Sagatavošanās bērniņam - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

FAQ

Как это работает?

Omniva

Omniva

Платные услуги

Платные услуги

Для магазинов

Для магазинов

Безопасные покупки

Безопасные покупки

Sagatavošanās bērniņam

Sveikas, gaidu savu pirmo bērniņu. 

Gribēju jautāt cik ātri jūs sākāt gatavot mazajam visu? Drēbūites, pudelītes, knupīšus, utt?

Vai uzreiz pēc tam kad uzzinājāt mazā dzimumu? ;D 

Vairāk gribētu saprast kas ir tās svarīgākās lietas, ar ko sākt? :) Cik daudz nepieciešams utt?   :)

rati, gultiņa, utt, kad to visu pirkāt? Pēc mazā dzimšanas, pirms? 

Laikam jau katram individuāli, man viena meitene zināma, kas arī māmiņu somu, ko jāsagatavo uz slimnīcu pēdējās dienās tikai kko meklēja un tā arī aizbrauca uz  slimnīcu, nebija daudz kas no saraksta. :)

15 Ответы

Nu ja negatavojas pirms,tad svarigi,lai neiztērē naudu un var visu nepieciešamo sapirkt... 

Bet ta kā tomēr iesaka jaundzimušajam drēbītes un veļu,kas ar viņu saskarsies, pec veikala pārmazgāt un izgludināt,tad to tomēr būtu prātīgi darīt laicīgi.

Mēs pirkām gultiņu,matracīti, ratus kādus 2 men. pirms dzemdībām, lai paspēj tomēr nedaudz izvedināties (tomēr ir nedaudz savdabīgs aromāts jaunām precēm pat ja tās ir eko šmeko, kur nu vēl ja kas plastmasigs utml). Knupjus, pudeles neiesaku pirkt pirms laika,jo nezinat vai vajadzēs (nu ja nu vienīgi galigi esat nolēmuši-jā knupim mierinātājam un nebarot ar krūti). Drēbītes sāku pirkt kkad arī ap 6/7mēn., kādi 4 komplekti 56.izm un 3komplekti 62.izm. (manam bernam gan derēja 56 kādu brīdi,tā ka bij ok, citiem jau piedzimstot tas neder, jo liels bebis).

Somu krāmēju apmēram 3ned pirms datuma, bet lielākā daļa lietu jau bija saliktas (nu no tām,kas mājās- drēbes man utml) un pārējās jau zināmas,kas jāpērk, tad tas bij ātri, bet tāpat vīrs kko vēl pirka turpat dzemdību namā pēc dzemdībām (es gan vairs neatceros ko).

Pudelītes, knupīšus un gultiņu točno pēdējos sagatavo, kad cilvēks jau ir piedzimis un tiešām ir izjusta akūta nepieciešamība pēc šiem priekšmetiem. Bērnam tas viss apriori nav vajadzīgs. Un arī mammai - problēmu gadījumā būs stimuls normāli risināt krūts barošanas un kopīgas gulēšanas problēmas, ja tādas radīsies. Gatavoju visu nepieciešamo uzreiz, kad bija iedvesma un nauda, un vēlme kaut ko nopirkt, ne ar kādiem dzimumiem noteikti neaizbāzu sev galvu, sonogrāfija ir domāta vispār citam un nekad nevar garantēt 100% precīzus datus. Jo ar lielo vēderu un mazo bērnu pa veikaliem īpaši staigāt nesanāks. Kam no lielā noteikti ir jābūt - autokrēslam. Ja sava auto nav, tāpat ļoti noderēs, no dzemdību nama arī ar tramvaju gan nebrauksiet. Ar ratiem arī var gaidīt - paskatoties, ka ies slings vai ergosomiņa mammai un bērnam, jebkurā gadījumā tie ir ērtāki, mobilāki un bērnam nerada stresu, bet mammai palīdz aktīvi piedalīties mājas darbos un sociālajā dzīvē. Tā kā no nepieciešamā paliek drēbītes, kopšanas līdzekļi - pamperi, lanolīns, paladziņi, mammai barošanas veļa un drēbes, ja ir vēlme pēc tādām, tas pa lielam arī viss.

Vispār piekrītu Margueritte, bet tā kā nav zināms vai māmiņa vēlas slingot,tad manuprāt rati tomer būtu lielāka prioritāte par slingu.. Arī ne visas jaunās māmiņas ar pirmo bērnu uzreiz ir gatavas tam,ratos tomēr vieglāk ielikt, man ar bija bail ar tik mazu (un beigās tā arī tā lieta neaizgāja un dārgo slingu knapi pārdevu par puscenu, pasteidzāmies, pirms dzemdībām domāju,ka varēsu, bet realitātē nekā)...

Jā, es arī piekrītu ka ratus, nav ko atlikt, jo slingā vari iziet uz stundu, bet ne visu dienu...mugura tomēr jūt tos kg, lai arī iesākumā tie nav lieli.  bet ar slingu var tikt visur, kur nevar ar ratiem.

Domāju, ka gultiņu ar var sagādāt laicīgi un salikt, kad piedzims. Ērti jau barot mazo pieaugušo gultā, bet tāpat bērniņš ir kustīgs un pieaugušo gulta nav droša, kad darīsi kādu darbiņu, bērnu gultiņa ir drošākā vieta.

pabrīnijos par lanolīnu, jo pirmo reizi dzirdu par tādu... varbūt tika domāts likopodijs? tas domāts apsārtušiem dupsīšiem.  

Ir lietas, kuras laicīgi jāsagatavo, piem., soma uz slimnīcu. Ja dzemdības notiek priekšlaicīgi, tad viss pa rokai un aidā dzemdēt. Pārējais mūsu laikos ir viegli nopērkams ,arī pēc tam. Ja prātīgs un izdarīgs vīrs, tad viņš var sapirkt iztrūkstošo daļu,kamēr esi slimnīcā.

> inguu

Ir lietas, kuras laicīgi jāsagatavo, piem., soma uz slimnīcu. Ja dzemdības notiek priekšlaicīgi, tad viss pa rokai un aidā dzemdēt. Pārējais mūsu laikos ir viegli nopērkams ,arī pēc tam. Ja prātīgs un izdarīgs vīrs, tad viņš var sapirkt iztrūkstošo daļu,kamēr esi slimnīcā.

Nu es domāju, ka manējais lai arī ne vienmēr rīkojas pareizi, tomēr par bērnu satraucas un ja kas būtu nepieciešams noteikti atrastu un nopirktu. :)

Heh uzreiz atceros , ka manā darba vietā vectētiņš , kad meitu aizveda dzemdēt bija pamatīgi satraucies :D , bija aizsūtīts uz veikalu iepikrt nepieciešamo. :D Zvanīja pamanīti pārnervozējies, ka tiek sūtīts uz veikalu pēc pamperiem, utt. :) Likās, ka pats dzemdēs bērnu. :)

Jā , ir vietas, kur ar ratiem nevar tikt kkur augšā pa trepēm piem. bet tā savādāk pa ceļu jau ērtāk kko stumt, nevis nest ilgstoši :) Pie tam ratus parasti vēl var nokrau ar līdzpaņemtajām lietām un kādiem iepirkumiem. 

Nuy gan jau ja ir abi, tad arī nav slikti, atrodas pielietojums. Tikai jāskatās kā ar naudiņām vai visu būs tik vienkārši nopirkt vai arī jāizvērtē būs , kas vairāk nepieciešams.

Nu man jau arī liekas, ka labāk jau ja laicīgi viss sagatavots, lai gan sākumā jau bērns ir vecāku gultā, tomēr labāk ka tā gultiņa laicīgi. 

Drēbītes vajag ļoti daudz??? :) Zinu, ka mazie ātri aug, un parasti jau vēl kāds kko uzdāvina piem vecvecāki un tā... bailes sapirkt par daudz, ka pusi nepasp;es nemaz uzvilkt. :) 

tieshi vakar bij mana pirmaa beerna dzimshanas diena Nevainīgs

sho to no dreebiiteem iepirku,kad uzzinaaju dzimumu,gultu mazliet peec tam,somu saliku peedeejajaa meenesii,ratus nopirkaam,kad piedzima,skaties,kaa Tev ar iespeejaam,beerns izmaksaa daargi,ja vari visu uzreiz nopirkt,tad dari,kaa eertaak,daudzas sagaida piedzimshanas pabalstu un tad veel nopeerk truukstosho.

Te dažas saka, ka vajag pēc bērna dzimšanas atlikušo iegādāt, man atkal ir cits stāsts šajā jautājumā.. Arī mēs šo to bijām atlikuši tam brīdim - "PĒC bērna dzimšanas". Mazais piedzima, sākās visādas klapatas  - ilgi bija jāguļ slimnīcā(to jau nekad nevar paredzēt, kā būs), ārpus slimnīcas ilgi netikām ne vīrs, ne es. Loģiski, ja vien nav super komanda ar omēm un citiem radiem, tad pasiem vecākiem nav  iespējams neko iepirkt šajā "pēc" laikā. Mums tas lieku stresu. Tobrīd abi šķendējāmies, ka neesam visu iepirkusi laikā . Bet tas tā.. Tikai kā papildus pieredze, par ko aizdomāties. Labāk jau tomēr, ka viss pa lielam ir gatavs uz mazā dzimšanu. Lielāks miers, jo pēc tam sākas citas rūpes. Laimīgi!:)

Par ratiem vajag parupeties laicigi,ja perc jaunus no kataloga tad pasutijums jagaida 4 nedelas,es pirku menesi ieprieks ratus,gultiņu,gultinai visu nepieciesamo,galdinu ar vannu un partinamo virsmu,un tad drebites,pudelites sakumam nevajag ja barosi ar kruti,pamperus 3-6 kg,un visu pec saraksta ko prasa dz.nama.Veiksmi!!!:)

1 - 10 с 15