Ļoti vajag atsauksmes par darbu pārdevējas amatā Rīgā - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Ļoti vajag atsauksmes par darbu pārdevējas amatā Rīgā

Sveikas meitenes!

Tā kā drīzumā būs jābrauc uz Rīgu lai tur dzīvotu un strādātu gribētu izlasīt jūsu atsauksmes par darbu par pārdevējam (apģērbu, apavu, somu, vai arī būvmateriālu, mēbeļu veikalos) jo man pašai nav ne jausmas kāda ir situācija šajā nozarē. Jau dažus menēšus pētu slūdinājumus ss.lv, un citur un tagad ir daži jautājumi.

-- Vispirms mani, protams, interesē algas. Kādas izredzes saņēmt ap 500-550 uz rokām ? un lai būtu oficiāli samaksātie nodokļī. Vai tāda summa ir pati par sevi saprotāma tieši Rīgā vai tomēr kopumā algas sanāk mazākas? Vai varbūt lielākas?

-- Un kad darba devējs sola pamatalgu + % no pārdošanas cik apmērām sanāk tie % mēnesī? Saprotu ka katrā veikalā summa var atšķirties.. bet nu apmērām?

-- Gribēos arī dzirdēt cik katrai no jums ilgst darba diena vai 9 vai 11 stundas? Un cik dienu sanāk mēnesī? Un ja kopumā mēnesī sanāk vairāk par 160 stundām (laikam visos gadījumos sanāk vairāk) vai darba dēvejs piemaksa par virsstundam?

-- Un kā ir ar pārtraukumiem? Vai ir iespēja paēst un atpūsties? Vai visu cauru dienu jastāv uz kājām un nedrīkst pat apsēsties?

Gribētos saņēmt jebkuru informāciju Улыбаюсь lai saprastu uz ko var cerēt un ar ko būs jārēķinās.

Paldies!

6 Ответы

atkarigs no iestades kura stradasi,,ja stradasi un patiks vis izdosies un ari komunikacija ar pircejiem,bet ja nepatiks tad neka atalgojums tik liels diez vai ja vien nebusi nodalas parzine,,ta tu varetu but tikai pec ilga laika pieradot sevi un piesaistot klientus kas nak un atkal atgriezas,,,procenti ja labi strada un esi paveikusi kadu prieksnieka noteikto normu sanemsi ka bonusu,bet ka iesacejs sakuma bus 2-3 menesi parbaude un tad tikai viss parejais,,janostrada vismaz paris gadi saja joma lai iegutu uzticibu un pienacigu atalgojumu.ceru ka nedaudz esu palidzejusi izprast situaciju..

Piekrītu, ka tas atkarīgs no uzņēmuma, kurā strādā. Mana pieredze aprobežojas tikai ar divām darba vietām daudzu gadu garumā. Pirmo izvēlējos tāpēc,ka pēc skolas bija ar kaut ko jāsāk. Alga bija ap 300 eiro mēnesī (pēc nodokļiem). Strādāju veikalā. Darba devējs bija privāts. Līdz ar to uz papīra parādījās "prēmijas",kuras gan tur bija tikai fiktīvi. Strādāju 13-14 stundas dienā pa maiņām, bet algu saņēmām par 11 stundām, bez piemaksām par virsstundām,svētku dienām utt. Apriebās un tagad otrā darba vietā pelnu 400-500 vai vairāk (atkarīgs no nostrādātajām stundām) pēc nodokļiem, turklāt esmu tikai pārdevēja. Godīgi saņemu samaksu par savām stundām (8-10 h dienā, ne vairāk), kā arī papildus naudiņa par darbu nedēļas nogalēs, svētkos utt. Ir arī darba samaksas paaugstinājumi pēc nostrādātajiem gadiem. Kā arī apdrošināšana no uzņēmuma puses,par kuru man nav jāmaksā. Tā kā tas ir atkarīgs tiešām no uzņēmuma un darba devēja. 

Paldies, meitenes!

Paldies, meitenes!

Исправлено 10.08.2016 19:30

Kādreiz strādāju vienā no lielveikaliem, apģērbu veikalā. Kopā jāstrādā bij 4-5dienas nedēļā, pa 9-12h dienā. Tā kā veikals labi apmeklēts un liels, tad prakstiski visas stundas bij jānostāv kājās bez pārtraukumiem. Veikalā pat īsti krēslu nebij/nav. Vienīgi pusdienlaikā 30min (kas neiekļāvās apmaksāto stundu skaitā) varēja apsēsties. Bij šausmīgi grūti. Pat kafiju padzert nebij laika. Ar prieku neviens tur strādāt nekad negāja. Alga 400-430eur uz rokas, bez bonusiem. Ilgi neizturēju.

Lai arī diskusija sena, piebildīšu (ja nu kāda meklē darbu šajā nozarē), ka nav tik traki.

Man ir darba diena 8h (kas personīgi man ir grūti un mēģinu dabūt 12 vai 14h, bet negrib dot), pusdienas pārtraukums 1h. Mēnesī ap 20 dienām nostrādāju, 450-600 uz rokas.

Autorei piebilde - virs 160h mēnesī piemaksas par virsstundām nav, jo katrā mēnesī ir atšķirīgs pilnas slodzes stundu skaits. Piemēram, tagad martā ir 184 darba stundas. 

1 - 6 с 6