Gribi dzīvot? DOMĀ un DARI! - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

FAQ

Как это работает?

Omniva

Omniva

Платные услуги

Платные услуги

Для магазинов

Для магазинов

Безопасные покупки

Безопасные покупки

Gribi dzīvot? DOMĀ un DARI!

Šī ziema cilvēkus padarījusi apjukušus! Domāju ka varu apgalvot to, ka nekad februāra mēnesī nav redzēti tik daudz velobraucēju uz ielām!

Jauki! Cilvēki dzīvo veselīgu dzīvesveidu, ekanomē un ir draudzīgi dabai, taču ir viens BET!

Daudzi no velo braucējiem neaizdomājas par to, ka viņi ir neredzami, par to, ka auto nedzird, auto redz pēdējā brīdī un apstāties uz sitienu arī nevar!

Stāsts par šīs dienas piedzīvoto....(21.02.14)
Braucot no Berģu ciematiņa uz lielceļa pusi pēdējā mirklī saprotu ka priekšā velo braucējs. Gaismas stars no ciemata puses un tas mazais sarkanais kvadrātiņs velo aizmugurē mani darīja uzmanīgu!
Lēnām slīdot garām secinu ka no priekšas nav vispār redzams.... ļoti liela vēlme apstāties un pateikt par to ko domāju, bet noturēju mēli aiz zobiem un turpināju ceļu.

Braucu no Teikas un skatos, pie mūsu krustojuma stāv divas mašīnas ar avārijas gaismām. Viena tuvāk, otra tālāk. Nodomāju ka atkal jau kāds mēģina izgriezt uz lielceļa nepārliecinoties par drošību.
Pēc kādām 10-15 minūtēm atkal braucu no Berģiem. Pie krustojuma nu jau redzu ātro palīdzību.taču automašīnas nav! Kā jūs domājat.... ko glāba??? Ceļa malā velo braucēja ar savu braucamo blakus!!!!

KO ES VĒLOS PATEIKT....

Neviens mūs neglābs, ja paši sevi nesargāsim. Mums jāmāca saviem līdzcilvēkiem, bērniem par to ka uz ceļa ir jābūt redzamam. Šobrīd ir tik daudz iespēju... Pats labākais standarts- velo aprīkots ar gaismām no priekšas un no aizmugures un mugurā atstarojoša veste.

Taču cacīgam cilvēkam ( kā es :D ) ir citas iespējas...

Atstarojoša dzija no kuras var uzadīt cepures, šalles, jostas, cimdus.

Atstarojoši diegi ar kuriem var satamborēt motīvus

Atstarojošas lentas kuras var sašūt pieskaņojot apģērbam, kuras var apsiet ap kāju.

Ne tikai cietīs notriektais, bet kā jutīsies autovadītājs???? es noteikti negribētu dzīvot ar tādu vainas apziņu tikai tādēļ, ka kāds ir bezjūtīgs, neatbildīgs!

29 Ответы

Vēl ir baigi labā štelle, kas man kā cacīgam cilvēkam dikti patīk - ventiļu gaismiņas. eBay maksā tikai pāris dolārus, bet pat pašai prieks skatīties minoties. Priekšas un aizmugures mirgojošās gaismiņas komplektā esmu redzējusi arī pa kādiem 2-4Ls. Būt drošam nemaz nemaksā TIK daudz!!

Man gan ventiļu gasmiņas nav taurenīša formā, bet dzīvē izskatās aptuveni tā pat:
http://www.youtube.com/watch?v=36wtATY39mA

> Inky

Vēl ir baigi labā štelle, kas man kā cacīgam cilvēkam dikti patīk - ventiļu gaismiņas. eBay maksā tikai pāris dolārus, bet pat pašai prieks skatīties minoties. Priekšas un aizmugures mirgojošās gaismiņas komplektā esmu redzējusi arī pa kādiem 2-4Ls. Būt drošam nemaz nemaksā TIK daudz!!

Man gan ventiļu gasmiņas nav taurenīša formā, bet dzīvē izskatās aptuveni tā pat:
http://www.youtube.com/watch?v=36wtATY39mA

Jā, piekrītu, man arī ir tāds,bet aizmirsu pieminēt! :)

galvenais jau ir tas, lai cilvēki aizdomājas!!!

Vestes (zaļās, kas astaro) arī nav visiem velo braucājiem.. Labi, ja dažiem esmu redzējis..

Ja ir veste + visas tur paredzētais -  gaismiņas, kā arī viss pārējais (protams, ķivere) tad nav problēmu droši braukt.

Problēma ir tie, kas brauc ar auto - pēc viņu domām ir tā, ka..

--> Es uz ceļa esmu karalis..

--> Ceļš nav domāts velo braucējiem.. (Lai Latvijā sataisa velo ceļus)

---> Velo braucēji nav auto - viņiem ir savādāki noteikumi..

---> Es redzu.. Vai tāpēc man būtu jāpalaiž garām velo? (Tas jau nav nekāds auto)

----> Jums jau par degvielu nav jāmkasā...

---> Atradušies zaļie braucēji...

Divritenis ikdienā ir arī mans transportlīdzeklis. Bruņojumā ir standarta atstarotāji, kas nāk līdzi ritenim, vēl pieliku mirgojošos, pašai veste. Jūtos koša kā Ziemassvētku eglīte :D Efekts ir, lai gan gadās autovadītāji, kas domā, ka ceļš pieder tikai viņiem. Novērojums no dzīves - pieklājīgāki ir smago mašīnu šoferīši.

> 2014

Vestes (zaļās, kas astaro) arī nav visiem velo braucājiem.. Labi, ja dažiem esmu redzējis..

Ja ir veste + visas tur paredzētais -  gaismiņas, kā arī viss pārējais (protams, ķivere) tad nav problēmu droši braukt.

Problēma ir tie, kas brauc ar auto - pēc viņu domām ir tā, ka..

--> Es uz ceļa esmu karalis..

--> Ceļš nav domāts velo braucējiem.. (Lai Latvijā sataisa velo ceļus)

---> Velo braucēji nav auto - viņiem ir savādāki noteikumi..

---> Es redzu.. Vai tāpēc man būtu jāpalaiž garām velo? (Tas jau nav nekāds auto)

----> Jums jau par degvielu nav jāmkasā...

---> Atradušies zaļie braucēji...

Cik noprotu, rakstījis vīrietis... un atvainojos... laikam nedabūjis ja jūtas kā karalis!

1. Stāstu par reālu situāciju uz LIELCEĻA nevis pagalmu!!!!

2. Esmu gan velo braucēja gan auto vadītāja tādēļ zinu abas puses vajadzības,iespējas un domas!

3. ar tādu attieksmi arī tiek notriekti un vārtās pa grāvjiem!

Lai Tev nāk apskaidrība! ;)

Jo sevi vairak sargasi jo atrak tevi notrieks.

> Viteens

Jo sevi vairak sargasi jo atrak tevi notrieks.

Nu Tu pateici :D

Bet ja nesargāsi sevi, tad nenotrieks? :D

Kas sevi sargā to Dievs sargā. Bet ja tāds liktenis paredzēts- agri vai vēlu tas notiek.

ijeta, Tu laikam nepamanīji šo rindiņu - "Problēma ir tie, kas brauc ar auto - pēc viņu domām ir tā, ka.."

Domaju to ta ka katram cilvekam ir savs liktenis rakstits un nau svarigi vai tu sevi sarga vai nesarga notiks taka ka bus lemts. Panemiet kaut maximas trgediju ka sevi pasargat aizejot vienkarsi uz veikalu pec maizes klaipa.

1 - 10 с 29