Jautājumi īrējot dzīvokli - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Jautājumi īrējot dzīvokli

Ja dzīvokli īrē vairāki cilvēki, cik saprotu, īpašnieks izvēlas slēgt līgumu ar vienu vai katru atsevišķi. Kāda atšķirība? Kas man, kā īrniekam, ir izdevīgāk?

14.11.2013 10:10

Ko nozīmē dalīts sanmezgls?

14.11.2013 10:15

Tualete un vannas istaba atsevišķi.Vēsais

14.11.2013 10:25

1. - Ja līgumu slēdz uz kāda cita vārda. Tas Tev ir pats ērtākais veids, jo neuzliek pilnīgi nekādu atbildību, izņemot cilvēcīgo un Tu vari nozust nebrīdinot. Ja, protams, esi neliete. 

2. - Ja īpašnieks slēdz ar katru atsevišķu līgumu. Tas nekādā ziņā nav izdevīgi īpašniekam, jo tad katrs līgums var būt pārtraukts atsevišķi un otra cilvēka pienākums nav atmaksāt visu īres maksu, bet tikai savu daļu. Šajā gadījumā, prātīgs īpašnieks pārtrauks arī otru līgumu, ja otrs īrnieks laicīgi neatradīs aizvietotāju, jo viņš sākumā gaidītās samaksas vietā saņems tikai daļu. Tev tas ir izdevīgs variants, tad, ja citā gadījumā līgums būtu uz Tava vārda. Respektīvi, ja aiziet kāds no citeim īrniekiem, tas neuzliek pienākumu pārējiem nosegt viņa mēneša maksājumu. Katrs maksā par sevi un summu nemaina dzīvojošo skaits. 

Īpašniekam noteikti ir izdevīgāk taisīt vienu līgumu uz viena vārda, jāsaka, ka lielākā daļa īpašnieku tā arī dara un saprotot risku neiet uz kompromisiem, jo nu laiks ir nauda un ja tiek slēgti vairāki līgumi par vienu dzīvokli sanāk, ka īpašniekam ir jābūt lietas kursā par jūsu saskaņēm/nesaskaņām, viena aiziešanu nākamā atnākšanu, kas tā vienmēr ir studentu dzīvokļos. Protams, ka tas nav ērti. 

Bet kopumā vēlos teikt, ka civillikums diezgan aizstāv īrniekus un arī ar īres līgumu jebkurš var jebkurā brīdī aiziet un neviens īsti nevienam neko nevar padarīt. Vienīgi neatdot drošības naudu. Tā kā man šķiet, jaunieši pārāk uztraucās par šo papīru, tā ir tīra formalitāte, kura ir nepieciešama, lai īpašnieks varētu saņemt naudu. 

14.11.2013 10:29

> Movi-vinnijs

Tas labi, ka tualete un vannas istaba atsevišķi. :D

14.11.2013 10:33

> Ieva

Tātad, ja līgums ir uz mana vārda un kāds aiziet, tad man jāmaksā par viņu arī?

14.11.2013 10:50

> elinitta

protams, it sevišķi, ja jādzīvo ar kādu kopā! Kamēr viens stundu dušojas, bet Tev vajag uz tualeti, tad atliek čurāt virtuves izlietnē, ja tualete nav atsevišķi. :D Ir dzīvots kopā ar citiem, labākais ir atsevišķi tualete no vannasistabas. :)

14.11.2013 11:38

> elinitta

Jā, ja līgums ir uz Tava vārda, tad ja kāds pazūd, Tu sedz viņa daļu. Vai nu sedzat visi kopā, tas atkarīgs no tā kā paši sarunājat, bet vienīgais, kas var interesēt īpašnieku ir pilns mēneša maksājums. 

Ar līgumiem, kas saistīti ar nekustamo īpašumu es saskaros dien dienā, bet tad es uz to skatos no profesionālā viedokļa un tad es teiktu, kan stresa, Tu jau vari viņu lauzt. Tā tīri no savas privātās pieredzes varu teikt, ka es agrāk arī īrēju dzīvokli ar dzīvokļa biedriem. Es kādas trīs reizes šķīros par 100ls vairāk mēnesī kā bija plānots, jo kāds zaudē darbu, kāds pārvācās, kāds ar kādu sastrīdās. Tā dzīvē notiek, neviens nav nekur piesiets. Es nekad vairs to neuzņemtos, nav patīkami ja rēķinies ar ienākumiem, bet dažas dienas pirms īres maksājuma Tev ir jāatdod pa diviem. Jo nu, protams, Tu vari pārtraukt līgumu, bet tad tev ir ātri jāmeklē cita dzīves vieta, jāved mantas, jāmaksā atkal par diviem mēnešiem un jāzaudē garantijas depozīts. 

Ja viņi grib, lai viss noteik uz Tava vārda, ieteiktu tad uzstāt uz atsevišķiem līgumiem, ja īpašnieks piekrīt. 

1 - 7 с 7