Darbs - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Darbs

sveikas, 

Esmu palikusi bez darba, ne tāpēc, ka pati aizgāju vai atlaida, vienk.dzīvē tā sagadījās... 

Protams, meklēju, skatos citu darbu, gāju uz pārrunām, atkal skatos jaunus piedāvājumus. 

Protams, pārrunās visbiežāk pasaka, ka piezvanīs un piezvanīs jebkurā gadījumā, bet nezvana vispār, vai nepasaka cik ilgā laikā pazvanīs un tad izdomā piezvanīt tad, kad tu jau esi bijis citās pārrunās, kur ir licies daudzsološi, bet arī gaidi atbildi un tad ir tāda šaubīšanās... Vai nu piekrist šai vietaim, kur zvana un piedāvā jau sākt darbu vai gaidīt un cerēt, ka tiksi otrā darba vietā, kas likās labāka... Bet tajā pašā laikā atsakot pirmajai, tu paliec sākumpunktā, ja otrā vieta tomēr tā arī nepiezvana. Eh... tīrā nervu bojāšana..

Nu ok. es nevaru ilgstoši atļauties pa māju dzīvoties jabkurā gadījumā.. Būs jāpieņem arī darbs, ko gribētos mazāk, ja savādāk nesanāks.

Un vispār... .traks var palikt... reti kurās vakancēs ir norādīts atalgojums, tātad ir jāšuta Cv un jāiet uz pārrunām un saproti, ka tyur maksā minimālo algu un diemžēl rēķini ir jāmaksā, bet ar to nepietiek. 

Un vispār ... ja tik daudzās vietās maksā tik maz... tad... kā pie velna iztikt? Jo veikalos cenas ir paceltas. Ja Tie paši apģērbi, ja vēl pagājušajā gadā bija kāds veikals, kurā iegriezos ik pa laikam , lai paskatītos, kas jauns, pat ja neko nevajag, jo citreiz tiešām izdevīgs piedāvājums un nopirku kko , jo sapratu, ka varētu noderēt. Tagad ieejot tajā pašā veikalā skatos, ka vairs tur lēti neko nevar atrast. Protams, kad tiešām vajag tad arī nopērc, bet tā savam priekam...vairāk nesanāk.

varbūt kāda zina , kur ir vērts sūtīt CV ja ir vakance??? Lai nejustos tā, ka alga ir kā ņirgāšanās. Ok neesmu nekāds profesors, bet nav arī tā, ka man ir tiaki pamata izglītība un tagad kko baigi ceru. 

Tomēr pirmā līmeņa augstākā, ar vēlmi vēl kko mācīties. Bet mācīties kko tad, kad atrodu darbu un varu mazliet no savas algas atlikt kko savai pilnveidošanai.

93 Ответы

Исправлено 07.11.2015 19:17

> zibsne

oooooooooooo, nu gan tekstins, zelosim darba devejus,,,,, liepaja visi ir dibenlaizas vai?,,,, zin ja nemaki nostadi biznesu, maksat kartigu algu tad brauc uz spaniju apelsinus lasit vai ko citu tada gara, bet nenem darba cilvekus netelo darba deveju un neturi cilvekus ka vergus, ir janodrosina cilvekam cieniga darba alga , nu bet pateicoties tadam ievinam tadi darba deveji dzivo,,,,,,, ak ievin tev ir ievas domasana un liekas ka nnav ari izglitiba ja spej samierinaties ar kapeikam un vel ieteikt to citiem,,,,,,,,,,,

Nav nedaudz kauns runāt par izglītību,ja nespēj pat vienu teikumu uzrakstīt bez kļūdām?

> Janeta

> zibsne

oooooooooooo, nu gan tekstins, zelosim darba devejus,,,,, liepaja visi ir dibenlaizas vai?,,,, zin ja nemaki nostadi biznesu, maksat kartigu algu tad brauc uz spaniju apelsinus lasit vai ko citu tada gara, bet nenem darba cilvekus netelo darba deveju un neturi cilvekus ka vergus, ir janodrosina cilvekam cieniga darba alga , nu bet pateicoties tadam ievinam tadi darba deveji dzivo,,,,,,, ak ievin tev ir ievas domasana un liekas ka nnav ari izglitiba ja spej samierinaties ar kapeikam un vel ieteikt to citiem,,,,,,,,,,,

Nav nedaudz kauns runāt par izglītību,ja nespēj pat vienu teikumu uzrakstīt bez kļūdām?

Izrāvi vārdus no mutes laukā! Patlaban izskatās, ka daudzām te ir savs bizness, kurā saviem darbiniekiem maksā 1000eiro un uz augšu. Tas tā, reāla summiņa, ar kuru var gan dzīvoklīti īrēt, gan sevi pabarot, gan sevi palutināt. Taču realitāte ir tāda, kāda ir.

lauriņa!

""Man ar savu darba devēju ir diezgan labas attiecības, nesen mēs ļoti aktīvi meklējām jaunas kolēģes (tieši dāmas). Situācija bija diezgan bēdīga, jo lielākā daļa, kas atsūtīja CV un atnāca uz tikšanos, izturējās tā, it kā viņām darbs nebūtu nepieciešams un viņas šeit atnākušas 'prieka pēc'. Visām vienmēr kaut kas nav pa prātam. Vienas norunā tikšanos un nemaz neatnāk, cita atvelk līdzi savu draudzeni (uz interviju!!!) un uzvedas neadekvāti, ik pa laikam ķiķinot un jokojot savā starpā, cita sarunājas tikai krieviski un neizrāda ne mazāko vēlmi sarunāties latviski, cita pat lāgā nerunā""

Es par Tavu tekstu saku šādi:                                       -------------

Ja uz darba interviju tiek aicinātas visādas padibenes, neizvērtējot CV, tad ko var gribēt? Acīmredzot darbs nav tas prestižākais!:D

Es uzskatu, ka nevajag strādāt par zemu samaksu. Mēs darba devējam dāvinām savu laiku, kas nekad neatgriezīsies, spēku, zināšanas. Nevajag sevi zemu vērtēt un strādāt par kapeikām!

Kā vispār var izdzīvot ar kaut kādiem 500eiro? Tur pat ēšanai un zeķubiksēm nesanāk! Ir jāizglītojas, morāli jāpilnveidojas, un viss izdosies!

neviens nesaka ka ir jāstrādāpar zemu samaksu, bet reāli darba ņēmēji nesaprot, ka cilvēkam bez pieredzes nemaksās baigo ciparu par darbu, kurā viņšvēl jāapmāca un tas tērē darba devēja laiku un spēku. 

darba devējam nauda rodas no tā, kā darbinieks strādā. ja darbinieks neko nejēdz vai darbs neprasa daudz prāta, tad jāmaksā būtu n-štukas?

Vai arī te ir tas variants, ka cilvēkam ir bijusi iespēja izmācīties , iegūt maģistru vai kai varbūt par doktora grādu saņemt ne tik daudz kā sapņots un tad apmēram, ja tu strādā veikalā, tad tu neesi neko vairāk pelnījis par 300 eiro?! :D Es pat neizprotu, te ie nevis kaut kāds atbalsts, bet uzbraucieni - ko tu vairāk gribi?! Apmēram tā. Varbīt nevajag uzskatīt , ka visiem , kas tajos veikaliņos, kafejnīcās strādā, ka ir tik aprobežoti un paši neko negrib = ne mācīties, neko , tikai gaida naudu..!!?? tā kaut kā? 

Diez cik jūs pašas pelnat? Un cik viegli būtu iztikt ar tiem 300 ? Un vēl censties kaut kā pilnveidoties, kaut ko apgūt, lai būtu pēc tam arī lielāka alga?! Gudri jau runāt, o es pabeidzu skolu, veiksmīgi atradu darbu savā jomā , kur varbūt sanāk alga kādi 600 eiro, protams, var i vēl kādu mazumiņu no algas atmest vēl kko pamācīties. 

Es no saviem 300 pāri vai 400 eiro , ja tiešām daudz stundas nostrādāju , arī veltīju lielu daļu algas autoskolai un nācās no šā tā atteikties. Tagad arī pēc darba atrašanas es zinu , ka daļa naudiņas būs jāvelta kaut vai valodas kursiem, lai angliski runātu brīvi, nevis vienk ar skolas atestātu 7 balles, kuras nav pat paspētas ikdienā pielietot.

Ja tajā paša laikā vot aizeju uz medicīnas īestādi , ieskrienu tur 12.25, centos laicīgi, lai man var iedot grāmatiņu un varu gaidīt savu rindu. Tur rinda reģistratūrā stāv milzīga. Iesākumā s;e;z divas sievietes, pieņem klientus, pēc tam pēkšņi  paliek viena, tiešām cilvēks, kam 70 gadi notiekti, un viņa visu lēnītēm , mierīgi , prātīgi raksta. a pārējiem pusdienlaiks. staigā turpat apkārt ar kafijas krūzēm. Es saku, atvainojos, man 13tos pieraksts, vai es varēšu uzspēt? Tad mani palaida pa priekšu no rindas. Pēc tam tā ārste, kuru man vajag arī sazin kuir aizgājusi, nu ne darba pienākumos, arī ar kafiju , cepumiņiem, pļāpā , smejas. A man tiešām bija jāsteidzas . Es viņu ieraudzīju, saku. Es atvainojos, man bija 13tos pieraksts. viņa saka es tūliņ nākšu un tā man viņa atbilt 13.13, pulkstens 13.34 viņa atnāca, nākamais cilvēks sēž gaida, uz pierakstu 13.30. Un protams, ceļas kājās un iet iekšā... man vēl nācās arī to sagaidīt , tiku iekšā 13.52. Lūk mūsu mediķi. Par ko tad viņai maksāt tos 700 ??? pie velna. man tad bufetē nebija tāda viaatļautība es neriju cepumus pret klientiem.

atkal citiem ir tā un šitā.

ārstiem maksā vairāk kā bufetniecei. vot neraža.

Tagad jau arī var sākt diskusiju par to, cik maksā medicīnas pakalpojumi un arī pārmetumos, ko dzird, ooo zin 'kā aizlaiž kaiti un tad nāk pie ārsta. Jā jo nu nesanāk no nelielām algām tāds prieks kā zobuārsts tik regulāri kā vajadzētu. Man piemēram mazasinībai pārbaudīties vajag 160 eiro, nu jā , es tagad nevaru aiziet sorry. Un ne tāpēc ka es dzeru vai pīpēju. Nepīpēju, alkohols šampanieša glāze dzimšanas dienā, Jaunajā gadā, varbūt vēl kādu reizi, viss, i pat to var izlaist.

> Ieva

Tā es neteicu.

> euuva

> Ieva

Tā es neteicu.

Lai maksā bļāviens viņiem 2000 kvai, tad izturies normāli. 

81 - 90 с 93

Тема закрыта