Atverskapi - nodokļi - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Atverskapi - nodokļi

Sveikas! Uzgāju šo rakstu http://nozagts.com/news/vid-algo-darbiniekus-kas-izspiego-iedzivotaju-tirgosanos-socialajos-tiklos?10693#.WIm-MLqGN54.facebook . Vai atverskapi.lv vēl ir atļauts tirgoties, nemaksājot nodokļus, vai VID jebkurā brīdī var uzrakstīt un lūgt reģistrēt saimniecisko darbību? Vai drīz varētu būt tā, ka nedrīkstēs tā vienkārši tirgot drēbes? 

9 Ответы

Tieši tikko lasīju rakstu, ka līdz noteiktai summai (manuprāt, ap 1400 euro gadā) problēmas nebūs, bet ja vairāk, tad VID var interesēties par visu šo.

Interesanti gan,mēs jau par lietām esam maksājušas nodokļus un tad viņi grib lai mēs maksājam vēlreiz,tiešām sviestā iet!

Šajā rakstā ir minēts par komerciālu pārdošanu, bet atverskapi.lv, piemēram, es tirgoju tikai SAVU PERSONĪGO mantu - tāpēc man nav jāreģistrē saimnieciskā darbība! :)

> Sama

Interesanti gan,mēs jau par lietām esam maksājušas nodokļus un tad viņi grib lai mēs maksājam vēlreiz,tiešām sviestā iet!

Domāju, ka likumā ir atrunāts vai par lietotām lietām ir jāmaksā nodoklis. 

Šī tēma jau sen izrunāta - nodokļus piedzen no tām, kas tirgo ebay/ali sapirktās mantas ar uzcenojumu nevis personīgo mantu, jo par personīgo jau ir samaksāts pvn veikalā.

> Inky

Šī tēma jau sen izrunāta - nodokļus piedzen no tām, kas tirgo ebay/ali sapirktās mantas ar uzcenojumu nevis personīgo mantu, jo par personīgo jau ir samaksāts pvn veikalā.

Bet ja ali/ebay nopirkta lieta man neder un ieliku atverskapi , tad ari jamaksa nodoklis.?

Ja summa pàrsniedz 1400€ gadà, tad jà.

kaut kā man neticās, ka tajā rakstā minētā sieviete/meitene pārdeva paštaisīto bižutēju par 1400+ eur :D 

Исправлено 27.01.2017 15:13

Jekaterina Koļcova

Saimnieciskā darbība jāreģistrē pirms darības uzsākšanas.

par saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība ar mērķi gūt peļņu un kas ir vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību, tajā skaitā - nekustamā īpašuma izīrēšanu.

Fiziskās personas darbība tiek uzskatīta par saimniecisko darbību, ja tā atbilst vismaz vienam no šādiem kritērijiem:

• -darījumu regularitāte un sistemātiskums – trīs un vairāk darījumi gadā vai pieci un vairāk darījumi trijos gados;

• -ieņēmumi no darījuma pārsniedz 14 229 un vairāk eiro gadā (izņemot ienākumus no personiskā īpašuma pārdošanas (piemēram, personisko lietu – mēbeļu, apģērba un citu lietu pārdošanas);

• -darbības ekonomiskā būtība vai personas īpašumā esošo lietu daudzums norāda uz sistemātisku darbību ar mērķi gūt atlīdzību.

Cilvēkam saprotamā vienkāršā valodā izskaidrots:

https://www.vid.gov.lv/lv/vid-aicina-fiziskas-personas-registret-saimniecisko-darbibu

1 - 9 с 9