Kā izvairīties no krāpšanām - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

Kā izvairīties no krāpšanām

  1. Kā pircējs izvairaties no jebkādas priekšapmaksas vai, kā pārdevējs, no preču izsūtīšanas bez iepriekšējas apmaksas.Ieteicamākais variants ir norunāt tikšanos aci pret aci un vienmēr tam izvēlēties publiskas, labi apgaismotas vietas, tādā veidā Jums būs iespēja pārliecināties par preces kvalitāti un atbilstību, kā arī nodot naudu/preci īstajam pārdevējam/pircējam.Otra iespēja ir izmantot Latvijas pasta pakalpojumu "Pēcmaksas pasta sūtījums".
  2. Vienmēr pārbaudiet Sudzibas.lv vai Google.com meklējot pēc personas vārda, uzvārda, e-pasta, telefona nr. vai jebkuras citas informācijas, kas ir Jums pieejama par lietotāju, ar ko vēlaties sadarboties.
  3. Izskatiet lietotāja atsauksmes (sejiņas zem profila attēla), un esiet uzmanīgi, ja lietotājam nav nevienas atsauksmes vai ir kāda negatīva.
  4. Gadījumā, ja lietotājam ir vairākas pozitīvas atsauksmes, pievērsiet uzmanību vai šie atsauksmju autori nav tukši profili (viltus), kas speciāli izveidoti pozitīvu atsauksmju radīšanai. Ja iespējams, uzrakstiet šiem lietotājiem un pārliecinaties par to iepriekšējo pieredzi.
  5. Iespēju ietvaros sadarbojaties tikai ar Apstiprinātiem lietotājiem. Tas nozīmē, ka šīs personas nav anonīmas un pēc pieprasījuma var noskaidrot tās identitātes datus.
  6. Pārliecinaties par lietotāja godīgumu, pieprasot papildus foto ar vēlamo preci, it īpaši gadījumos, ja pārdevējs ir izvietojis foto no citām mājas lapām/interneta veikaliem. Uzdodiet uzvedinošus jautājumus, tādējādi pārliecinoties vai pārdevējam šī prece tiešām ir un vai tas vēlas pārdot vai krāpties.
  7. Esiet uzmanīgi, ja precei ir pārāk zema, pievilcīga cena. Liela iespēja, ka tās mērķis ir pievilināt pēc iespējas vairāk interesentus krāpniecības nolūkos.
  8. Šaubu un aizdomu gadījumā, mēs neiesakam veikt darījumu.

P.S. Ja saņemat dīvainas, aizskarošas, neadekvātas, provocējošas vai uzmācīgas vēstules, ziņojiet mums (uz pasts@atverskapi.lv) un šādi lietotāji tiks dzēsti.


16.08.2013 14:26

10. Esiet uzmanīgi no lietotājiem, kas nesen reģistrējušies un aktīvi piedāvā maiņas variantus. Pēdējā laikā īpaši aktīvi uzdarbojas šāda veida krāpēji. Pie tam šiem lietotājiem ir maz atsauksmju vai arī ir atsauksmes no lietotājiem, kas arī ir nesen reģistrējušies!


11.01.2020 12:22

ohbooy1Apskatīt profiluds3053395@yahoo.com  Iesaku izvairīties no šāda lietotāja = krāpnieks! Sevi sauc par David Blessing no Čehijas, minēja arī Ukrainas - Kijevas adresi. Sūta viltotus bankas pārskaitījuma dokumentus un saka, ka pārskaitījumu nevar aktivizēt, kamēr sūtītājs neieskaitīs naudu viņam vai viņa bankas finanšu direktoram. E-pasta adrese un bankas dokumenti e-pasta sarakstē pazūd tiklīdz ir skaidrs, ka ir krāpšana.

1 - 2 с 2