā lika to, kas bija, bet galvenie svētki bija sirdī! mēs daudzi esam izlepuši un nesaprotam, kas mums pieder! Mainīsim savu attieksmi un domāšanu un mainīsies pasaule ap mums! 

un varu teikt, ka redzu, ka ar vien vairāk Latvijā ir patriotisku cilvēku un tas ir skaisti! Lai visiem skaisti svētki!!! :)

LV valsts ir skaista, bet valdiba nekada. Vai esmu patriote vairak ne neka ja.  Dzivoju Skotija audzinu cetrus bernus. Nu jasak ta,kaut ari te viss ir dargaks bet alga ari lielaka un tapec visu varu atlauties. Kadreiz domaju,ka nekad nevaretu aizbraukt prom pavisam, bet re situacija LV neatstaja citas izveles. 

18.11.2014 12:06

> Lolas virtuālais skapis

Ko jūs te cepaties? Valsti un svētkus mēs veidojam paši, tikai un vienīgi MĒS! Atceros, ka vecmāmiņa stāstīja, ka pēckara laikā bija tāda nabadzîba, ka eglīti rotāja ar kaltētiem čiekuriņiem, ko nokrāsoja un uztina drātītē (mums aiz vien tie saglabāti, lai atcerētos tos laikus), svētku galdā lika to, kas bija, bet galvenie svētki bija sirdī! mēs daudzi esam izlepuši un nesaprotam, kas mums pieder! Mainīsim savu attieksmi un domāšanu un mainīsies pasaule ap mums! 

un varu teikt, ka redzu, ka ar vien vairāk Latvijā ir patriotisku cilvēku un tas ir skaisti! Lai visiem skaisti svētki!!! :)

+++

18.11.2014 13:04

Nesvinu nekādus oficiozus: kā PSRS laikā neskraidīju ar sarkaniem karogiem un neļķēm 1.maijā un 7.novembrī, tā arī tagad neinteresē nekādi tādi datumi, karogus nekādus netaisos vicināt un svinēt kaut kādu tur proklamāciju, deklamāciju un pārējo birokrātisko stulbumu un himnu dziedāšanu. Manā ģimenē ir savi personīgie svētki, oficiozs mums riebjas neatkarīgi no politiskā režīma.

18.11.2014 13:11

+++ :)

Svinu. Ne kā jau pompozi, bet tā nedaudz tieši tā, lai radītu svētku sajūtu. Došos arī lāpu gājienā, uz svētku koncertu, tā pati Staro Rīga rada jauku svētku noskaņu.. :)

11 - 20 с 38