Menstruālā piltuve - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Menstruālā piltuve

Sveikas, meitenes!

Tikko pamanīju bloga rakstu par ekoloģiskajām paketēm, un nopratu, ka laikam nav daudz tādu meiteņu, kuras zina un lieto menstruālās piltuves?! Kā ir ar Jums, vai zināt tādu un vai lietojat? 

Man pieredze ar šo lietiņu ir jau 3 gadus ilga un esmu sajūsmā, nekādas neērtības, smakas vai piesārņotas vides. Tā ir investīcija, kas atmaksājas dažu mēnešu laikā, bet kalpo 10-15 gadu. ;)

Ja interesē, varu padalīties savā pieredzē.

27 Ответы

Konservatīvie letiņi...hmmmm.. tad jau es arī varu sevi pie tādiem pieskaitīt, tik tāpēc, ka negribu lietot kkādas Piltuves :D :D

Исправлено 01.09.2013 18:21

Es jau kādus 3-4 gadus lietoju piltuvi...savā ziņā esmu apmierināta, jo veselīgāk, ekonomiski, videi draudzīgi, utt. Ir jāiepraktizējas to ielikt. Kad kaut kur eju un ir stipras mēnešreizes, tad nodrošinos arī ar paketi, jo tā piltuve jau nav bezizmēra un satek fiksi.

Bet principā vajadzīga lieta...pirku ladycup.lv, tur var visādas krāsiņas izvēlēties un līdzi nāk attiecīgu toņu, glīts kokvilnas maisiņš, kur to uzglabāt. Iesaku! :)

Tampons ir un bus vislabakais izgudrojums uz pasaules!~ ;)

Man ginekoloģe teica, ka viņa uzreiz atšķir kuras lieto tamponus un kuras nē, jo tamponu lietotājām maksts sieniņas esot grubuļainas un nelīdzenas...nezinu kāpēc tā...es arī agrāk biju tamponu fans, pirms pārgāju uz piltuvi. Piltuve jau tas pats vien ir, tikai veselīgāk un ekonomiskāk, mīnuss- lielāka ķēpa, īpaši sabiedriskajās vietās, vai ciemos...bet visu laikam nevar gribēt :)

> Lolas virtuālais skapis

Paldies,nemaz nebiju par tādām dzirdējusi. Izklausās diezgan higiēniski,tā kā esmu atvērta visam jaunajam, domāju ka pamēģināšu. Kaut vai dēļ naktsmiera :)

> Lenii

Nē, nu, es par to, cik pretdabiski man liekas spraust tieši piltuvi.. :D

Bet tā runājot par lietu, es labāk samaksāju mazliet vairāk ar tamponiem nekā ķēpājos ar piltuvi.. Un man to tamponu noteikti iziet stīīīpri mazāk (kaut kad kkā rēķināju, ka kāds lats  uz mēnesi iziet ar visām pretsāpju zālēm, būs jāpārrēķina). Lai nebūtu pavisam neveselīgi, jo korķi esot neveselīgi, mājās staigāju ar pamperu (paketi) un ejot ārā no mājās, ielieku tamponu.
Pašu tamponu nejūtu, bet to, ka īpašās dienas tuvojas un ir, jau var just pēc garastāvokļa un nepatīkamāko - milzīgajām sāpēm. Šaubos vai pēkšņi nejutīšu, ka mēnešreizes klāt, jo lietoju piltuvi :D līdz ar to neredzu tai jēgu, ja ķēpa lielāka - nesmu tāds žmoglis, kas pāris latu dēļ sev papildus problēmas taisīs..

> Inky

No kādām tabletēm pārtiec? Parēķināju, ka medikamenti man sanāk dauz dārgāki par higiēnas precēm. 3x3 tabletes katru mēnesi :(

> Lolas virtuālais skapis

Menstruācijas laiks vidēji 5 dienas? Man šķita, ka tas jau tuvāk tai maksimālajai robežai...

Bet vispār nesaprotu, par ko dažas saka, ka piltuves riebīgas, man šķiet tieši tīrāk - visu izlej kanalizācijā un aizskalo projām (nevis tīksta papīros asinīm piesūkušās vates).

Ā, bet man jautājums lietotājām - sākumā nav problēmas iemanīties to lietu ievietot pareizi? Un arī, khm, pēc kā skatās izmēru - vienkārši pēc tā, kā pašai šķiet, ka varētu būt? (Es pieņemu, ka nav nekāds objektīvs veids, kā "izmērīt"? :D )

Исправлено 01.09.2013 18:20

zaptesburka

Sākumā ir jāiemanās, jā. Tie izmēri, man šķiet bija pēc vecumiem, vai sieviete ir dzemdējusi/nedzemdējusi. Attiecīgi dzemdējušām lielāka izmēra, nedzemdējušām- mazāka. Un arī pēc vecuma. Tas viss ir rakstīts tur, kur tās piedāvā. Es pirku www.ladycup.lv

> Visam - 50%

Parasti jau tos pašus ibumetīnus nopērku lielo paku un riju, kad vairs nespēju izturēt, jo kkā nepatīk tabletes rīt tā sanāk tik pa kādām 1-5 ripām mēnesī.

Bija draudzene, kurai bija baigā recepte apvienojot ibumetinu un no-spa, teica, ka ļoti labi strādājot tieši šī kombinācija.. Man kkā organisma žēl mēģināt, bet tīrs ibumetīns atvieglo sāpēs tā, ka pakustēties var un tas ir viss, kas man vajadzīgs ;D

11 - 20 с 27