Darbs - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Darbs

sveikas, 

Esmu palikusi bez darba, ne tāpēc, ka pati aizgāju vai atlaida, vienk.dzīvē tā sagadījās... 

Protams, meklēju, skatos citu darbu, gāju uz pārrunām, atkal skatos jaunus piedāvājumus. 

Protams, pārrunās visbiežāk pasaka, ka piezvanīs un piezvanīs jebkurā gadījumā, bet nezvana vispār, vai nepasaka cik ilgā laikā pazvanīs un tad izdomā piezvanīt tad, kad tu jau esi bijis citās pārrunās, kur ir licies daudzsološi, bet arī gaidi atbildi un tad ir tāda šaubīšanās... Vai nu piekrist šai vietaim, kur zvana un piedāvā jau sākt darbu vai gaidīt un cerēt, ka tiksi otrā darba vietā, kas likās labāka... Bet tajā pašā laikā atsakot pirmajai, tu paliec sākumpunktā, ja otrā vieta tomēr tā arī nepiezvana. Eh... tīrā nervu bojāšana..

Nu ok. es nevaru ilgstoši atļauties pa māju dzīvoties jabkurā gadījumā.. Būs jāpieņem arī darbs, ko gribētos mazāk, ja savādāk nesanāks.

Un vispār... .traks var palikt... reti kurās vakancēs ir norādīts atalgojums, tātad ir jāšuta Cv un jāiet uz pārrunām un saproti, ka tyur maksā minimālo algu un diemžēl rēķini ir jāmaksā, bet ar to nepietiek. 

Un vispār ... ja tik daudzās vietās maksā tik maz... tad... kā pie velna iztikt? Jo veikalos cenas ir paceltas. Ja Tie paši apģērbi, ja vēl pagājušajā gadā bija kāds veikals, kurā iegriezos ik pa laikam , lai paskatītos, kas jauns, pat ja neko nevajag, jo citreiz tiešām izdevīgs piedāvājums un nopirku kko , jo sapratu, ka varētu noderēt. Tagad ieejot tajā pašā veikalā skatos, ka vairs tur lēti neko nevar atrast. Protams, kad tiešām vajag tad arī nopērc, bet tā savam priekam...vairāk nesanāk.

varbūt kāda zina , kur ir vērts sūtīt CV ja ir vakance??? Lai nejustos tā, ka alga ir kā ņirgāšanās. Ok neesmu nekāds profesors, bet nav arī tā, ka man ir tiaki pamata izglītība un tagad kko baigi ceru. 

Tomēr pirmā līmeņa augstākā, ar vēlmi vēl kko mācīties. Bet mācīties kko tad, kad atrodu darbu un varu mazliet no savas algas atlikt kko savai pilnveidošanai.

93 Ответы

Исправлено 07.11.2015 19:17

nevajag dusmoties uz darba devējiem, kas prasa pieredzi. tu aizsūti cv, kur ir redzama tava izglītība, bet nozarē neesi strādājusi ne minūti, un tu brinies, ka tev neviens nezvana?

strādāt tūrisma nozarē, nav tas pats, kas grābt lapas.

Vai varētu būt tā,ka Tu CV nenorādi šos punktus,ko tagad meitenes prasa?

Pirms tam strādāju konditoruijā tieši bulciņu gatavošanā, tas bija laukos un cita darba tur nebija. 

Pēc tam Rīgā bufetniece ēdināšanas uzņēmumos.

Nu un tagad esmu darba meklējumos.  

> euuva

Valodas? Latviešu protams, krievu brīvāk, angļu nu tā... vidēji, jo darbā tika maz piwelietotas un reāli jau piemirsies un nav nācis klāt, jo darbā ārzemnieki ienāca pa retam, kad ienāca tiku galā. 

Ko gribētu, aiz tūrisma jomām seko, kkāds biroja darbs pārmaiņas pēc, kā lietvedis piemēram, administratots kādā viesnīcā vai hotelī, pēc tam droši vien seko atkal kafejnīcas, varbūt bērnu dārzā par auklīti, pēc tam jau seko kādi apģerbu vai apavu veikali vai kādu dāvanu veikaliņi.. 

Līdz ar darba atršanu arī gribētu studēt vai vismaz iet kādos kursos, tas būtu vēl jāizlemj ko tieši, jo ir intereses ir vajadzības ...  bet lai to varētu atļauties vajag sākumam vismaz kkādu algu sākt saņemt.

lietvedis - vismaz izglītība kaut kāda, kas iegūta kursos;

administrators - mazliet cerīgāk;

bērnu dārzs auklīte - attiecōga izglīība;

veikali un kafejnīcas ir visreālākais risinājums.

angļu valodu arī derētu pamācīties.

nemeklē varbūt darbu tūrisma nozarē, bet ēdināšanas jomā?

> Ieva

nevajag dusmoties uz darba devējiem, kas prasa pieredzi. tu aizsūti cv, kur ir redzama tava izglītība, bet nozarē neesi strādājusi ne minūti, un tu brinies, ka tev neviens nezvana?

Kā tad lai dabū pieredzi ja tevi neņem tajā darbā . apburtais loks??!! 

Slikti , ka to pielīdzina, kā nepabeigtu augstāko, jo reāli tie bija 3 gadi, ko es mācījos un maksāju 700ls  gadā. Esmu biojusi praksēs studiju ietvarā un tas arī viss, tālāk jau viss man liekas, ka tikai vienu reizi tagad pirmo reizi biju pārrunās uz tūrisma aģentūru. Jo citas reizes pat nebiju pārrunās.

Es ceru,ka darba intervijās nerunā tā kā šeit raksti,citādak gaužām bēdīgi izskatās pieteikums darbam,piedod,vienkārši tas varētu būt izskaidrojums,kādēļ neņem darbiņā.

Man liekas, ka lielākā daļa meiteņu (varbūt kļūdos) meklē biroja darbu, tajā skaitā arī es, bet realitāte ir tāda kāda ir un praktiski visur prasa pieredzi ar dokumentiem. Es šobrīd strādāju ļoti foršā veikaliņā (kvalitatīvas zeķubikses utt), darbs maiņās, strādāju kā kuru nedēļu - citreiz 5 dienas, citreiz divas, bet mēneša beigās sanāk pilna slodze, t.i. 160 stundas. Stundas arī dažādas - ir vai nu pilnās 11.5h, vai arī puse dienas - 6 stundas. Saņemu tā, ka pietiek samaksāt komunālos, līzingus, un vēl sev paliek nauda + draugs strādā, saņem gan vairāk par mani, bet no viņa algas beigu beigās paliek tik pat, cik no manas - samaksā īri, par degvielu, cigaretes utt. Respektīvi, mēs, 21 gadus veci jaunieši pelnam tik daudz, lai spētu atļauties īrēt dzīvokli, braukt ar auto, nebadoties, sev nopirkt kaut ko.  Un abiem ir vidējā izglītība. Izglītība šobrīd nav tas noteicošākais, es uzskatu, ka cilvēkam vajag parādīt sevi, pierādīt, ka tu spēj darboties šajā jomā, ātri visu apgūsti un beigu beigās tevi paņems arī tādā vietā, kur prasa i pieredzi, i izglītību, i zināšanas...protams, ja tiksi līdz intervijai! :) 

> euuva

> Ieva

Kā tad lai dabū pieredzi ja tevi neņem tajā darbā . apburtais loks??!! 

Slikti , ka to pielīdzina, kā nepabeigtu augstāko, jo reāli tie bija 3 gadi, ko es mācījos un maksāju 700ls  gadā. Esmu biojusi praksēs studiju ietvarā un tas arī viss, tālāk jau viss man liekas, ka tikai vienu reizi tagad pirmo reizi biju pārrunās uz tūrisma aģentūru. Jo citas reizes pat nebiju pārrunās.

nu es mācījos 4 gadus un maksāju 830 ls gadā, bet ne par to te ir runa :D 

studiju laikā tāpēc ir iespēja izet prakses un dibināt konaktus, lai varētu iegūt vismaz kautkādu pieredzi un redzētu to, kā tas ir strādāt konkrētajā nozarē. ja pēc studiju beigām uzreiz esi metusi plinti krumos un cepi bulkas, tad nevajag vainot citus pie tā, ka tevi neņem darbā tūrisma firmas ar pusizglītību un neesošu pieredzi, kas 3 gadus ir gulējusi plauktiņā.

Kāda jēga sūdzēties?vajag reāli skatīties uz dzīvi.Ja ārstam piedāvā tikai 700 euro uz papīra pēc 10-15 gadu ilgas mācīšanās,nevar gribēt nezin ko..

Un jā,viss maksā,bet cilvēki kaut kā dzīvo!!!

11 - 20 с 93

Тема закрыта