Kā bija Jums,kad mazais sāka iet dārziņā? - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Kā bija Jums,kad mazais sāka iet dārziņā?

Man tikko pazvanīja no b/d, ka ar 5 februāri varam iet dārziņā... Tad mums būs 1,6... Mazliet apskrējās dūša. Zinu pēc savas darba pieredzes kā ir mazajiem ķipariem sākt iet dārziņā. Mazais pie manis tā pieradis,ka staigā līdzi pat uz virtuvi... Itkā jau ir komunikabls, viss ok,bet kā Jūs tikāt galā ar to,ak aizvediet un mazais paliek raudam. Man liekas, ka pati raudāšu un nespēšu normāli pastrādāt :/

Cik ilgā laikā Jūsu mazie adaptējās?

45 Ответы

> Vita Dūra

Ieksā vide man ar nepatika. Un trakākais,ka apzinos,ka mani intuīcija nekad neviļ. Ja varētu atļauties,noteikti ņemtu aukli...

Sveika!

Ja vēlies mazliet detalizētāk uzzināt kā labāk uzsākt bernu dārza gaitas, uzzvani man 28628461. Esmu pirmsskolas skolotāja, kura šogad pēc bērna kopšanas atvaļinājuma ir atgriezusies darbā, strādāju ar 1 gada bērniņiem - 1.5 - 2.5 gadu vecumam un + mans dēliņš šogad sāka apmeklēt dārziņu, tad bija 1.5 gadiņš. Un arī stagāja pakaļ pēdās. Labprāt parunāšos un pastāstīšu par savu pieredzi, jo es zinu kā tas ir un katru dienu redzu kā bērniņš adaptējas un kā būtu labāk.

> Inese Karpova ex.Urbane

man ir cetri berni, un nevienu tik atri bernu darza negaja. Saja vecuma, es uzskatu, bebim jabut kopa ar mammu.Laidu no cetriem gadiem. Divi gaja ar prieku atri pierada, bet jaunakais dels pie bernu darza ta ar nepierada, dabuju iznemt, Bet uz skolu gaja ar prieku. Vins man bija majas berns. Jaunako ar laidisu no cetriem gadiem.

Jā, bet ko darīt?  uz darbu jāiet, tur neviens 4gadus negaidīs un vietu netaupīs :D 

Inese, Visam -50% raksta ko minu visur-es labprāt būtu mājās, jo kā pedagogs zinu, ka tik amzu nebūtu vēlams laist, bet es audzinu viena,kas mūs uzturēs? Es labprāt vispār tik bērnus audzinātu.

Paldies, Fēbe, es jaua r esmus trādājusi ar tik maziņiem, bet, tagad esot lauka otrā pusē, ir pilnīgi cits skatījums un sajūtas...

Sākumā vajag ļaut iepazīties ar b/d nezinu ka jūsu pusē ,bet mums ļāva nāk kā ciemiņiem,uz pāris stundām,mazais varēja iepazīt teritoriju,bērnus,darbiniekus.Un kad uzsākām b/d gaitas,es mazos pirmajā menesi atstāju uz īso dienu,un tad lau lēnām pakāpeniski uz garo dienu!

Mna gan tik mazini nesāka iet b/d vecākajm bija 3 gadi,pārējei pāri 2 gadiņi sāka.Vēl jau mums pluss,ka abi vecākie kopā sāka iet bērnudārzā,un kad trešais sāka iet tad otrais vēl pē'dejo gadu gāja mazajā grupā un tas pats arī ar cetruto,kad uzsaka b/d tad trešais brālis vēl bija mazajā grupā,laikam lielāka drošiba ssajuta!

> stiasae

Sākumā vajag ļaut iepazīties ar b/d nezinu ka jūsu pusē ,bet mums ļāva nāk kā ciemiņiem,uz pāris stundām,mazais varēja iepazīt teritoriju,bērnus,darbiniekus.Un kad uzsākām b/d gaitas,es mazos pirmajā menesi atstāju uz īso dienu,un tad lau lēnām pakāpeniski uz garo dienu!

Mna gan tik mazini nesāka iet b/d vecākajm bija 3 gadi,pārējei pāri 2 gadiņi sāka.Vēl jau mums pluss,ka abi vecākie kopā sāka iet bērnudārzā,un kad trešais sāka iet tad otrais vēl pē'dejo gadu gāja mazajā grupā un tas pats arī ar cetruto,kad uzsaka b/d tad trešais brālis vēl bija mazajā grupā,laikam lielāka drošiba ssajuta!

Es mazo noteikti pirmo laiku vedīšu uz mazāku laiku,domāju līdz diendusai, pat mazāk:)

Esmu dzirdējusi, ka mazāki bērniņi bieži adaptējas ātrāk un vieglāk kā 3gadīgie un lielāki. No vienas puses, vest uz bd man šķiet pat it kā drošāk. Ja aukle uz mājām patrāpās neriktīga, vienīgi ar slēpto kameru varētu pieķert... Bd tomēr audzinātājas ir parasti vismaz 2 plus vēl auklīte, tad tur viena otrā var pamanīt kādu neadekvātu uzvedību. Ja nu vienīgi tiešām viss kolektīvs raganas patrāpītos... Izklausos drausmīgi aizdomīga:). Laidīšu privātajā, jo rinda priekšā gara. Izvēlētais bd tikai šoruden atvēries, vide liekas ok, ceru, ka arī audzītes atrastas mīļas.

paris dienas pirms 1.6 sakam iet, pirma diena - punki un asaras, apmeram h pavadija tur, kamer rotalnodarbiba gaja tikmer ok, un pectam viena raudasana, otra diena bija labaka, 2 h pavadija, pa laikam ieraudajas bet visuma bija labi un tad saslima, ta ka tagad sezam majas un veselojamies, ka ies pectam kad atkal saksim iet nevaru iedomaties..

visiem vecaakiem tas ir paardziivojums,jo atstaat beernu sveshiem cilveekiem- ir gruuti!neskatoties uz to vai mazajam 1.6gadi vai 3 gadi,beerns ir Tavs beerns un arii 3 gadnieki staigaa visur pakalj un grib palikt ar mammu,protams ir vieglaak,ja beerns jau apzinaas un maak pastaastiit,kas noticis,kaa bijis,bet taapat taa saakuma atstaashana ir gruuta un ir solis,kas jaapaarvar..

un visiem parasti saakumaa ljauj adapteeties,naakt uz paaris h vai pusdienu,kameer aprod...bet to,vai beernam patiks,vai iejutiisies,neviens nepateiks,katram savs,cits ar prieku skrien,cits 2 nedeeljas raud,cits meeneshiem negrib iet,sak slimot,u.t.t

> visam -50%

man ir cetri berni, un nevienu tik atri bernu darza negaja. Saja vecuma, es uzskatu, bebim jabut kopa ar mammu.Laidu no cetriem gadiem. Divi gaja ar prieku atri pierada, bet jaunakais dels pie bernu darza ta ar nepierada, dabuju iznemt, Bet uz skolu gaja ar prieku. Vins man bija majas berns. Jaunako ar laidisu no cetriem gadiem.

Jā, bet ko darīt?  uz darbu jāiet, tur neviens 4gadus negaidīs un vietu netaupīs :D 

Saja zina esmu diezgan kategoriska, ja velies bernu jaziedo darbs, un javelta sevi mazajam.

> visam -50%

Saja zina esmu diezgan kategoriska, ja velies bernu jaziedo darbs, un javelta sevi mazajam.

Zinu un pieņemu, ka situācijas ģimenēs ir dažādas, taču piekrītu Inesei, ka tik mazam bērnam pareizākais ir augt mājās. Un to pateiks arī jebkurš psihologs. Bērnus pasaulē laižot mēs visas zinām, kas viņiem būs vajadzīgs , ka slimos u.t.t. Tad ar to arī rēķināmies un dzīvi plānojam. Patiešām reti ir tādi bērniņi, kuri dārziņam patiešām gatavi ir ātrāk par 3 gadiem. Var jau to mazo iegrūst dārziņā no gada, pusotra un cerēt uz to labāko, taču bieži vien tas nes līdzi visādas problēmas. Slimo arī viņi daudz , un ko tad iesāksiet ar savu darbu ? Tāpat būs jāsēž pie bērna un darba devējs būs sajūsmā ?
Man ir divi bērni ar lielu vecuma starpību. Vecākais vispār negāja bērnudārzā, sāka ar 5-gadniekiem . Mazo palaidu no 2.5 gadiem uz pus dienu, un galvenais iemesls bija tāds, lai dabū kontaktēties ar citiem bērniem. Tāpat raudāja , slimoja daudz, vasaru visu dzīvoja mājās.  Taču 3.5 gados bija gatavs dārziņam , iet ar prieku un tagad arī slimo daudz retāk.

31 - 40 с 45