Īrnieka pienākumi.. Varbūt kādam būs zināma lieta? - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Īrnieka pienākumi.. Varbūt kādam būs zināma lieta?

Sveikas!

Jautājums ir sekojošs – vai īrniecei ir jāveic skaitītāju verifikācijas apmaksa? Vai arī to dara pats dzīvokļa īpašnieks?

Jautāju dēļ tā, ka pirmo reizi saskaros ar to, ka man atsūta rēķinu šo pakalpojumu apmaksai. Nevienā citā dzīvoklī nekas tāds nebija piedzīvots.

Meklēju kādu informāciju internetā, bet neko noderīgu neesmu atradusi, diemžēl.

Varbūt kādai no Jums ir zināma situācija? Varbūt kāda spēs man šo izskaidrot.

Jau iepriekš paldies! :)

15 Ответы

Mana dzīvokļa īpašniece papildus dzīvokļa izdevumus, kas nav iekļauti norunā, mums atvelk no īres maksas. Tādējādi maksā tādas lietas viņa. Bet, katrs izīrē dzīvokļus pēc saviem noteikumiem! 

Исправлено 09.12.2015 13:43

Cik zinu,Valmiera parsvara maksa saimniekam vismaz 150eu+ visus komunalos(maksa irnieks),ko pats notere,udeni,gazi,elektribu,apkuri ,gribi tv un internetu,velc pats savu.cena protams pec vienosanas,bet zem sis summas nekas nenotiek.sanak dubulta,un tad dzivoklu ipasnieki brec ka irnieki slikti jo nemaksa ,iekraj paradus,bet tagad ar naudam visiem nav spozi.un baidoties saimniekam neizmaksat tos 150 nenomaksa kadu dalu komunalos.un tas krajas.jo saimnieki pasi grib iedzivoties,un par dzivokli kur dzivo nemaksat uz irnieku rekina.un uzsaka dzivokli,ja nemaksa komunalos un saimniekam lielo summu.

viss atkarīgs no līguma ar saimnieku (ja ir).

tev saimnieks piestādīja rēķinu?

Visi remonti,kas nav radušies dzīvoklī Tavas vainas dēļ, skaitītāju maiņas un trubu maiņas-apmaksā dzīvokļa īpašnieks! Tev līgumā ir jābūt klāt pieņemšanas-nodošanas aktam (mēbeles un dzīvokļa stāvoklis) . Ir tāds punkts,kur ir izīrētāja tiesības un pienākumi, un tur jābūt visam uzskaitītam-ūdensvadu, kanalizācijas,apkures,elektroenergijas padeves bojājumi un remonts.

Pati dziivoju Valmieraa,dziivokli dabuuju caur paziistamiem, ar saimnieku nav nekaads liigums nosleegts, viss tikai mutiska vienoshanaas. Bet! Pa cik dziivoklii nebija laiku dziivots, peec nodziiovota gada pliisa trubas ventilis, kaa rezultaataa appluuda viss dziivoklis. Saimnieks griidas mainju un remontu trubaam atvilka no manas iires naudas (jo reaali tach promejot es to visu nepanjemshu liidzi, tas paliks vinjam, un pats vins nevareeja samaksaat tajaa briidi par to visu). Lai gan trubas bija jaataisa Valmieras namsaimniekam,kas apsaimnieko muusu maaju..

Verifikaaciju apmaksaa arii pats saimnieks, jo tas ir vinja dziivoklis,juus esat tikai iirnieki. Simts punkti, vins arii no Juusu iires naudas nemaksaa nodoklus par savu saimniecisko darbiibu (shajaa gadiijumaa par iziireeshanu). 

Vieniigais veel var pa labam, Juus samaksaajat par verifikaaciju un vienojaties ar saimnieku, ka atskaita no iires naudas.

> mujerperfecta

Cik zinu,Valmiera parsvara maksa saimniekam vismaz 150eu+ visus komunalos(maksa irnieks),ko pats notere,udeni,gazi,elektribu,apkuri ,gribi tv un internetu,velc pats savu.cena protams pec vienosanas,bet zem sis summas nekas nenotiek.sanak dubulta,un tad dzivoklu ipasnieki brec ka irnieki slikti jo nemaksa ,iekraj paradus,bet tagad ar naudam visiem nav spozi.un baidoties saimniekam neizmaksat tos 150 nenomaksa kadu dalu komunalos.un tas krajas.jo saimnieki pasi grib iedzivoties,un par dzivokli kur dzivo nemaksat uz irnieku rekina.un uzsaka dzivokli,ja nemaksa komunalos un saimniekam lielo summu.

Labots: šodien, 13:43

Nu, es ar īpašnieka vietā brēktu, ja īrnieks nemaksātu. Kāpēc, lai īpašnieks maksātu īrnieka komunālos? 

Bet atgriežoties pie tēmas, man pat ir čeks, kur man arī ir kaut kas no apsaimniekotāja, ko samaksāju un ko saimniece noskaitīja no īres maksas. Vai tad nav vieglāk pajautāt īpašniekam, kurš maksās šajā gadījumā?

Kas līgumā ir rakstīts, tas arī jāmaksā. bet, iespējams, visu paredzēt nevar, tad vadāmies no loģikas - kas ir aktīvais skaitītāju lietotājs? Uz cik ilgu laiku taisa verifikāciju? Aktīvais lietotājs mums ir īrnieks, taču skaitītāji ir neatņemama dzīvokļa sastāvdaļa, līdzi tos nepaņemsi.  Tādēļ pie aiziešanas šo summu sadalām uz verifikācijas laiku (parasti kādi pieci gadi) un pareizinām ar to laiku, kuru īrnieks nodzīvoja dzīvoklī un tad izdevumi proporcionāli sadalās starp īrnieku un saimnieku. Ja maksā īrnieks, tad pie aiziešanas, ja viņš nedzīvoja visu laiku, kuru bija aktīva verifikācija, darām to pašu un nosakām katra daļu proporcionāli. Gribās prastāk - var uz pusēm vienkārši. Ja gribās ļoti iegriezt saimniekam, var jau neverificēt un nemaksāt, tad rēķini nāks ar vidējo + visiem mājas ūdens zudumiem - diez vai tas būs izdevīgāk, nekā godīgi pieiet verifikācijas izmaksām.

> Margueritte

Kas līgumā ir rakstīts, tas arī jāmaksā. bet, iespējams, visu paredzēt nevar, tad vadāmies no loģikas - kas ir aktīvais skaitītāju lietotājs? Uz cik ilgu laiku taisa verifikāciju? Aktīvais lietotājs mums ir īrnieks, taču skaitītāji ir neatņemama dzīvokļa sastāvdaļa, līdzi tos nepaņemsi.  Tādēļ pie aiziešanas šo summu sadalām uz verifikācijas laiku (parasti kādi pieci gadi) un pareizinām ar to laiku, kuru īrnieks nodzīvoja dzīvoklī un tad izdevumi proporcionāli sadalās starp īrnieku un saimnieku. Ja maksā īrnieks, tad pie aiziešanas, ja viņš nedzīvoja visu laiku, kuru bija aktīva verifikācija, darām to pašu un nosakām katra daļu proporcionāli. Gribās prastāk - var uz pusēm vienkārši. Ja gribās ļoti iegriezt saimniekam, var jau neverificēt un nemaksāt, tad rēķini nāks ar vidējo + visiem mājas ūdens zudumiem - diez vai tas būs izdevīgāk, nekā godīgi pieiet verifikācijas izmaksām.

Jā, tā gan ir, mēs nevaram paredzēt visu. Milzīgs paldies par atbildi, jo ar šo lietu kā īrniece es saskaros pirmo reizi. Iegriezt saimniekam gan negribas, bet vēlos lai viss būtu godīgi. 

> Ieva

viss atkarīgs no līguma ar saimnieku (ja ir).

tev saimnieks piestādīja rēķinu?

Man vienkārši pārsūtīja rēķinu no apsaimniekotāja, bez jebkādiem paskaidrojumiem. 

Es sen atpakaļ īrēju, kad nebija personīgais, maksāja saimniece. 

1 - 10 с 15