Robeža starp mazlietotu, lietotu un nolietotu, kā arī izmēru amplitūda - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Robeža starp mazlietotu, lietotu un nolietotu, kā arī izmēru amplitūda

Laikam jau neesmu te ne pirmā ne pēdējā, kas, pērkot neklātienē, iegrābjas un novalkātām drēbēm vai neīsto izmēru. 

Bet personīgā pieredze izraisīja vielu pārdomām. Interesanti, kur ir robeža starp mazlietotu, lietotu un nolietotu? Iespējams,katrai sava. Tāpat mani izbrīna atzīme pie drēbes - "jauns", bet tekstā parādās, nu ir 1x uzvilkts. Tas nav mazlietots? Jauns, manuprāt, ir ar birku, nevis pāris reižu uzvilkts. Tad nav brīnums, ka par nolietotu lupatu saka - mazlietots. 

Tikko iegādājos smuku (kādreiz) "mazlietotu" džemperīti, kuru labākajā gadījumā varēšu valkāt pa mājām. Kad meitenei prasīju, vai viņa pati pirktu tādu novalkātu par tādu cenu, atcirta, ka humpalu veikalos esot vēl augstākas cenas un ka cena normāla. Būtu piedāvājusi vismaz pusi no naudas atdot, bet nē, vēl lecas. Man viņas žēl, ka jāiepērkas tik dārgi humpalās un ka nabaga meitene nezina elementāras lietas - izpārdošanās normālos veikalos normālas drēbes var nopirkt lētāk.

Tas pats ar izmēriem - pieliek pie vienas drēbes 4 izmērus un ej nu sazini - tas ir 36.vai 43.izmērs. Nerunāju par "one size" staipīgajiem apģērbiem

16.03.2014 12:50

SmejošsTe īstenībā var ņemties un ņemties,es tirgoju bikses nobildētas uz grīdas jaunas,beigās man palūdza nobildēt uz auguma un rezultātā man pateica,ka tās vairs nav jaunas ,bet gan lietotas jo jau uzvilku !Labāk pierakstu 1x vilkts ,lai arī reāli viņas jaunas un miers!

Jā,es ar 1e ieliku jaku un tad sākās kāpēc cena 1 e.nu sāku domāt,ka varbūt jāliek tie 10 un miers!

16.03.2014 12:54

> stiasae

SmejošsTe īstenībā var ņemties un ņemties,es tirgoju bikses nobildētas uz grīdas jaunas,beigās man palūdza nobildēt uz auguma un rezultātā man pateica,ka tās vairs nav jaunas ,bet gan lietotas jo jau uzvilku !Labāk pierakstu 1x vilkts ,lai arī reāli viņas jaunas un miers!

Jā,es ar 1e ieliku jaku un tad sākās kāpēc cena 1 e.nu sāku domāt,ka varbūt jāliek tie 10 un miers!

Jā, tas tik ir humors - prasa, lai uzvelk un tad piekasās, ka nav jauns. Un es te satraucos par vienu novalkātu džemperi! Man augt un augt līdz šim līmenim. Smejošs

16.03.2014 13:21

> kukumuxu

Un ja cena ir,piemēram, 1€..tad arī jāpadomā,kādēļ cilvēks pārdod TIK labu,jaunu,mazlietotu apģērbu par tik simbolisku cenu...

tāpēc, ka pašam vairs nevajag, bet mans latvietes skopums tādu lietu neļauj dot par brīvu :D

16.03.2014 13:25

> dziidz

> stiasae

Jā, tas tik ir humors - prasa, lai uzvelk un tad piekasās, ka nav jauns. Un es te satraucos par vienu novalkātu džemperi! Man augt un augt līdz šim līmenim. Smejošs

cilvēku stulbumam nav robežu - paprasa uz auguma nobildēt un jau saka, ka vilktas :D vilktas ir tad, ja ir iziets ārpus mājas vai mājās tusiņā virsū bijušas, bet ne jau nofotografējot. Autores džemperītis laikam vairākkārt vilkts, lai nofotografētu kā izskatās uz auguma, tāpēc tādā stāvoklī :)))

16.03.2014 13:33

Par to 1x uzvilkušanu - tad diemžēl viss ko mēs nopērkam veikalos jau ir lietota prece, tur taču drēbes tiek mērītas katru dienu un pa vairākām reizēm :D

16.03.2014 13:34

> kukumuxu

Dziidz

Ja veikalos uz atlaidēm vari nopirkt lētāk,kādēļ pērc te ,kur ir dārgāk un pēc tam esi neapmierināta?

Es arī lieku atzīmi "jauns",ja drēbe pēc pirkšanas stāvējusi skapī,jeb uzvilkta 1-3reizes un nav nekādu valkājuma pazīmju!

Tiešam smiekli nak-"...jeb uzvilkta 1-3reizes..." Cilvēk, mīļais, 1-3 reizes uzvilkta drēbe skaitas jau mazlietota nevis jauna!!!!!Ta skaitas pirceju maldinašana!

16.03.2014 13:40

Pēc maniem kritērijiem:

jauns = nevalkāts vispār vai tikai piemērīts, lai saprastu, vai der un vai piestāv... arī veikalā taču drēbes piemēra, bet tāpēc uzreiz neuzskata par lietotām (tomēr visi šitie "uzvilkts tikai dažas reizes / uz pāris stundām" manā uztverē vairs nav jauns, un nesaprotu, kāda ir to cilvēku loģika, kas tādas drēbes sauc par jaunām)

mazlietots = drēbe valkāta, bet bez nonēsājuma pazīmēm

lietots = kad tas redzams, ka apģērbs ir ticis nēsāts.

Bet - jā, citreiz tiešām šķiet, ka vajadzētu ieviest vēl sadaļu "novalkāts" - caurs / izdilis / briesmīgi savēlies / neizmazgājami netīrs / izstaipīts :D

16.03.2014 13:43

Pēc manām domām:

• Jauns - ar birku vai tikai piemērīta, vai uzvilkta uz apmēram 10 min, bet ne ārpus mājas 
  • Mazlietota - uzvilkta līdz 3 reizēm, vienreiz izmazgāta
  • Lietota - vilkta biežāk, citreiz uz apģērba ir pamanāms, ka vilkts apģērbs. Sliktākajā gadījumā ir kāds defekts - saplīsis, sabumbulējies utt.

• Izmērus.norādu pēc tā, kādiem izmēriem der ( maksimums 2). One size izmērus nenoradu, bet lieku atbilstoši pēc izskata, piemēram, L vai M.

16.03.2014 13:43

> Evija

1-3 reizes uzvilkta drēbe skaitas jau mazlietota nevis jauna!!!!!Ta skaitas pirceju maldinašana!

Pilnībā piekrītu, tāpēc taču ir sadaļa "mazlietots", lai tur liktu 1-3 reizes uzvilktās drēbes.

16.03.2014 13:46

> zaptesburka

Pēc maniem kritērijiem:

jauns = nevalkāts vispār vai tikai piemērīts, lai saprastu, vai der un vai piestāv... arī veikalā taču drēbes piemēra, bet tāpēc uzreiz neuzskata par lietotām (tomēr visi šitie "uzvilkts tikai dažas reizes / uz pāris stundām" manā uztverē vairs nav jauns, un nesaprotu, kāda ir to cilvēku loģika, kas tādas drēbes sauc par jaunām)

mazlietots = drēbe valkāta, bet bez nonēsājuma pazīmēm

lietots = kad tas redzams, ka apģērbs ir ticis nēsāts.

Bet - jā, citreiz tiešām šķiet, ka vajadzētu ieviest vēl sadaļu "novalkāts" - caurs / izdilis / briesmīgi savēlies / neizmazgājami netīrs / izstaipīts :D

Pinība piekritu!

21 - 30 с 64