Darbs - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Darbs

sveikas, 

Esmu palikusi bez darba, ne tāpēc, ka pati aizgāju vai atlaida, vienk.dzīvē tā sagadījās... 

Protams, meklēju, skatos citu darbu, gāju uz pārrunām, atkal skatos jaunus piedāvājumus. 

Protams, pārrunās visbiežāk pasaka, ka piezvanīs un piezvanīs jebkurā gadījumā, bet nezvana vispār, vai nepasaka cik ilgā laikā pazvanīs un tad izdomā piezvanīt tad, kad tu jau esi bijis citās pārrunās, kur ir licies daudzsološi, bet arī gaidi atbildi un tad ir tāda šaubīšanās... Vai nu piekrist šai vietaim, kur zvana un piedāvā jau sākt darbu vai gaidīt un cerēt, ka tiksi otrā darba vietā, kas likās labāka... Bet tajā pašā laikā atsakot pirmajai, tu paliec sākumpunktā, ja otrā vieta tomēr tā arī nepiezvana. Eh... tīrā nervu bojāšana..

Nu ok. es nevaru ilgstoši atļauties pa māju dzīvoties jabkurā gadījumā.. Būs jāpieņem arī darbs, ko gribētos mazāk, ja savādāk nesanāks.

Un vispār... .traks var palikt... reti kurās vakancēs ir norādīts atalgojums, tātad ir jāšuta Cv un jāiet uz pārrunām un saproti, ka tyur maksā minimālo algu un diemžēl rēķini ir jāmaksā, bet ar to nepietiek. 

Un vispār ... ja tik daudzās vietās maksā tik maz... tad... kā pie velna iztikt? Jo veikalos cenas ir paceltas. Ja Tie paši apģērbi, ja vēl pagājušajā gadā bija kāds veikals, kurā iegriezos ik pa laikam , lai paskatītos, kas jauns, pat ja neko nevajag, jo citreiz tiešām izdevīgs piedāvājums un nopirku kko , jo sapratu, ka varētu noderēt. Tagad ieejot tajā pašā veikalā skatos, ka vairs tur lēti neko nevar atrast. Protams, kad tiešām vajag tad arī nopērc, bet tā savam priekam...vairāk nesanāk.

varbūt kāda zina , kur ir vērts sūtīt CV ja ir vakance??? Lai nejustos tā, ka alga ir kā ņirgāšanās. Ok neesmu nekāds profesors, bet nav arī tā, ka man ir tiaki pamata izglītība un tagad kko baigi ceru. 

Tomēr pirmā līmeņa augstākā, ar vēlmi vēl kko mācīties. Bet mācīties kko tad, kad atrodu darbu un varu mazliet no savas algas atlikt kko savai pilnveidošanai.

93 Ответы

Исправлено 07.11.2015 19:17

pastastisu ka izdarija mana draudzene, vina vienmer gribeja but bagata bet naca no nabaga gimenes ar 7 berniem, ko vina darija? vina loti agri saprata ka sevi vajag prezentet un pasniegt lai ko sasniegtu, skola labi macijas, iestajas budzete izmacijas par arstu [ ne tapec ka gribeja but dakteris a tapec lai butu skaists dokuments kabata ar cienigu amatu], kamer macijas daudz stradaja ar sevi, gaja uz sporta zali, kopa sevi , izaudzeja garus matus, nu glanciga meitene, ar puikam negaja, kad pabeidza skolu panema lielu aiznemumu, ielika krutis, nopirka loti dargu sporta aprikojumu [ kaut no sporta gandriz neko nasaprata], tad nopirka celazimi uz loti dargu kalnu turistu bazi, kur brauc patiesam loti loti bagati cilveki atpusties parsvara viriesi kas aizraujas ar kalnu sleposanu [ par visu to info ieguva interneta], un aizbrauca uz turieni, praktiski ar tuksu naudas maku, ar domu iepazities ar cilveku un nodrosinat sev velamu dzivi, in vinai izdevas, skaista, gudra, nevainiga meitene,  maceja sevi pasniegtka dargumu un vins vinu aizveda sev lidzi, nopirka vinai privatpraksi, tagad strada par arstu, ir divi berni, kad atsuta bildes visi skatamies ar mutem vala, maja ka pils ar baseiniem u t,t ,,,,,,ari ta var sevi pieteikt saja dzive ar lepnu vardu,,,sieviete,,,,izdomaju, sagribeju, sasniedzu,  ieraudziju, panemu un uzvareju.

> euuva

> Aiga S Akcija!

1 līmeņa jau skaitās koledžas izglītība, tas nav bakalaurs, daudzās vietās prasa tikai bakalauru kur var cerēt uz labāku atalgojumu. Uz kādu amatu tu pretendē?

Zinu, kāda ir mana izglītība. Uz savu izglītību, kas ir kultūras tūrisms. Tūrismā darbu nevaru atrast.

Pēc tam seko viss pārējais, kur var strādāt arī pēc vidējās izglītōbas. 

Es jau neceru, ka kāds man maksās 700 vai vairāk, bet vismaz tos 400 es tā kā būtu pelnījusi par to, ka piemēram visu dienu skaidru un apkalpoju cilvēkus kafejnīcā?!! kā jums šķiet? Vai par to var dabūt 300 eiro, kas mums ziemā par dzīvokli jāatdod?

Es zinu pietiekami daudz cilvēkus kas ir pabeiguši tieši koledžas vai 1 līmeņa augstākās lielākā daļa no viņiem strādā par pārdevējām, menedžerēm vai kādā birojā ar ļoti zemu atalgojumu. Tāpēc iesaku tev apsvērt iespēju tiešām padomāt varbūt kādus sertificētus kursus iziet. Tādu jau ir daudz, tās pašas valodas, varbūt var painteresēties par kādiem kvalifikācijas celšanas kursiem.

Īsti nezinu kas tevi interesē kāda nozare vai profesija, tāpēc arī grūti ko ieteikt.

Pēc manām domām skraidīt un apkalpot cilvēkus kafejnīcā daudz prāta zināšanu nevajag tāpēc arī atalgojums tāds. Tā pat kā pārdevējas lielveikalā nesaņem vairāk par minimālo no kuras vēl atvelk visus nodokļus. Tā diemžēl ir realitāte. Tie nav izdomājumi. Bet redz ka lielveikali nav tukši, tur tomēr strādā cilvēki, tātad tomēr ir kas strādā par tiem 300 euro. Man māsa ir pārdevēja tāpēc es lieliski zinu kādas cenas piedāvā jebkurā vietā. Tas nevienam nav noslēpums.

Un visiem zināma lieta vēlreiz, daudzi darba devēji uzraksta lielu algu piemēram pārdevējas alga 700 euro tad ziniet, ka tas ir blefs, lai pievilinātu potenciālos cilvēkus, bet realitātē alga labi ja minimālā. Tādos gadījumos vienkārši šī vieta maina savus darbiniekus kā zeķes, jo cilvēki pastrādā to 1 mēnesi un iet no darba projām, jo melojuši viņiem ka būs liela alga. Un darba devējs atrod nākošo. Tajā laikā daba devējs maksā tikai to algu ko maksā kā pārbaudes laika alga kas ir mazāka par to ko maksās pēc pārbaudes laika beigām.

> Diāna Ropiņa

Kāda jēga sūdzēties?vajag reāli skatīties uz dzīvi.Ja ārstam piedāvā tikai 700 euro uz papīra pēc 10-15 gadu ilgas mācīšanās,nevar gribēt nezin ko..

Un jā,viss maksā,bet cilvēki kaut kā dzīvo!!!

Konkrēti šo algu 700 euro piedāvāja Austrumu slimnīca par ķirurga/truamatologa profesiju. Manuprāt tā ir ņirgāšanās par cilvēku, tas nav samērīgi paveiktajam darba apjomam ar atbildību, tad jau salīdzinot 300 euro alga veikalā ir tā tīri neko.

Vispār visa šī situācija ir diezgan neizprotama. Man ar savu darba devēju ir diezgan labas attiecības, nesen mēs ļoti aktīvi meklējām jaunas kolēģes (tieši dāmas). Situācija bija diezgan bēdīga, jo lielākā daļa, kas atsūtīja CV un atnāca uz tikšanos, izturējās tā, it kā viņām darbs nebūtu nepieciešams un viņas šeit atnākušas 'prieka pēc'. Visām vienmēr kaut kas nav pa prātam. Vienas norunā tikšanos un nemaz neatnāk, cita atvelk līdzi savu draudzeni (uz interviju!!!) un uzvedas neadekvāti, ik pa laikam ķiķinot un jokojot savā starpā, cita sarunājas tikai krieviski un neizrāda ne mazāko vēlmi sarunāties latviski, cita pat lāgā nerunā (un ir pieteikusies uz pārdevējas amatu, kur komunikācija ir veiksmes atslēga). Bet patiesībā visbēdīgākais fakts ir tas, ka darbs ir visur - visur vienmēr vajag kādu darbinieku, vai tā ir bufete, vai tas ir tirgus, advokātu birojs vai parasts veikaliņš. Šeit jau tas noteicošais faktors, kāpēc neatrod darbu, ir tieši maksimāli uzpūstās vēlmes tieši no darbinieka puses atalgojuma ziņā. Realitātē ļoti daudzos šāda tipa veikaliņos maksā aptuveni 400eiro uz rokas. Manuprāt, tas ir pietiekami, ir kur augt! Bet nu, ir tiiiiiiiiiik daudz meitenes, un ne tikai meitenes, kas par neko nedarīšanu vēlas saņemt 700 un uz augšu...ehhh, bēdīgi! 

> Lauriņa

Vispār visa šī situācija ir diezgan neizprotama. Man ar savu darba devēju ir diezgan labas attiecības, nesen mēs ļoti aktīvi meklējām jaunas kolēģes (tieši dāmas). Situācija bija diezgan bēdīga, jo lielākā daļa, kas atsūtīja CV un atnāca uz tikšanos, izturējās tā, it kā viņām darbs nebūtu nepieciešams un viņas šeit atnākušas 'prieka pēc'. Visām vienmēr kaut kas nav pa prātam. Vienas norunā tikšanos un nemaz neatnāk, cita atvelk līdzi savu draudzeni (uz interviju!!!) un uzvedas neadekvāti, ik pa laikam ķiķinot un jokojot savā starpā, cita sarunājas tikai krieviski un neizrāda ne mazāko vēlmi sarunāties latviski, cita pat lāgā nerunā (un ir pieteikusies uz pārdevējas amatu, kur komunikācija ir veiksmes atslēga). Bet patiesībā visbēdīgākais fakts ir tas, ka darbs ir visur - visur vienmēr vajag kādu darbinieku, vai tā ir bufete, vai tas ir tirgus, advokātu birojs vai parasts veikaliņš. Šeit jau tas noteicošais faktors, kāpēc neatrod darbu, ir tieši maksimāli uzpūstās vēlmes tieši no darbinieka puses atalgojuma ziņā. Realitātē ļoti daudzos šāda tipa veikaliņos maksā aptuveni 400eiro uz rokas. Manuprāt, tas ir pietiekami, ir kur augt! Bet nu, ir tiiiiiiiiiik daudz meitenes, un ne tikai meitenes, kas par neko nedarīšanu vēlas saņemt 700 un uz augšu...ehhh, bēdīgi! 

tieši tā. cilvēkiem trūkst izpratnes par to, kur rodas nauda, ko viņi pelna. tikai retais apzinās to, ka darba devējam jāatstāj teju puse nodokļos, jāgūst peļņa un jāsamaksā alga. 

> Lauriņa

Nu man visu dienu bija jārunā ar cilvēkiem, jāpiedāvā , jāiesaka, jāsakombinē. Bija laipni cilvēki, bija briesmīgi. Bija daudz tādi, ka es zinu, ka viņš ir atnācis te pirmo reizi, paskatās, grasā iet prom,es kaut ko iesaku. Viņš nāk nākamajā dienā atkal, un saka vai jūs man tik labi ieteicās, ko šoedien piedāvāsiet,? Un beigās bija daudz patstāvīgo klientu, kas nāca un teica, čau! Kā iet?! 

Nu loģiski, ka 700 neviens nemaksās pārdevējam, varbūt vienīgi kādā tiešām krutā firmā ar labiem ienākumiem..

Bet 300 eiro ir par maz! Kāpēc? Tāpēc, veikalos ir kādas cenas? dzīvokļu īrei kādas cenas?? Ja es saņemu 300 un nedzīvoju kopā ar draugu, tad lūk tie ir mani komunālie, ko man ēst? Par ko man pacelt kvalifikāciju?? Par kādiem kursiem var būit runa? No tāda viedokļa ... kādas ir cenas algas ir par mazu.

Bez pazinam lv nekada izglitiba nepalidzes,ja nav tad iesaku macities valodas,angly un krievu,valodas tagad loti prasa.

> Ieva

> Lauriņa

tieši tā. cilvēkiem trūkst izpratnes par to, kur rodas nauda, ko viņi pelna. tikai retais apzinās to, ka darba devējam jāatstāj teju puse nodokļos, jāgūst peļņa un jāsamaksā alga. 

Jā, zinu, ka jāatstāj, mans nabaga darba devējs man maksāja puslodzi no minimālās algas oficiāli. apm 120 -160 eiro mēnesī. Tad nu gan viņš pārmaksājās par mani nodokļus.

oooooooooooo, nu gan tekstins, zelosim darba devejus,,,,, liepaja visi ir dibenlaizas vai?,,,, zin ja nemaki nostadi biznesu, maksat kartigu algu tad brauc uz spaniju apelsinus lasit vai ko citu tada gara, bet nenem darba cilvekus netelo darba deveju un neturi cilvekus ka vergus, ir janodrosina cilvekam cieniga darba alga , nu bet pateicoties tadam ievinam tadi darba deveji dzivo,,,,,,, ak ievin tev ir ievas domasana un liekas ka nnav ari izglitiba ja spej samierinaties ar kapeikam un vel ieteikt to citiem,,,,,,,,,,,

> Lauriņa

Ja uz darba interviju tiek aicinātas visādas padibenes, neizvērtējot CV, tad ko var gribēt? Acīmredzot darbs nav tas prestižākais!:D

61 - 70 с 93

Тема закрыта