Sagatavošanās bērnudārzam - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

FAQ

Как это работает?

Omniva

Omniva

Платные услуги

Платные услуги

Для магазинов

Для магазинов

Безопасные покупки

Безопасные покупки

Sagatavošanās bērnudārzam

Sveikas mammas! Mazais pēc kāda laiciņa sāks iet privātajā bērnudārzā...  Gribas vismaz laicīgi zināt un saprast, lai varu laicīgi sagatavot nepieciešamo.

Pastāstiet cik daudz drēbīšu bērnam vajag (var par visiem gadalaikiem). Saprotu, ka ar džinsiem nestaigās , tātad ja puika ,tad kkas līdzīgs spora biksēm, lai ērti kustēties vai  šorti,ja tik silti, zeķubikses droši vien vairāk meitenes, puikas velk siltumam. džemperīši garām rokām, plānāki biezāki, vai arī var būt bodiji? Cik saprotu kombinezoni  divdaļīgie jaka + bikses, tāpat arī drēbes gulēšanai.  Iekštelpām sandeles?  Un ārā ejamie apavi.

Cik daudz to visu reāli vajag?  (nu katram bērnam jau var būt savādāk.). Draudzene stāstīja , ka velk bērnam katru dienu ko citu, pat ja nav netīrs vai sasvīdis un tikai tāpēc, ka visi katru dienu citās drēbēs.  :D  Reizēm vienkārši noliekot uz divām dienām malā un tad velk atkal, (nemazgājot). :D Nopeitni? Tāda pakaļskriešana? :D  Katru dienu cits tērps obligāti?  Saprotu, ka jābūt arī rezerves komplektam un attiecīgi ja bērns mācās iet uz podiņa, tad varbūt pat vairākiem...   

Gribētos saprast ko vaig un apmēram cik daudz. :) Lai var laicīgi izpētīt cenas un iegādāties. 

Pērkat tikai jaunas drēbītes?  Un cik daudz svētku drēbītes? Cik bieži ir kādi svinīgie pasākumi, teātri vai kas tāds, kur vajag pucēties? ;) 

Un vēl - kādi tad tieši ir tie foršie labie cimdi,kas nelaiž mitrumu ir ētri kko turēt rokā un rokas nesalst? šoziem nepirkām cimdus, jo redz omes uzadīja un tā, bet tomēr paliek mitri un ar;i rokas vēsas  vai pat aukstas, nākamajai ziemai noteikti citus.  Un kā ar cimdu pazaudēšanu? Nav tā, ka uzreiz 5 pāris cimdus vajag? :) 


6 Ответы


Исправлено 06.02.2018 18:03

Mums ir divdaļīgais kombinezons virsjaka + bikses. Ziemas zābaki. Iekštelpās viegli mokasīna tipa apavi, staigā t-kreklā, sportiska tipa biksēs. Ir vēl jaka vai džemperis, bet to vienmēr no rīta novelk.

Turpat skapītī ir atstāta soma ar rezerves drēbēm, biksītes, zeķes, bikses un maiciņa. Šo somu pat uz mājām vairs nestiepju.

Pidžamma.

Šogad līdzi dodu vēl vienu cimdu pāri (turpat virsjakas kabatās ielieku), lai katrā gadījumā var pārvilkt. Vēl viens cimdu pāris ir ielikts manā rokassomā :D Jo ļoti patīk tas sniegs, bez aiztikšanas neiztikt.

Pērku tikai un vienīgi jaunas lietas.

Bērns pats katru dienu velk citas drēbes, biksītes noteikti, jo es pati esmu higiēnisks cilvēks un mācu to arī bērnam.

Rudenī/pavasarī ir siltinātie džinsi un puszābaki vai botes. Džinsus pārvelk uz sporta biksēm.

Svētki pagaidām mums ir izkrituši. Bet, ja būtu, tad noteikti kādu solīdu kreklu tik uzvilktu un viss. Uz fotografēšanos arī nepucēju, tikai džinsi un maika.


Nu katrā,bernudārza ir savas prasības.

Mēs velkam, āra kombinzonu - bikses un jaku, vai siltinatas džinsas un kurciņu,skatoties,pēc laika apstakļiem.

Cimdus noteikti,var nopirkt,vairakus pārus....jo manejais ,samēra bieži,atgriežas no bērnudārza,ar vienu cimdu....

Un otru,ta ari,nekad nav izdevies atrast....Cimdus ziemai,rudenim izvelos,Lenne vai Huppa,benam silti un mitrumu nelaiž cauri.

Līdzi uz bērnudārzu,mugursoma salieku,visas nepieciešamas drebītes": kuras smuki,salieku,deliņa skapītī,ta lai pats,var atrast,ja ko vajag.

Šorti - vizmaz 2 gb, Maiciņas- 2gb, Apakšbiksites vairakas. Tad sporta tērps,česhkas, pa cik ejam uz basenu,tad piederumi basenam,PIDŽAMA,atbilstoši gadalaikam, maiņas sandeles.

Drēbītes mainu,pēc nepieciešamības, bet noteikti,ilgak pa 2 dienam,ar vienam un tam pašām neejam.

Uz svētkiem,pucejamies svētku drebes. Nu svētki, sanak apmeram,kadas 5x pa gadu, uz teatriem,īpaši nav japucējas.

Tad vel,ļoti bieži,ir vajadzigas dažādas maskas, atbilstošas, katram pasakumam.


Skatos uz bērniem, kad pa dienu staigājas ārā, visiem huppa cepures vai Lenne, ļoti labas tātad? Mums šogad nav, jo paši pat nepirkām. Atdeva pāris lietotas un ome uzdāvināja jaunu.  Nekāda vaina nav, nesvīst. Vienīgi laikam tas ir tas iemesls ,ka ir tās ķivercepures, jo nekur nelaiž cauri vēju un šalli nevajag? Vai vienkārši ķēdes efekts? :) :D Nesaprotu , bez maz kā obligātā prasība. :D 

Var jau omes iepazīstināt ar firmām - ja nu kas, lai pērk tās. :D :D :D  :) 


Ķivercepures ir labas, kakls nav pliks.

Protams, audzītēm ar auklīti pienākumos ir tikai palīdzēt apģērbt, līdz ar to, uz vietas, kad pērk, jāskatās, vai bērns pats visu var izdarīt, lai pēc tam var dārziņā bez palīdzības iztikt.


Исправлено 06.03.2018 10:38

Uzrakstīšu par puiku, laikam autorei tā ir.

Jāskatās, kāds klimats grupiņā. Mums vienā dārziņā bija mūra ēka ziemeļu pusē, padrēgns. Ziemā vilka mīkstās treniņbikses ar gumiju, garroku kreklus. Tagad silta grupiņa dienvidu pusē, tikai šorti un T krekli. Arī skatos, lai šortiem gumija. tāpat arī viss pārējais max ātri, viegli uzvelkams, bez pogām, āķiem, šņorēm. Zābaki Kuoma vai Crocs arī šī iemesla dēļ. Citu bērnu apģērbus nepētu, ja tīrs krekliņš, velku arī nākamajā dienā. Bet nu principā, jā, kā minimums vēlams vismaz septiņiem komplektiem būt, lai visai nedēļai pietiek. Ir gan jauns, gan lietots (labā stāvoklī), jo tāpat tiek virsū gan ēdiens, gan ūdenskrāsas, gan tāpat nosmērē. Virsdrēbes arī obligāti 2 komplekti. Man ir pat vairāk, jo iedod kombi - vakarā ceļo netīri, dibens netīrs, piedurknes netīras. Nav laika katru dienu vešmašīnu griezt, tāpat arī līdz rītam var neizžūt. Dārziņā stāv arī rezerves krekliņš, šorti, zeķes, apakšbikses, 

Teātri parasti notiek darba dienās turpat dārziņā, uz tiem speciāli nepucējas, iet kādi ir.

Svinīgāks tērps - māmiņdiena, 18. novembris, fotogrāfēšanās reizi gadā. Uz citiem pasākumiem parasti maskas.

Nekādus specuzvalkus nepirku, bikses parastas tumšas + kāds interesants pogājams krekls, tauriņš, vestīte.

Zeķubikses puikam nedevu, tikai legingbikses. 

Cepures visādas, bet mums nav cieņā adītās, jo visu laiku sūdzās, ka grauž. Ir brendi, ir arī H&M. Katrā ziņā mani tas neko daudz neuztrauc, bet mēs ejam parastā pašvaldības dārziņā, varbūt kādos privātajos visi lūr, kas viens otram mugurā. (Atzīšos, ka es vienīgi noskatos, kas par firmu, ja ir interesants dizains vai funkcionalitāte, kādu esmu meklējusi).

Ja ir interese, varu padalīties ar adresīti, no kuras daudz pasūtu bērnudārznieku drēbes, tagad vēl ir atlaides. Man vēl šis tas pašai acīs iekrita, pasūtīšu.


Исправлено 06.03.2018 11:02

Varbut,ka privataja var taa pieprasiit- vajag to un sho,bet vispar jau katrs velk,ko macinjsh atljauj.

Man 2 berni,jaunakais shogad pedejo gadu darzinja. Nekad nav bijushi Lennes vai Hupas...vienigi Crocs gan perku,lai kajas siltas.

Galvenais sekot lidzi temperaturai- nepartuntule!es vienmer gjerbu pec principa-labak mazliet mazak,jo ara berni kustas un atri sasvist.

Un gjerb atbilstoshi gadalaikam,nevajag oktobri ielikt un aprili iznjemt bernu no kombinzona;) seko lidzi vai tiesham ir auksts.

Mes drebes iekshtelpam mainam 2/3x nedelja. Respektivi 2-3dienas ar  vienam,ja nav netiras. Protams velja un zekjes,pats par sevi saprotams-katru dienu.

Iekshtelpas parasti ir loti siltas+daudz berni viena telpa,auksti nebus.

Plaukta-skapiti stav rezerves drebes ,ja nu nosmerejas vai kaads aplej e.t.c

Pidzamma- plana. Chibas nodarbibam. Sandales iekshtelpam 

1 - 6 с 6