Īrnieka pienākumi.. Varbūt kādam būs zināma lieta? - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Īrnieka pienākumi.. Varbūt kādam būs zināma lieta?

Sveikas!

Jautājums ir sekojošs – vai īrniecei ir jāveic skaitītāju verifikācijas apmaksa? Vai arī to dara pats dzīvokļa īpašnieks?

Jautāju dēļ tā, ka pirmo reizi saskaros ar to, ka man atsūta rēķinu šo pakalpojumu apmaksai. Nevienā citā dzīvoklī nekas tāds nebija piedzīvots.

Meklēju kādu informāciju internetā, bet neko noderīgu neesmu atradusi, diemžēl.

Varbūt kādai no Jums ir zināma situācija? Varbūt kāda spēs man šo izskaidrot.

Jau iepriekš paldies! :)

15 Ответы

Man ar dzīvokļa īpašnieku nav nekāds rakstisks līgums, tikai mutiska vienošanās. Ja kas salūst (ne manas vainas pēc-piemēram ventilators vannasistabā), to labo saimnieks pats vai arī tad kā te minēja meitenes, novelk no īres maksas. Tāpat nesen laboju dīvānu, sarunājām godīgi-2/3 maksā viņš, 1/3 es. Tas laikam atkarīgs tīri no cilvēka un kā sarunā. Bijuši arī tādi saimnieki, kas liek maksāt pat nekustamā īpašuma nodokli, tad gan strīdējos pretī, tas nu tiešām man nebūtu jāmaksā. Un par skaitītāju verifikāciju maksāju pati, līdz ar ko īres naudiņa bija mazāka. 

> sabsab

> mujerperfecta

Cik zinu,Valmiera parsvara maksa saimniekam vismaz 150eu+ visus komunalos(maksa irnieks),ko pats notere,udeni,gazi,elektribu,apkuri ,gribi tv un internetu,velc pats savu.cena protams pec vienosanas,bet zem sis summas nekas nenotiek.sanak dubulta,un tad dzivoklu ipasnieki brec ka irnieki slikti jo nemaksa ,iekraj paradus,bet tagad ar naudam visiem nav spozi.un baidoties saimniekam neizmaksat tos 150 nenomaksa kadu dalu komunalos.un tas krajas.jo saimnieki pasi grib iedzivoties,un par dzivokli kur dzivo nemaksat uz irnieku rekina.un uzsaka dzivokli,ja nemaksa komunalos un saimniekam lielo summu.

Labots: šodien, 13:43

Nu, es ar īpašnieka vietā brēktu, ja īrnieks nemaksātu. Kāpēc, lai īpašnieks maksātu īrnieka komunālos? 

Bet atgriežoties pie tēmas, man pat ir čeks, kur man arī ir kaut kas no apsaimniekotāja, ko samaksāju un ko saimniece noskaitīja no īres maksas. Vai tad nav vieglāk pajautāt īpašniekam, kurš maksās šajā gadījumā?

Ja vien pajautāt īpašniekam būtu tik vienkārši, neieslīgstot garās demagoģijās un strīdos. Mums burtiski pusotru nedēļu atpakaļ bija 40 minūšu ilga strīdēšanās par Latvenergo nepareizi sastādīto rēķinu. Ja es nebūtu tāds cilvēks, kas pastāv par savu taisnību, noteikti kā muļķe dabūtu pārmaksāt liekus 20,- EUR. Bet ja vispār - man tā situācija ir diezgan interesanta vispār kopumā. Dzīvokļa īpašnieks ir ārzemnieks – viņam ir nekustamo īpašumu “uzņēmums” izveidots, ar kuru viņi iepērk dzīvokļus un nodod tos īrēšanā. Tieši ar šo īpašnieku man nekādas saskarsmes nav, bet viņam ir ofiss Rīgā, kurā priekšniece ir viena kundze (ar tādu “interesantu” raksturu). Sāksim jau ar to, ka līguma parakstīšanas brīdī atrunājām tādu lietu, ka pagaidām bankas konts nav atvērts, līdz ar to – maksāju skaidrā naudā uz rokas īres naudu. Es, protams, uzreiz piebildu, ka man tādas lietas nepatīk un pajautāju vai drīzumā būs konts atvērts? Uz ko saņēmu atbildi jā, būs, tikai kad viņa nevar precīzi vēl pateikt. Ok, tikai jau trešo mēnesi maksāju skaidrā naudā. Un katru reizi kad apjautājos par kontu, seko dažādas atbildes – drīz būs, pagaidām nekas nav vēl zināms, viņš ir tik ļoti noslogots un ietekmīgs cilvēks, ka atvērt kontu viņam pagaidām nav laika un nav arī īpašas vajadzības. Nepatīkami. Bet tas attiecas tikai uz īres maksu. 

Tādēļ vēlējos no sākuma noskaidrot kaut ko vairāk, lai varētu tālāk jau vērsties pie saimnieka ar pamatotu "versiju".

> sabsab

Ja vien pajautāt īpašniekam būtu tik vienkārši, neieslīgstot garās demagoģijās un strīdos. Mums burtiski pusotru nedēļu atpakaļ bija 40 minūšu ilga strīdēšanās par Latvenergo nepareizi sastādīto rēķinu. Ja es nebūtu tāds cilvēks, kas pastāv par savu taisnību, noteikti kā muļķe dabūtu pārmaksāt liekus 20,- EUR. Bet ja vispār - man tā situācija ir diezgan interesanta vispār kopumā. Dzīvokļa īpašnieks ir ārzemnieks - viņam ir nekustamo īpašumu "uzņēmums" izveidots, ar kuru viņi iepērk dzīvokļus un nodod tos īrēšanā. Tieši ar šo īpašnieku man nekādas saskarsmes nav, bet viņam ir ofiss Rīgā, kurā priekšniece ir viena kundze (ar tādu "interesantu" raksturu). Sāksim jau ar to, ka līguma parakstīšanas brīdī atrunājām tādu lietu, ka pagaidām bankas konts nav atvērts, līdz ar to - maksāju skaidrā naudā uz rokas īres naudu. Es, protams, uzreiz piebildu, ka man tādas lietas nepatīk un pajautāju vai drīzumā būs konts atvērts? Uz ko saņēmu atbildi jā, būs, tikai kad viņa nevar precīzi vēl pateikt. Ok, tikai jau trešo mēnesi maksāju skaidrā naudā. Un katru reizi kad apjautājos par kontu, seko dažādas atbildes - drīz būs, pagaidām nekas nav vēl zināms, viņš ir tik ļoti noslogots un ietekmīgs cilvēks, ka atvērt kontu viņam pagaidām nav laika un nav arī īpašas vajadzības. Nepatīkami. Bet tas attiecas tikai uz īres maksu. 

Tādēļ vēlējos no sākuma noskaidrot kaut ko vairāk, lai varētu tālāk jau vērsties pie saimnieka ar pamatotu "versiju".

Ietekmiigs un aizņemts cilvēks visus darījumus veic skaidrā naudā? :D Tad jau tiešām aizņemts, kā nekā pavisiem aizskriet un iedot naudu uz rokas :P

Kad Jūs maksājat par īri, Jums vismaz kādu kvīti vai ko tādu izsniedz?

> Sana

> sabsab

Ja vien pajautāt īpašniekam būtu tik vienkārši, neieslīgstot garās demagoģijās un strīdos. Mums burtiski pusotru nedēļu atpakaļ bija 40 minūšu ilga strīdēšanās par Latvenergo nepareizi sastādīto rēķinu. Ja es nebūtu tāds cilvēks, kas pastāv par savu taisnību, noteikti kā muļķe dabūtu pārmaksāt liekus 20,- EUR. Bet ja vispār - man tā situācija ir diezgan interesanta vispār kopumā. Dzīvokļa īpašnieks ir ārzemnieks - viņam ir nekustamo īpašumu "uzņēmums" izveidots, ar kuru viņi iepērk dzīvokļus un nodod tos īrēšanā. Tieši ar šo īpašnieku man nekādas saskarsmes nav, bet viņam ir ofiss Rīgā, kurā priekšniece ir viena kundze (ar tādu "interesantu" raksturu). Sāksim jau ar to, ka līguma parakstīšanas brīdī atrunājām tādu lietu, ka pagaidām bankas konts nav atvērts, līdz ar to - maksāju skaidrā naudā uz rokas īres naudu. Es, protams, uzreiz piebildu, ka man tādas lietas nepatīk un pajautāju vai drīzumā būs konts atvērts? Uz ko saņēmu atbildi jā, būs, tikai kad viņa nevar precīzi vēl pateikt. Ok, tikai jau trešo mēnesi maksāju skaidrā naudā. Un katru reizi kad apjautājos par kontu, seko dažādas atbildes - drīz būs, pagaidām nekas nav vēl zināms, viņš ir tik ļoti noslogots un ietekmīgs cilvēks, ka atvērt kontu viņam pagaidām nav laika un nav arī īpašas vajadzības. Nepatīkami. Bet tas attiecas tikai uz īres maksu. 

Ietekmiigs un aizņemts cilvēks visus darījumus veic skaidrā naudā? :D Tad jau tiešām aizņemts, kā nekā pavisiem aizskriet un iedot naudu uz rokas :P

Kad Jūs maksājat par īri, Jums vismaz kādu kvīti vai ko tādu izsniedz?

Labots: 10.12.2015 08:16

Kvīti gan nedod, bet ir izveidota taada kaa tabula uz kuras uzliek datumu, summu (kura ir iemaksaata) un parakstu, abas puses. Zinu, ka būtībaa tas dokuments nekas nav, bet vismaz kaut kas. 

Tas atkarigs no ires liguma. Pec butibas ir jamaksa saimniecei/kam. rekinu piestadija tev, jo tu tur dzivo.

11 - 15 с 15