Juvelierizstrādājumi - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Juvelierizstrādājumi

Sveikas, dāmas! 

Varbūt kāda no jums ir saskārusies ar rotu izgatavošanu pēc pasūtījuma pie juveliera?

Vai vispār ir vērts pārkausēt vecas dārgmetālu daļas, lai izgatavotu jaunu rotu? Cik apmēram maksātu juveliera darbs? Saprotu, kā tas ir atkarīgs no darba sarežģītības, bet nu vai vispār tas ir tā vērts, vai tomēr veikalā nopirkt ir vieglāk? Vienīgais,veikalos bieži vien nevar atrast kaut ko patiešām skaistu, kas nebūtu vairumtirdzniecības prece.. Protams ir ekskluzīvas dizaineru rotas, bet tām jau arī uzcenojums krietni lielāks.. Tāpēc domāju, ka varbūt ar saviem materiāliem pie juveliera izgatavot būtu izdevīgāk? Kādas ir jūsu domās, vai pieredze?

Varbūt kāda var laipni padalīties ar savu pieredzi? Priecātos arī par labu juvelieru ieteikumiem Rīgas centrā, vai Jelgavā! :)

Jauku visām dienu! 

2 Ответы

Исправлено 06.11.2020 16:42

Viss atkarīgs,cik vērtīgas un kvalitatīvas rotas vēlaties gatavot. 

Man ir savs juvelieris, bet tā darba un lietu kavlitāte ir vissaugstākā līmeņa . Pie tāda ko taisīt būs  ļoti ļoti dārgāk , kā veiklā pirkt jebkuras vērtības un kvalitātes rotaslietas. Bet tās ir ne tikai cēlmetālu un dārgakmeņu vērtības, bet ar lielu pievienoto juvelieliera izstādājuma vērtību, kas laikam ejot, nezudīs... 

Piem. bija man dāvināti auskari, ar briljantiņiem, viens kritsāls bija izkritis, iedomājos, ok, aiziešu pie viņa, lai piemeklē trūsktošo un ieliek un tad piedāvāšu pārdot. Ha, bet ak šis ieraudzīja to izstrādājumu- tad, godīgi pateica- briesmīgas kavalitātes austrumu tirgus prece.. viņa darbs ielikt vienu briljantu un nostiprināt tā, lai tie tas un tie pārējie nekrīt ārā un daudz maz turās, maksās 350 eur ... tas izstādājums nav tā vērts, tas lētāks ar visu zeltu un dimantiem, kā viņa darbs:))). Teica, lai atrodu kādu, kam to pārdot par 200 eur, ka nav darba vēts... vai lai aiziet pie parastajiem juvelieriem, kas ar līmi ielipinās :D un paņems 50 eur . 

Tas ir stāsts, - saprast, ko vēlaties, vai vērtīgu dārglietu, kam ir augsta vērtība, gan materiāla, gan kā juvelierizstrādājuma vērtība. 

Parastas lietas pārkausēt un uztaisīt var , ja kas arī pats :)... ir pat meistraklases, kas to piedāvā--- tā sakot vienkāršas lietas saķepināt, kā no māla - tikai no cēlmetāliem... :) Protams , no juvelierisrādājuma viedokļa tām nebūs vērtības, bet vērtība būs tajā , ka tā ir piem. no izmantotām ģimenes vai personīgām reklikvijām veidota materiāla... tā arī ir tāda personīga sajūtu vērtība..:)

Cenas ziņā tas gan nebūs lētāk, kā šablona, optam taisītās, veikalā nopērkanās lietas... dabrs maksās to pašu;) 

Paldies, par izsmeļošu atbildi! :)

Man par šo tēmu tiešām maz zināšanu, pieredze aprobežojas ar rokassprādzes garuma samazināšanu pirmajā juvelierveikaliņā, kas trāpījās pa ceļam, pie reizes man viņu arī nospodrināja :)))

Ļoti interesanti, nemaz nezināju kā ir pat tādas meistarklasēs, esmu dzirdējusi tikai par rotaslietu dizaina kursiem, bet meistarklasēs izklausās diezgan forši, jo tieši kā jūs teicāt, tieši tā sajūta, ka var izgatavot kaut ko savām rokām un no saviem/ģimenes materiāliem būtu ļoti īpaša :) Vajadzēs pameklēt par tām meistarklasēm vairāk info :D 

Tā arī ir, veikalos nopērkamas rotas kaut kā īpaši neuzrunā, gan kvalitātes ziņā, gan arī ka tieši tādas ir vēl tūkstošiem sieviešu :DD Ikdienai, protams, var atrast skaistās rotas, kuras būs pieņemamas kvalitātes un kādu laiku kalpos, bet nu jā... Tas nebūs nekas dikti īpašs un personīgs, ko pēc tam varēs padot tālāk kā ģimenes relikviju, gadījumā jā arī nokalpos vairāk nekā dažus gadus.. :DD 

Zinu, ka noteikti gribu pasūtīt kaut ko pie juveliera, lai nu arī maksā vairāk, toties tā būs kā dārga atmiņa par kādu īpašu notikumu arī man, un arī kaut cik vienīgā eksemplārā :)) Tikai laikām jāizdomā kas tieši tad būs tas īpašais notikums un viņu jāsagaida... :DDD

1 - 2 с 2