"Vecās māmiņas"jeb tās, kurām virs 25 - Форум дискуссий - Atverskapi.lv

"Vecās māmiņas"jeb tās, kurām virs 25

Sveikas!

MK uzgāju tādu foruma tematu "Vecās māmiņas"jeb tās, kurām virs 25... Esmu nesaprašanā, vai tiešām jau no 25 g.v. skaitās veca jaunā mamma? Man šķiet, ka šobrīd LV vidējais dzemdētājas vecums jau ir nedaudz virs 25 gadiem (kaut kur lasīju). Labi, par vecāku varbūt var saukt VIRS gadiem 30 (domāju, ka man arī kāda noteikti nepiekritīs), bet ne jau gados 25? Kā jums šķiet?

Pati esmu virs 25 un strauji tuvojos 30 Smejošs

Cik gados dzemdējāt pirmo bērnu? Smejošs

54 Ответы

Precizēšu,otrs puika piedzīma  mēnesi pirms manas 35 dz. :)

> FashionLifeLove

:))) neizteikšos. pēc šāda kritērija es esmu antīkā mamma :) 

Man tas pats, bail pat teikt cik gados pirmais bērns piedzima :)

Varu izstastit par sevi: pirmie berni man dzima 21 un 23 gadu vecuma....bet tresais 38 gadu vecuma....tagad puikam ir 15 gadi.Super! Loti gudrs,talantigs,muzikals...uzskatu,ka neko nebiju nokavejusi. Galvenais pasai nenovecot un turet lidzi,jo es ar delu eju pargajienos,braucam ar velosipediem,spelejam abi viena amatierteatri,kopa uzstajamies,ta ka es uzskatu ta-nu 45 gadi ir par daudz,lai dzemdetu,bet lidz 40 vel var,ja sievietei ar veselibu viss ir kartiba.

Исправлено 30.04.2014 11:27

Tas ir medicīnisks termins un diemžēl no dabas viedokļa sieviete pēc 25 var tikt saukta par vecu dzemdētāju. Bet atkal šie kritēriji ir uzdoti tajos laikos, kad medicīna vēl bija tuvu dabiskās atlases līmenim. Protams, tas izraisa, maigi izsakoties, neizpratni pašās māmiņās. 

Meitiņa man piedzima 27 gados, tagad man ir 34, un es plānoju vēl. 

Hmm,tad jau sanāk,ka es saviem bērniem esmu "dažādā" mamma,vienam esmu jaunā mamma,bet otram-"vecā"! Smejošs Meitai tūlīt jau 15 būs,dēlam 2,6,man pašai 33!

Nav nozīmes vecumam,daža laba "vecā" mamma pārspēj "jaunās" mammas par visiem 100%! Vecums nav rādītājs!

> Liz

Tas ir medicīnisks termins un diemžēl no dabas viedokļa sieviete pēc 25 var tikt saukta par vecu dzemdētāju. Bet atkal šie kritēriji ir uzdoti tajos laikos, kad medicīna vēl bija tuvu dabiskās atlases līmenim. Protams, tas izraisa, maigi izsakoties, neizpratni pašās māmiņās. 

Labots: šodien, 11:27

Es domaju,ja ar veselibu viss kartiba un ginekologe neiebilst,tad tikai uz prieksu! Lai veicas!

> yyy

Hmm,tad jau sanāk,ka es saviem bērniem esmu "dažādā" mamma,vienam esmu jaunā mamma,bet otram-"vecā"! Smejošs Meitai tūlīt jau 15 būs,dēlam 2,6,man pašai 33!

Nav nozīmes vecumam,daža laba "vecā" mamma pārspēj "jaunās" mammas par visiem 100%! Vecums nav rādītājs!

Precizi manas domas!Aci miedzošs

> Santa Medne

> Liz

Labots: šodien, 11:27

Es domaju,ja ar veselibu viss kartiba un ginekologe neiebilst,tad tikai uz prieksu! Lai veicas!

Veselība tagad man ir daudz labāka nekā 20 gados! Aci miedzošs

Mana draudzene veiksmīgi piedzima divus bērnus kad bija 23 un 26 gadi, tagad ar trešo staigā ar mokos, visu laiku guļ nav spēku un  galva sāp, jo asinsspiediens un t.t. Nu skatiet paši, jo katrai lietai ir savs laiks!Крутой

Man pirmais piedzima kad man bija 22, un otrais - 27. Abi bebisi planoti un apzinati gatavojos grutniecibai. Un salidzinot, varu pateikt ka pirma grutnieciba bija vieglaka, dzemdibas starpibas nebija (atri un viegli). Bet ar otro bija krampji kajas nerealie, miega traucejumi un toksikozes (vemsanas).

Manuprat 25 gadi ir loti labs vecums laist pirmo berninu, vienigais, manuprat, ja gribas otro - ar to butu japasteidzas lidz 30 gadem. Jo tie grutniecibas vecumi mainas nejau tapatas, bet cilveka organisms mainas - jo musdienas iznesat veselu berninu ir liela problema, daudzam maminam organisms ir pa vaju, loti daudzas atrodas uz saglabasanas. Jo hormonu trukums vai disbalanse ir daudzam sievietem jau no padsmit gadiem sakot, un par to pasas sievietes var pat nezinat. Un ar vecumu (pieteiek 1-2 gadu), kad ta problema jau ir progresiva stavokli un ne tik viegli labojama.

Problemas ar veselibu sakas jau gandriz no jaunibas (asnspiedienu svarstibas, cukura limena svarstibas, anemijas, parslimotas infekcijas, visadi medikamenti ko lieto jau pat jauni cilveki, kaitigie ieradumi gadnriz katram un t.t), un ar vecumu (kaut aru nelielu) sis problemas saasinas.

Un protams hromosomu mutacijas risks - agrak vel 10-20 gadi atpakal lielaks risks tikai uzskatits sievietem pec 35 gadiem, sobrid pec 30 gadiem. Jo musu vide un daba ir piesarnoti, partika muteta, un tas ietekme musu bebisus, un nezin neviens ka ietekmes talak. Drosi vien tas labveligais grutniecibas vecums vel mainisies :(

41 - 50 с 54